Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Власність – економічна основа підприємництва

Родові ознаки підприємництва

Існування підприємництва завжди базується на бажанні отримати прибуток від будь якої діяльності.

Підприємництво, як вид діяльності, завжди ведеться заради власної або взаємної вигоди. Всі ці види діяльності ведуться з притаманними тільки підприємництву ознаками, які називаються родовими ознаками підприємництва. До родових ознак відносяться:

- Обмін діяльністю або предметами діяльності лише суб’єктами економіки;

- Прагнення любого учасника обміну реалізувати свої інтереси незалежно від того реалізуються при цьому інтереси контрагента;

- Прагнення до нав‘язання своїх інтересів в тих випадках, коли контрагент відмовляється приймати диктовані йому умови укладення угоди;

- Проявлення особистої або колективної ініціативи в процесі підготовки та укладання угод;

- Здатність та готовність до особистого (колективного) ризику заради укладання угоди на вигідних умовах.

- Здатність робити різні кроки в різних напрямках з метою завоювання вигідних позицій для наступної реалізації вибраних прийомів ділового спілкування;

- диференціація ймовірних та реальних результатів угоди, визначення пріоритетів діяльності і підкорення їм логіки ділового спілкування.

Родові ознаки підприємництва властиві всім підприємцям всіх суспільно-економічних формацій.

5. Стратегія і тактика підприємництва

Термін “Стратегія” походить від грецького strategia (stratos – військо, ago – веду), тобто це військовий термін. В даному контексті стратегія – це сфера військової діяльності по плануванню, підготовці та здійсненню військових операцій. Тобто, стратегія – це управління військовою діяльністю. Термін “стратегія” у відношенні до управління підприємством використав в 1962 році А. Чендлер-молодший у своїй праці. Стратегія та структура.

В зарубіжній та вітчизняній літературі розрізняють процесний, функціональний, інституціональний та поцентуальний підходи до визначення стратегії підприємства. В загальному вигляді стратегія – це програма дій , що визначає розвиток підприємства та відповідне управління з метою досягнення намічених цілей.

Стратегічними задачами підприємництва можуть бути максимізація доходів, прибутків, обсягу виробництва, долі ринку та ін.

Тактика – це реалізація стратегії в відносинах з контрагентами в кожному конкретному випадку з використанням умов, термінів і предметів угод, тобто, це розробка способів і методів реалізації стратегії підприємства.

 

Відносини власності на засоби виробництва лежать в основі всіх виробничих відносин любої економічної формації.

Власність – це відносини, що формуються між її суб’єктами в відношенні привласнення засобів виробництва та результатів праці.

Відносини власності складаються із наступних складових:

· Привласнення – повна економічна влада суб’єкта над об’єктом і повна відповідальність суб’єкта за результати користування;

· Володіння – відносини фактичного панування (володіння), но розпорядження і привласнення обмежене існуванням і правами власника;

· Розпорядження – це фактичне здійснення влади власності над об’єктом власності, фактичне управління нею;

· Користування – це процес фактичного вилучення корисних властивостей з об’єкта власності для задоволення конкретних потреб.

Відомо, що такі форми власності, як групова, колективна, кооперативна, акціонерна історично виникли в результаті розвитку приватної власності. Вони вийшли з особистої власності і прийшли їй на зміну.

Власник має право:

· Вирішувати, яким чином використовувати свою власність;

· Передавати, продавати свою власність кому-небудь;

· Користуватись доходами та іншими вигодами, які дає його власність.


Читайте також:

 1. Nom. sing. Gen. sing. Основа
 2. Акціонерна власність в економічній системі
 3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
 4. Анархізм заперечує державу і владу взагалі, велику приватну власність при допущенні дрібної, проголошує крайній індивідуалізм, нічим не обмежену свободу.
 5. Б. Основа.
 6. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян
 7. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
 8. Бюджет як економічна і правова категорія
 9. Бюджет як економічна категорія
 10. Бюджет як економічна категорія
 11. Бюджет як економічна категорія та його складові
 12. Бюджет як економічна категорія.
Переглядів: 635

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції, риси та принципи підприємництва. | Сутність та особливості неакціонерних форм суб’єктів підприємницької діяльності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.