Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтаж газопроводів

Для монтажу газопроводів із сталевих труб використовують самохідні крани-екскаватори та стрілові автомобільні і тракторні крани. Якщо їх неможливо використати, то застосовують пристрої типу триніг, порталів тощо. За вимогами техніки безпеки для вкладання ланок газопроводу в траншею необхідно не менше від двох кранів, що переміщуються вздовж траншеї на відстані не менше 2 м від її брівки.

Розрахунковий виліт стріли тракторного крана (рис. 9.8) -

1с= В/2 +а123,

де В - ширина траншеї поверху; а1 - відстань від брівки траншеї до труби; а2 - ширина (діаметр) труби; а3 - відстань від стінки труби до крана.

Рис. 9.8. Схема вкладання трубної ланки в траншею: 1 - відвал грунту; 2 - траншея; 3 - тракторні крани; 4 - трубна ланка; 5 – проектне розташування трубопроводу

В міських умовах газопроводи монтують потоковим методом за захватковою схемою. Зварюють труби в укрупнені ланки на бермі траншеї на відстані 1... 1,5 м від її брівки. Якщо роботи виконують за захватковою схемою, то довжину зварених ланок трубопроводу приймають такою, що дорівнює довжині захватки з врахуванням відстаней до перетину з підземними комунікаціями.

Після зварювання поворотних стиків ланку трубопроводу випробовують пневматичним способом, закривши попередньо торці інвентарними або приварними заглушками.

Потім стики ізолюють; одночасно перевіряють і ремонтують ізоляційне покриття всієї ланки. Трубну ланку стропують за допомогою м'яких рушників і вкладають на вирівняне дно траншеї так, щоб вона спиралася на грунт по всій довжині. Потім ланку припасовують до вже вкладеного трубопроводу і зварюють неповоротний стик (для цього попередньо в дні траншеї копають приямок. Якщо довжина ланки більша за 100 м, то випробування на контакт труби з ґрунтом виконують до зварювання неповоротного стику.

Приямки для зварювання неповоротних стиків, встановлення конденсатозбірників, гідрозатворів та інших мережних пристроїв копають безпосередньо перед монтажними роботами, а засипають їх після випробувань газопроводу на міцність і перевірки стану його ізоляції. Взимку газопровід повинен вкладатись на непромерзлу основу; якщо газопровід вкладають на промерзлу основу, його підсипають шаром дрібного піщаного ґрунту, товщина якого не менша за 100 мм.

Якщо працюють короткими захватними (довжина яких 25...З5м), доцільно застосовувати метод монтажу з транспортних засобів.

Велике значення має правильний вибір довжини захватки. її вибирають залежно від наявності підземних комунікацій, які перетинає траса (наприклад, кабелів, ділянок, де змінюється нахил трубопроводу, горизонтальних поворотів траси, перешкод). Довжини захваток, по можливості, повинні бути однаковими і відрізнятись не більше ніж на 15...20 %. Розмічають трасу на захватки з таким розрахунком, щоб зварені стики не потрапили в місця перетину траншеї з кабелями і в точку зміни нахилу. Вибираючи довжину захватки, враховують довжину труб і ланок, наявність вантажопідіймальних механізмів.

Під час прокладання підземних газопроводів доцільно мати 4-5 комплексів робіт, які будуть виконуватись відповідно на чотирьох або п'яти захватках.

Склад комплексів робіт звичайно приймають таким:

Захватка 1 - підготовчі роботи (копання шурфів для відкривання підземних комунікацій; підвішування і захист підземних комунікацій; огородження місця робіт, люків, дерев; зварювання труб в ланки на всю довжину захватки; попереднє випробування ланки; ізоляція стиків; розбирання дорожніх покриттів та інші роботи).

Захватка 2 - копання траншеї (зокрема: зачищання і обробляння скосів; вирівнювання дна; копання приямків для зварювання неповоротних стиків; вивезення надлишків грунту; встановлення кріплень стінок траншеї тощо).

Захватка 3-монтажніроботи (влаштування постелі під труби(за необхідності); вкладання трубних ланок або секцій на дно траншеї; зварювання неповоротних стиків; встановлення арматури і фасонних деталей, влаштування пішохідних місточків тощо).

Захватка 4 - випробування трубопроводів (присипання м'яким грунтом на 20..25см, випробування на міцність; ізоляція стиків).

Захватка 5 - засипання траншеї до проектної позначки (розбирання кріплень стінок траншеї, приямків, шурфів; знімання підвісок підземних комунікацій; знімання огородження люків, траншеї; засипання траншеї з ущільненням грунту).

Надземне прокладання газопроводів виконується по зовнішніх вогнестійких стінах будинків, вогнестійких перекриттях, по окремих колонах, стійках чи естакадах.

Піднімають і вкладають ланки газопроводу на опорні стійки і кронштейни стріловими кранами тільки після перевірки якості стикових з'єднань.

Опори під газопроводи повинні розташуватись на проектних позначках і забезпечувати надійне і рівномірне спирання труби на всі опори без зазорів. Найбільша відстань між опорами газопроводів регламентується умовами допустимого прогину та міцності й вказується в робочому проекті.

Під час монтажу пластмасових трубопроводів застосовують дві основні схеми організації зварювально-збиральних робіт - базову і трасову. За базовою схемою зварювання виконують поблизу об'єктного складу труб з попереднім з'єднанням труб в секції завдовжки 18...24 м і більше на пересувних зварювальних установках. Секції доставляються на трасу і там за допомогою зварювальних установок з'єднуються в укрупнені ланки або в неперервну нитку (для вкладання в траншею). За трасовою схемою труби розкладаються вздовж траншеї і зварюються в неперервну нитку методом нарощування.

Вкладання труб ланками найефективніше. На трасі через 1...2 км доцільно влаштовувати будівельні майданчики для завезення і вкладання в штабелі труб у кількості, що необхідна для прокладання 1...2 км трубопроводу. На цих майданчиках труби зварюються в ланки, причому зварювальні установки встановлюються стаціонарно, а переміщаються тільки труби. Готові ланки розвозяться по трасі, розкладаються вздовж траншеї і зварюються в укрупнені ланки або в неперервну нитку методом нарощування. На наступному будівельному майданчику цикл робіт повторяється.


Читайте також:

  1. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  2. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  3. Бальна система оцінок технічного стану газопроводів
  4. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  5. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  6. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  7. Вимоги до монтажу систем газопостачання
  8. Демонтажні роботи
  9. До початку монтажу газових вводів повинні бути загерметизовані вводи в підвальні приміщення всіх інженерних комунікацій.
  10. Електромонтажних робіт.
  11. Електромонтажні роботи
  12. Забезпечення якості монтажних робіт




Переглядів: 1174

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтажно-збиральні роботи | Монтаж канальних теплових мереж

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.