Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пізнавальний туризм

Курортно-оздоровчий туризм

Програми курортно-оздоровчих турів різноманітні. однак існують загальні специфічні вимоги до організації саме таких турів.

Програми оздоровчих турів будуються з врахуванням того, що приблизно половину часу необхідно приділяти на лікувально-оздоровчі процедури.

Екскурсійна програма не повинна бути занадто насиченою. При організації дозвільних програм необхідно віддавати перевагу більш здоровим заходам типу конкурсів, вечорів танців, вікторин і т.п. , а також заняттям за інтересами, що дозволяє урізноманітити дозвілля.

Допускаються спортивні програми у виді необтяжливих прогулянок-походів околицями, нескладних спортивних змагань, занять по аеробиці, шейпінгу, плаванню й ін. При цьому рекомендується створювати в курортних місцевостях, що тяжіють до сімейного відпочинку, курортно-туристичні комплекси, що дозволяють здоровим членам родини займатися спортом, туризмом, а тим, що потребують лікування, - лікуватися і відпочивати.

Курортні програми в залежності від місця проведення туру можуть передбачати спеціальні морські оздоровчі процедури, відпочинок у соляріях, аэраріях, грязе- і водолікування, прийняття мінеральних вод і ін.

Харчування на оздоровчих турах повинне мати варіанти дієтичних столів.

Розташування. Для організації оздоровчих турів використовуються зручні, комфортабельні готелі, розташовані в тихих озеленених районах, бажано поблизу природних чи штучних водойм.

Не допускається, як правило, спільне проведення оздоровчих і ділових турів, тому що вони по ритму суперечливі і негативно позначаються на якості один одного.

Існують два різновиди пізнавальних турів:

1) стаціонарні тури - з перебуванням туристів в одному місті, туристичному центрі;

2) маршрутні тури - відвідування декількох міст і центрів, визначних пам'яток, вибудоване у вигляді маршруту подорожі.

При організації маршрутних турів розробляється спеціальний графік відвідування запланованих пунктів. На місто чи туристичний центр виділяється від 1 до 3 днів в залежності від величини туристичного центра й обсягу визначних пам'яток. Найбільша кількість днів виділяється тільки на самі великі туристичні центри - столичні міста, такі, як Париж, Рим, Лондон, Москва, Київ і т.п..

Крім того, пізнавальні тури мають масу тематичних різновидів: історичні екскурсії, літературні, театральні, етнографічні, фольклорні, знайомство з живописом (по знаменитих картинних галереях), знайомство з балетом і оперою (по знаменитих оперних театрах: Мілан, Париж, Відень), по місцях дії відомих літературних творів, по місцях життя великих письменників, природознавчі і багато які інші. Наприклад, на честь 450-річчя з дня народження великого письменника Сервантеса в 1997 р. в Іспанії в якості одного з ювілейних заходів був розроблений новий туристичний маршрут по місцях бойової слави героїв його роману -"Слідами Росинанта і його хазяїна".

Основну роль у таких програмах грають экскурсійно-пізнавальні і культурні (театри, концерти) заходи, спрямовані на задоволення цікавості туристів.

Програма туру будується в залежності від його тематики .

Дозвілля на таких турах культурно-пізнавального характеру: творчі зустрічі, відеопрограми про місце відпочинку, якісь національні свята. Не виключається відвідування ресторанів із програмою вар'єте, дегустацією національних кухонь.

Спортивні і курортні програми, як правило, не плануються.

Розміщення туристів на стаціонарних турах може бути найрізноманітнішим - у готелях від 1 до 5 зірок. Основна вимога - місцезнаходження готелю в межах міста, бажано ближче до його історичного центра. На маршрутних турах туристів розміщають, як правило, у готелях туристичного класу (у різних країнах це від 2 до 4 зірок).

Харчування на маршрутних турах - звичайно повний пансіон, тому що основний час приділяється екскурсіям, музеям, театрам і в туристів немає часу самостійно організовувати собі харчування. Пункти харчування замовляються в зручній близькості з наміченими екскурсійними об'єктами. На стаціонарних турах частіше пропонується напівпансіон чи (рідше) тільки сніданок. При цьому потрібно врахувати, що ряд екскурсійних і дозвільних заходів містить у собі обід чи вечерю.

На пізнавальних турах з туристами працюють досвідчені гіди-екскурсоводи. На окремих тематичних екскурсіях - екскурсоводи-мистецтвознавці. Важливо при роботі з іноземними туристами надавати їм екскурсії на рідній (у крайньому випадку на англійській) мові. Це є сьогодні правилом гарного тону і негласним правилом гарного обслуговування. Вважається, що переклад спотворює сприйняття теми і погіршує якість екскурсії.

У програмі турів необхідно виділяти вільний час для самостійного огляду міста і знайомства з його магазинами. Як правило, на стаціонарних турах кожний день половина дня в туристів вільна, тому що в один день звичайно планується одна екскурсія, і цей час туристи можуть використати для знайомства з містом. На маршрутних турах також необхідно передбачити вільні "вікна" в обслуговуванні. Звичайно масив вільного часу в розмірі від 0,5 до 1 дня передбачається у великих туристичних центрах, де туристи зупиняються на 2 чи 3 дні. У містах, на відвідування яких виділяється всього 1 день, такий час може бути непередбачено. Хоча і це, звичайно, залежить від побудови програми, навантаження і наявності визначних об'єктів.


Читайте також:

  1. SWOT-аналіз у туризмі
  2. Брендинг у сфері туризму
  3. Взаємини суб’єктів туризму.Туроперейтинг
  4. Взаємозв'язок географії туризму з іншими науками
  5. Види і форми туризму
  6. Види підприємництва в туризмі
  7. Види та форми туризму
  8. Визначення соціології туризму
  9. Визначення та районування релігійного туризму
  10. Виховне значення туризму
  11. Водний туризм та особливості його організації
  12. Вплив просвітництва на розвиток туризму




Переглядів: 1900

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мотивація програмного туризму | Екологічний туризм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.