Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Будівельна кераміка

Основною сировиною для виготовлення будівельної кераміки – цегли, керамічних блоків, лицювальних плиток, черепиці й інших виробів – служить глина.

Глина має велику пластичність, що дозволяє надавати виробу різну форму, яка зберігається після висихання. В результаті обжигу виходить твердий і міцний штучний кам'яний матеріал, який не розмокає у воді. Після обжигу кераміка отримує готову по фактурі та кольору поверхню, яку можна удосконалювати, фарбуючи масу або наносячи на поверхню кольорові покриття – матові або склоподібні (глазуровані вироби).

Будівельна кераміка довговічна. Використовуючи різну сировину та технологію виготовлення, можна одержати вироби із заданими властивосями (наприклад вогнетривку, теплоізоляційну, кислототривку й іншу кераміку). Будівельні керамічні матеріали застосовують для пристрою стін, перекриттів, покрівель, підлог, облицювань, каналізації, водовідводів, покриття доріг. Використовують також теплоізоляційну, вогнетривку, кислототривку, електроізоляційну та спеціальну кераміку.

Всі керамічні матеріали можна розбити на дві групи: щільні, що мають водопоглинання до 5 %, і пористі, водопоглинання яких більш 5 %. Найпоширеніший керамічний матеріал – звичайний глиняна цегла. Розмір якої 25012065 мм, міцність характеризується марками 150, 100, 75 кг/см2. Крім звичайної цегли, випускають багатоотвірну, пориста та пустотіла цегла, а також керамічні камені, що мають збільшену висоту (103... 138 мм). Пористість цегли досягається додаванням до сирцової маси матеріалів згораючих пр обжигу (сухого торфу, солом'яної січки, опилок). Порожнечі в багаототвірній та пустотілій цеглі утворюються в процесі формування.

Пори та порожнечі в цеглі і каменях призначені для утримання повітря, що підсилює їх теплозахисні якості. На рис. 2.2 показані деякі типи пустотілої цегли та керамічних каменів.

Керамічні вироби використовують для внутрішнього та зовнішнього облицювання стін будівель. До фасадної кераміки відносять лицьову та профільну цеглу, облицювальні плити різних розмірів, які використовують для облицювання фасадів одночасно з кладкою або після закінчення її. Лицьова сторона таких плит може бути гладкою, фактурною або покритою глазур'ю.

Для облицювання внутрішніх поверхонь стін використовують обпалені керамічні плитки та деталі, покриті з лицьової сторони глазур'ю (рис. 2.3). Плитки для підлог являють собою обпалені глиняні плитки з кольоровими домішками. Їх випускають різної форми: квадратні, прямокутні, шестигранні і т.д., розмірами від 50 до 150мм і товщиною 10...13 мм. Розповсюджений у будівництві покрівельний керамічний матеріал – черепиця, що представляє собою фасонні плити різних розмірів і різної форми. Керамічна промисловість випускає керамзит (легкий матеріал у вигляді гравію або щебеню, отриманий при прискореному обжигу глини), який використовують як теплоізоляцію.

 

Рис. 2.2. Пиломатеріали і профільні дерев'яні вироби: а – пустотілі керамічні камені; б – багатоотвірна цегла пластичного формування; в – багатоотвірна цегла напівсухого формування; г – семіщильний камінь; д – камінь для вентиляційного| та газового каналів Рис. 2.3. Стінові облицювальні плитки та деталі: а – комплект плиток для стін та кутів; б – вбудовані деталі; в – карниз та фризові плитки  

 


Читайте також:

  1. Будівельна класифікація ґрунтів
  2. Будівельна продукція. Кадри, нормування і продуктивність праці
  3. Кераміка
  4. Кераміка
  5. Кераміка




Переглядів: 1594

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Природні кам'яні та лісові матеріали | В'яжучі матеріали та будівельні розчини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.