Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Економічні проблеми підприємництва. Концепція та шляхи їх вирішення

В сучасних умовах необхідно розглянути основні проблеми, що стоять перед підприємництвом в ринкових умовах, і побудувати для їх вирішення механізми адаптації, які дозволять шляхом узгодження цілей підприємства, інтересів власника, різних груп і категорій працюючих шляхом створення відповідних моделей і методів перебудови і розвитку систем підприємства забезпечити місце в ринковому середовищі і ефективне в ньому функціонування.

Для здійснення виробничо-господарських і соціальних функцій підприємства створюється адміністративний апарат. Кількість підрозділів, організаційна структура підприємства, штати залежать від специфіки виробництва і визначаються самим підприємством.

Управління підприємством в сучасних умовах

 

Від якості управлінських кадрів значною мірою залежить ефективна робота підприємства. Саме від керівника, його економічної і технічної обізнаності, уміння управляти колективом залежить успіх діяльності підприємства.

Управління – це владні відносини, і сутність їх визначається характером власності. В рамках своєї власності і прав власник-господар сам визначає методи і системи управління. Він є монополістом по відношенню до управління своєю власністю. Якщо ж підприємство державне, то відповідні функції управління здійснює держава через своїх уповноважених керівників. А колектив при цьому є лише організованою сукупністю найманих робітників, які частково, за бажанням власника в більшій або меншій мірі можуть бути допущені до управління виробництвом.

Перш за все необхідно поставити завдання створення таких перетворень, які б мали природний, органічно їм властивий характер здійснення.

Вихідною позицією в мотивації побудови і розвитку систем підприємства є те, що кожна група і категорія працюючих повинна мати інтерес для досягнення цілком певної конкретної мети, яка в сукупності забезпечує ефективне функціонування підприємства в ринкових умовах І на довгострокову перспективу при стабільній економічній ситуації. При цьому необхідно розглянути загальні елементи мотивації, які відносяться до всіх груп і категорій працюючих, і спеціальні, що поширюються на окремі групи і категорії.

 

В умовах ринкової економіки в Україні особливо важливим постає питання пошуку додаткових резервів підвищення ефективності господарського механізму, застосування кардинальних заходів щодо створення умов для зростання економіки в цілому і кожного підприємства зокрема. Пошук же найприйнятніших для України методів становлення економіки в першу чергу приводить до необхідності звернутися до світового досвіду розв'язання цих проблем.

Серед цілої низки різноманітних факторів економічного зростання найзначнішим вважають умілу реалізацію підприємницького потенціалу громадян країни, ефективне використання в економічному механізмі самостійної господарської ініціативи людини, визнання підприємництва неодмінною умовою господарської динаміки, конкурентоспроможності і суспільного процвітання.

Для активізації зусиль у цьому напрямі і більш повного розуміння всього комплексу наявних проблем перш за все необхідно зупинитися на теоретичному аспекті проблеми підприємництва.

Не дивлячись на велику кількість робіт поданій темі, дотепер чіткого, заснованого на науковій теорії, однозначного визначення поняття підприємництва ще не склалося. Існуючі на сьогодні концепції характеризують підприємництво в трьох напрямах:

– доступність різних видів ресурсів і можливість ними розпоряджатися з метою отримання прибутку при постійній наявності фактора ризику і невизначеності кінцевого результату діяльності;

– ефективне управління і організація виробничого процесу з постійним і широким використанням нововведень;

– особлива новаторська, творча поведінка господарюючого суб'єкта, його динамічне зростання, що є рушійною силою економічного процесу.

Основну ж умову можливості існування підприємництва учені і практики бачать у створенні конкурентного середовища і наданні економічної свободи суб'єкту господарювання. (хоча перше є проблемою для підприємництва, а друге загрозою для держави. Насправді адекватним терміном є регулювання)

Основні проблеми становлення сучасного типу господарювання пов'язані із:

– конкуренцією та монополізмом (В Україні, як і в інших країнах з ринковою економікою, в дісталася сукупність відносин між підприємствами, що не сумісна з конкурентним середовищем. А форми конкуренції, які виникали і існують на сьогодні цивілізованими назвати важко);

– специфікою формування адекватної структури господарської одиниці;

– непропорційністю розвитку "великого" і "малого" бізнесу;

– діючий порядок створення підприємств носить (як і раніше) дозвільний характер. (У законодавчих актах перераховані види діяльності, щодо яких дозволено створювати підприємства. В результаті, якщо той або інший вид діяльності не передбачений в переліку дозволених, тобто він є неординарним, апарат виконавчих органів влади дістає широкі можливості для необґрунтованих заборон. Тим часом суті ринкової економіки відповідає така форма нормативних актів, коли перераховуються заборонені види діяльності);

– змінами і проблемами застосування податкового законодавства і т. д.



Читайте також:

  1. V. Економічні цикли.
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  4. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  5. Аграрні проблеми в працях письменників аграрників.
  6. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  8. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  9. Актуальні проблеми біоетики
  10. Актуальні проблеми економічної безпеки України.
  11. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  12. Актуальність проблеми.




Переглядів: 2199

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кругообігом виробничих фондів називається їх рух, у процесі якого вони проходять три стадії, три форми і в кожній з них виконують відповідну функцію. | Визначення поняття системи. Економічна система як особливий клас систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.