Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кіммерійці, скіфи, сармати. Античні міста Північного Причорномор’я.

З кінця ІІ тис. до н.е. до ХІІІ ст. н.е. південні українські степи стали центром життя кочових народів. Тут хвилеподібно змінювали один одного кіммерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, авари, болгари, хозари, печеніги, половці, монголо-татари. Основу господарства кочовиків складало скотарство, займалися також землеробством і ремеслами. Володіючи військовим мистецтвом, вони вели постійні війни.

Перший народ, про який згадано в писемних джерелах – кіммерійці. На рубежі ІІ-І тис. до н.е. вони заселяли Північне Причорномор’я. Займалися кочовим скотарством (передусім, конярством), кували залізо та виготовляли високоякісну сталь. Здійснювали воєнні походи в Передню та Малу Азію. Жили племенами, об’єднаними в союзи племен, очолені царями-вождями. У VІІ ст. до н.е. їх військово-політичне об’єднання розпалося під натиском скіфів. Частина кіммерійців покинула свою землю, більшість – асимілювалася загарбниками.

Протягом VІІ ст. до н.е. – ІІІ ст. н.е. на українських землях проживали іраномовні племена скіфів. Кочові скіфи займалися скотарством, лісостепові – орним землеробством. Володіли ремеслами: ковальським, бронзоливарним, гончарством, ткацтвом. Жваво торгували з грецькими містами-колоніями Північного Причорномор’я. Скіфи постійно воювали. Їхні військові успіхи зумовлювалися найдосконалішою для тих часів зброєю (лук зі стрілами, залізний меч, спис, бойова сокира, дротики), а також їх хоробрістю, ненавистю та жорстокістю до ворогів. За звичаєм, скіфи пили кров першого вбитого ними ворога з чаші, зробленої з ворожого черепа. Скальпами ворогів вони прикрашали кінську збрую, зі шкіри вбитих ворогів робили плащі та рушники. Скіфи воювали з державами Передньої Азії. Найбільш відома їх перемога над перським царем Дарієм. У VІ ст. до н.е. сформувалася держава Скіфія, у ІV ст. до н.е., за царя Атея, вона досягла найвищого піднесення, а у ІІІ ст. до н.е. занепала та під натиском сарматів змістилася у степи Кримського півострова (Мала Скіфія зі столицею Неаполь (Сімферополь)). У ІІІ ст. скіфська держава припинила існування, а скіфське населення асимілювалося з іншими народами.

У ІІІ ст. до н.е. на територію Північного Причорномор’я із поволзько-приуральських степів прийшли сармати, сильні, жорстокі та невблаганні воїни. За легендою, сармати походили від шлюбів скіфів з амазонками. Сарматські жінки вдягалися, їздили верхи, володіли зброєю, як чоловіки. Брали участь у війнах. Жодна з них не мала права вийти заміж, «доки не вб’є якогось ворога». З І ст. до н.е. сармати повністю займали степи між Доном та Дніпром. У ІІІ ст. їх пануванню настав кінець – спочатку нищівного удару їм завдали германські племена готів, а у ІV ст. їх добили гуни (кочовики з Центральної Азії).


Читайте також:

  1. Антична колонізація Північного Причорноморья та її наслідки.
  2. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  3. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  4. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  5. Античні міста-держави Північного Причорномор’я
  6. Античні міста-держави Північного Причорномор’я.
  7. Античні рабовласницькі міста-держави Північного Причорномор'я.
  8. Античність
  9. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  10. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  11. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  12. Геологічне середовище міста




Переглядів: 1283

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Найдавніше населення України. Трипільська культура. | Східні слов’яни: проблема походження та розселення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.