Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Види підприємництва в туризмі

Туризм - це могутня індустрія, що включає в себе різноманітні види підприємництва. В області туристичного обслуговування знаходять своє застосування багато підприємств, організацій і фірм. З погляду статистики туристичних підприємств види підприємництва в туризмі можна представити у виді наступної схеми (рис. 1).


Рис. 1. Система підприємництва в туризмі

 

На думку фахівців, найбільший вплив на розвиток туризму роблять: готельний бізнес, транспорт, туристичні агентства, туроперейтинг і глобальні комп'ютерні мережі бронювання і резервування (ГКМ).

Готельні підприємства є як би базою будь-якого туристичного продукту. Розміщення завжди входить у пакет (набір) послуг, якими б не були подорож чи відпочинок. Так вже влаштована людина, що раз у добу вона повинна відпочивати, повинна мати нічліг у місці перебування. Ці основні послуги і роблять готельні підприємства різного типу і рівня обслуговування. Тому наявність готельних підприємств у тому чи іншому регіоні, туристичному центрі значно впливає на можливості прийому туристів. Крім того, рівень і стандарти готельного обслуговування в значній мірі впливають на стандарти обслуговування туристів в цілому.

Транспорт також є невід'ємною частиною будь-якої подорожі, тому що воно має на увазі переміщення в просторі. Транспорт значно полегшує і допомагає цим переміщенням. Сучасний транспорт дає величезні можливості туристам переміщатися під час подорожі на будь-які, навіть самі далекі відстані, у досить короткий термін. Транспорт необхідний і для екскурсійних цілей, і для трансферу. Можливості транспорту як по доступності регіонів, так і по частоті рейсів, рівню і якості обслуговування впливають на розвиток туристичних потоків.

Туроперейтинг - власне туристичне підприємство, що ставить своєю метою формування туристичного продукту і просування його до споживачів. Можливості оптового туроперейтинга впливають на поширення туристичної пропозиції, на можливості його вибору, на конкурентні стандарти якості обслуговування туристів.

Туристичні агентства - підприємства з продажу туристичних продуктів, туристичні магазини. Від їхніх можливостей, компетентності і надійності в значній мірі залежать вибір споживачів, а виходить, і можливості по продажах всіх інших учасників туристичного ринку.

ГКМ - глобальні комп'ютерні мережі (системи бронювання і резервування) стали впроваджуватися на туристичний ринок у масовому порядку з початку 90-х рр. XX в. Вони в значній мірі можуть стати альтернативним каналом продажів туристичного продукту. Уже маються дослідження фахівців з туризму, що прогнозують завоювання такими мережами значної частини ринку туроператорів і турагентів. Однак ті ж фахівці вважають, що туроператори і турагенти знайдуть свою нішу і залишаться на ринку як спеціалізовані підприємства і консультаційні пункти продажів. При цьому вже зараз безсумнівним внеском комп'ютерних систем у туризм є прискорення інформаційних потоків і розширення можливостей вибору і бронювання.

Згідно статті 5 Закону України „Про туризм”: Учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.

 


Читайте також:

 1. SWOT-аналіз у туризмі
 2. Види підприємництва.
 3. Види та організаційно-правові форми підприємництва
 4. Відповідальність підприємництва перед навколишнім природним середовищем.
 5. Власність – економічна основа підприємництва
 6. Економічна свобода. Її суть та роль у розвитку підприємництва.
 7. Економічні основи розвитку підприємництва та його види і форми. Інтереси підприємців та суспільства.
 8. Економічні проблеми підприємництва. Концепція та шляхи їх вирішення
 9. Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва.
 10. Загальні вимоги до суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб - при переході на єдиний податок і при сплаті податку за спрощеною системою
 11. Законодавче забезпечення підприємництва в Україні
Переглядів: 3974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фактори, що впливають на розвиток туризму | Система управління і регулювання туристичної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.