Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



До початку монтажу газових вводів повинні бути загерметизовані вводи в підвальні приміщення всіх інженерних комунікацій.

Монтаж систем газопостачання із сталевих труб

Системи газопостачання монтують у такій послідовності: прокладають відгалуження і дворову мережу, влаштовують вводи, монтують внутрішні газопроводи і встановлюють газові прилади.

Монтаж газопроводів виконує бригада спеціально навчених слюсарів-сантехніків, які володіють безпечними методами виконання робіт і склали іспит кваліфікаційній комісії. Знання безпечних методів робіт перевіряється щорічно.

Монтаж дворової мережі й відгалужень виконується під час підготовки будівельного майданчика. Розмічають трасу, копають траншею, готують дно. Відвал землі передбачають на один бік траншеї на відстані, не меншій за 0,5 м від брівки траншеї. Видаляють останній шар ґрунту, готують основу, роблять приямки безпосередньо перед опусканням труб в траншею і встановленням обладнання.

Мережу монтують із сталевих безшовних або зварених прямошовних труб, що покриті антикорозійною ізоляцією.

Перед монтажем внутрішні порожнини труб очищають від бруду і труби зварюють в секції, які опускають в траншею на м'яких інвентарних стропах або інших засобах, що запобігають пошкодженню захисного покриття трубопроводу.

Трубопровід вкладають так, щоб він тісно прилягав до дна траншеї, а відстань між ним та іншими комунікаціями й спорудами відповідала проектній. Труби і фасонні деталі з'єднуються зварюванням. Якість зварювання і антикорозійного покриття необхідно контролювати. Фланцеві та різьові з'єднання допускається використовувати тільки для приєднання арматури, газових і контрольно-вимірювальних приладів.

Після встановлення арматури газопровід присипають шаром грунту заввишки 200...250 мм, за винятком стиків, які покривають ізоляці­єю і засипають після випробувань на міцність і щільність Повністю траншею засипають після випробувань і здавання газопроводу в експлуатацію.

Вводи передбачають в нежилі приміщення, що доступні для огляду (кухні, сходові приміщення , коридори).

Ввід газопроводів, по яких подається висушений газ, прокладається ззовні будинку і проходить через стіну вище від фундаменту (рис.8.2, а). В газопроводах, по яких транспортується зволожений газ, можуть утворюватись конденсат і льодяні пробки. Тому діаметр вводу збільшують на один-два сортаменти (щодо розрахункового) і трубопровід покривають теплоізоляцією (рис.8.2 б,в). В доступному освітленому місці встановлюють кран або засувку для відключення внутрішньої мережі від вводу.

Рис.8.2. Вводи газопроводу в будинок: а - висушеного газу; б,в - зволоженого газу; 1 - трубопровід, 2 - бітум, 3 - теплоізоляція, 4 - стіна, 5 - футляр, 6 - шафа, 7 - цегляна кладка

Ввід прокладають з нахилом не менше ніж 0,002 в бік дворової мережі й приєднують до неї зварюванням. Стик повинен розташовуватись на відстані, більшій за 2 м від стіни будинку. Запірну арматуру вводу монтують не вище ніж 1,5 м від рівня землі.

Монтаж газопроводів починають із газових стояків, їх збирають за схемою, переважно знизу-вверх, витримуючи вертикальність стояків і опусків, а також задану відстань до стін. Вузли і трубопроводи спочатку прихоплюють зварюванням. Після встановлення стояків монтують розвідні трубопроводи, заробляють гільзи в місцях проходу газопроводів через будівельні конструкції, заварюють стики і після перевірки якості монтажу закріпляють трубопроводи.

Труби, що зварюються, стикуються строго без перекошень.

Для ущільнення різьових з'єднань використовують лляну пряжу, яка просочена суриком, що розведений на натуральній оліфі. Різь труб повинна бути повною без зірваних ниток. Муфти і контргайки з одного боку повинні бути відторцьованими (для надійного ущільнення лляної пряжі).

Для забезпечення єдиної технології монтажу систем газопостачання житлових будинків, незалежно від прийнятих планувальних рішень кухонь, доцільно прийняти єдине місце встановлення газової плити і стояка, узгодивши його з проектними організаціями і Управлінням газового господарства. Єдине планувальне рішення дає змогу розробляти уніфіковані вузли систем газопостачання. Система монтується з трьох уніфікованих вузлів (стояків першого, типового та верхнього поверхів) і однієї деталі (під'єднання плити до стояка). Цим створюються умови для виготовлення трубних вузлів "на склад" без замірювань, ще до будівельної готовності об'єкта. Монтаж систем газопостачання в даному випадку зводиться до встановлення кріплень, збирання вузлів і зварювання одного стику на поверхостояку (рис.8.3).

Рис. 8.3. Монтажна схема газового стояка, який розташований по осі

газових плит: 1 - згін; 2 - кутники; 3 - опуск; 4 - деталь з двосторонньою різзю; 5 - поверхостояк; 6 - компенсаційний розтруб; 7 – гільза


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Аналітичні реакції та вимоги, яким вони повинні відповідати.
  5. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну
  6. Види і форми комунікацій.
  7. Визначення допустимого часу початку входу в зону зараження (початку роботи) за заданою дозою опромінення
  8. Визначення допустимого часу початку долання зон радіоактивного забруднення (початок виходу із зони) при заданій дозі опромінення
  9. Визначення швидкості початку псевдозрідження
  10. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?
  11. Вимоги до монтажу систем газопостачання
  12. Вимоги: визначити мету учасників, вибрати приміщення, сприятливе для проведення сесії, вибрати ведучого.




Переглядів: 1656

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до монтажу систем газопостачання | Монтаж газових приладів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.