Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародну та Національну.

Проте якщо Вам необхідно отримати патент на винахід/корисну модель в країнах, які не підписували регіональні договори, найдоцільнішим є використання процесу патентування по системі РСТ (Patent Coоpеration Treaty).

Міжнародне патентування винаходів та корисних моделей

Існує можливість підвищити рівень захисту своєї ідеї, отримавши патенти на винахід або корисну модель в різних країнах світу, зокрема в основних країнах виробництва і збуту продукції.

Для отримання такого патенту на винахід або корисну модель Вам необхідно спочатку визначитись за якою системою буде проходити процес патентування .

Існує декілька систем для отримання патенту на винахід або корисну модель в різних країнах світу:

- традиційна система патентування винаходу або корисної моделі

- регіональна система патентування винаходу або корисної моделі

- патентування по системі РСТ (Patent Corporation Treaty)

Відповідно до традиційної системи патентування заявнику необхідно подавати заявки до кожної країни окремо, дотримуючись формальних вимог щодо подачі відповідної країни. При цьому всі заявки мають бути подані в строк 12 місяців від подачі першої заявки на винахід або корисну модель.

Така система є досить клопіткою і потребує багато часу.

Відповідно до регіональної системи патентування отримати патент на винахід або корисну модель можна в декількох країнах подаючи лише одну заявку.

Справа в тому, що ряд країн, наприклад, Європи, СНД, Азії, Африки підписали договори про одержання одного єдиного патенту, який буде діяти у всіх тих країнах, які підписували договір.

Наприклад Європатент охоплює всі країни Євросоюзу, Євроазійський патент охоплює ряд країн СНД, патенти ARIPO та OAP охоплюють більшість країн Африки.

Отже, подаючи лише одну заявку і отримуючи лише один патент на винахід або корисну модель Ви може забезпечити собі захист у декількох країнах одночасно.

Ряд країн, кількість яких значно перевищує кількість учасників регіональних угод, підписали Договір про патентну кооперацію (РСТ).

Система РСТ передбачає спрощену процедуру патентування, оскільки заявник подає лише одну заявку із вказаними країнами, які його цікавлять, а також ця система включає Міжнародний пошук і Міжнародну попередню експертизу, що дозволяє більш виважено підійти до вибору країн і до попереднього визначення всіх недоліків технічного рішення.

Така система значно скорочує Вам час на отримання патенту та економить Ваші кошти.

Процес патентування по системі РСТ (Patent Coоpеration Treaty)

Основною ціллю розробки Договору про патентну кооперацію є удосконалення правової охорони винаходів, спрощення і створення більш економного її здійснення, особливо якщо така охорона необхідна в багатьох країнах світу.

Вся процедура патентування по системі РСТ поділяється на дві фази:

Міжнародна фаза патентування включає в себе:

- Подачу міжнародної заявки, де зазначено країни, які цікавлять заявника.

Однією з основних переваг подачі РСТ-заявки при патентуванні є збільшення строку, протягом якого заявник може прийняти рішення про кількість країн, до яких буде подаватись патентна заявка. Строк становить до 31 місяців в порівнянні з 12 місяцями при поданні прямої національної заявки на отримання патенту.

- Міжнародний пошук заявки на отримання патенту, який здійснюється Міжнародним пошуковим органом (МПО) з метою виявлення всіх недоліків технічного рішення і встановлення його відповідності винахідницькому рівню.

- Міжнародна публікація заявки на отримання патенту повністю підтримується Міжнародним бюро ВОІВ (Всесвітня Організація Інтелектуальної Власності) в Женеві. Організація публікує всі заявки-РСТ, звідки б вони не надходили і на якій би мові не подавались.

Така публікація може стати ефективним засобом реклами і пошуку потенційних ліцензіатів.

- Міжнародна попередня експертиза заявки на отримання патенту, яка здійснюється з метою складання попереднього висновку про те, чи є винахід новим, чи відповідає він винахідницькому рівню, чи може бути промислово придатним. Це дає можливість заявнику оцінити доцільність переходу до національної фази патентування до того, як від нього вимагатиметься сплата національних мито, що складають значну частину витрат при патентуванні.

Національна фаза патентування включає експертизу, що здійснюється у відповідності до національних критеріїв патентопридатності винаходів. Тому перед прийняттям рішення про патентування винаходу необхідно впевнетись, що винахід є промисловопридатним у відповідності до законодавства конкретної країни.

Національна фаза передбачає переклад міжнародної заявки на мову країни патентування і сплату національного мита, а також призначення патентного повіреного.

Після ознайомлення з національним законодавством (патентопридатність об’єктів захисту, розміри патентних мито і т.п.) заявник може внести зміни в формулу винаходу, опис і креслення в кожному вказаному відомстві протягом одного місяця з дати переходу в національну фазу. Після цього проводиться експертиза і приймається рішення про видачу або відмову видачі патенту.

Патентні збори по системі РСТ

• Збір за відправлення документів на отримання патенту на винахід або корисну модель в Міжнародне бюро в Женеву становить 1,300 грн.;

• Збір за подачу заявки на отримання патенту на винахід або корисну модель становить 1,184 USD;

• Збір за проведення попереднього пошуку заявки на винахід або корисну модель становить 500 USD;

• Збір за проведення попередньої експертизи заявки на винахід або корисну модель становить 200 USD


Читайте також:

  1. Валютна система - це державно-правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи (ВС).
  2. Мадридська угода про міжнародну реєстрацію знаків 1891 м, і Протокол до нього 1989 р.
  3. Проблеми інтеграції вітчизняної статистики в міжнародну статистику
  4. Розпад колоніальної системи. Вихід країн, що визволилися, на міжнародну арену




Переглядів: 591

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародна система інтелектуальної власності | Патентування через Європейське патентне відомство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.