Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЕТЕРИФІКИЦІЯ КИСЛОТ.

АЛКІЛЮВАННЯ АЛКІЛГАЛОГЕНІДАМИ. РЕАКЦІЯ ВІЛЬЯМСОНА.

ГІДРОЛІЗ СКЛАДНИХ ЕФІРІВ.

→ RCOOH + R′OH (кислий каталіз)

R–CО–OR′→

→ RCOO + R′OH (лужний каталіз)

Гідроліз складних ефірів звичайно каталізується як кислотами, так і основами. Оскільки група OR має слабші нуклеофугні властивості ніж галогени, вода не гідролізує більшість складних ефірів. При каталізі основами атакуючою частинкою служить більш сильний нуклеофіл – ОН-група. Ця реакція носить назву омилення і приводить до солі кислоти. Кислоти каталізують реакцію за рахунок того, що позитивний заряд атома вуглецю карбонільної групи стає більший, і, відповідно, він швидше піддається атаці нуклеофілом. Обидві реакції зворотні і мають препаративну цінність тільки тоді, коли вдається змістити рівновагу вправо. А оскільки утворення солей – один з таких методів, гідроліз складних ефірів в препаративних цілях майже завжди проводять в лужних розчинах, за тим винятком, коли речовина нестабільна в лужному середовищі.

В залежності від реакцій, які каталізуються кислотами або основами, порядку реакції, ацильного або алкільного розщеплення, реакції гідролізу можна розділити на вісім теоретичних механізмів. Всі вісім груп – це механізми Sn1, Sn2 і тетраедричний. Реально спостерігалось шість механізмів. Не було знайдено підтверджень механізмам ацильного розщеплення по механізму Sn1 при основному каталізі і алкільного розщеплення по механізму Sn2 при кислотному каталізі.

RX + R′O → ROR′

Реакція Вільямсона була відкрита в 1850р., але до цього часу залишається найкращим методом отримання насичених і ненасичених, симетричних і несиметричних простих ефірів. Звичайно метод полягає в обробці галогеніду алкоголят- або фенолят-іонами, які отримано зі спирту або фенолу. Для третинних R реакція ускладнена відщепленням, а для вторинних виходи продукту невисокі. Прості ефіри, які містять третинні групи можна легко отримати, використовуючи третинний алкоголят-іон, який отримують відщеплюючи протон від третинного спирту. Активні галогеніди, такі як Ar3CX, можуть безпосередньо реагувати зі спиртом, при цьому немає необхідності переводити спирт в алкоголят. Навіть третинні галогеніди вступають в цю реакцію, і елімінування не спостерігається.

RCOOH + R′OH → RCOOR′ + H2O

Етерифікація кислот лугами являє собою реакцію, зворотню реакції гідролізу складних ефірів, і її вдається здійснити тільки тоді, коли вдається змістити рівновагу вправо. Для досягнення цієї мети використовують:

– використання надлишку одного з продуктів (звичайно спирту);

– виведення ефіру або води зі сфери реакції;

– азеотропна відгонка води.

Якщо R′=метил, тоді рівновагу зміщують придачею надлишку метанолу, якщо R′=етил, тоді перевага надається азеотропній відгонці води. В якості каталізаторів використовуються сірчана кислота або сульфокислоти бензольного ряду. У випадку використання активних кислот каталізатор не вимагається.


Читайте також:

  1. Класифікація прогеїногенних амінокислот.
  2. Расчет рН в растворах сильных и слабых и кислот.
  3. Расчет рН в растворах сильных и слабых и кислот.




Переглядів: 888

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГІДРОЛІЗ АЦИЛГАЛОГЕНІДІВ. | ОБМІН ГАЛОГЕНІВ. РЕАКЦІЯ ФІЛЬКЕНШТЕЙНА.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.042 сек.