Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок зберігання і обліку засобів захисту

Порядок зберігання. Засоби захисту схильні до руйнівних дій зовнішнього середовища: сонячним променям, хімічним речовинам, механічним діям і т.п., а вони є одним з основних засобів електробезпеки, від яких залежать життя і здоров'я людей. Природно, що за таких умов виникає необхідність в їх правильному зберіганні. Правилами [21] встановлений порядок змісту засобів захисту, що забезпечує їх справність і придатність до вживання. Умовами, забезпечуючими з’єднання такого порядку, перш за все є захист від зволоження, забруднення, пересихання і механічних пошкоджень, для чого їх необхідно зберігати в закритих приміщеннях.

Засоби захисту, що знаходяться в експлуатації, з гуми слід зберігати в спеціальних шафах, на стелажах, полицях, в ящиках і т.п. окремо від інструменту. Вони по ти захищені від дії масел, бензину, кислот, лугів і інших руйнуючих гуму речовин, а також від прямої дії сонячних променів і тепловипромінювань вагревательних приладів (не ближче за один метр від них). Засоби захисту з гуми необхідно зберігати в сухому приміщенні при температурі 0-30 З.

Ізолюючі штанги і кліщі зберігають в умовах, що виключають їх прогинання і стикування із стінами, тобто в підвішеному стані.

Спеціальні місця для зберігання переносних заземлень нумеруються так само, як і самі ПЗ.

Засоби захисту розміщують в спеціально відведених місцях, як правило, біля входу в приміщення, а також на щитах управління. У місцях зберігання повинні бути переліки засобів захисту. Місця зберігання повинні бути обладнані гачками або кронштейнами для штанг, кліщів тих, що ізолюють, ПЗ, плакатів і знаків безпеки, а також шафами, стелажами і т.п. для діелектричних рукавичок, бот, галош, килимів і підставок, рукавиць, запобіжних поясів і канатів, захисних окулярів і масок, протигазів, покажчиків напруги і т.п.

Окремо від інших інструментів зберігають засоби захисту, призначені для роботи оперативно-виїзних бригад і бригад експлуатаційного обслуговування. Їх зберігають в ящиках, сумках або чохлах.

Ті засоби захисту, які дозволяють працювати під напругою, слід тримати в сухих, провітрюваних приміщеннях.

Контроль стану засобів захисту і їх облік. Електрозахисні засоби, що все знаходяться в експлуатації, і запобіжні пояси повинні бути пронумеровані, за винятком захисних касок, діелектричних килимів, ізолюючих підставок, плакатів і знаків безпеки, захисних огорож, штанг для перенесення і вирівнювання потенціалу. Допускається використання заводських номерів.

Порядок нумерації встановлюється на підприємстві залежно від умов експлуатації засобів захисту.

Інвентарний номер наносять безпосередньо на засоби захисту фарбою або вибивають на металі (наприклад, на металевих деталях поясу, ізольованого інструменту, штанг і т.п.) або на прикріпленого до засобу захисту спеціальній бирці (ізолюючий канат і т.п.).

Якщо засіб захисту складається з декількох частин, загальний для нього номер необхідно ставити на кожній частині.

У всіх підрозділах, експлуатуючих підприємств і споживачів електроенергії, необхідно вести журнали обліку і змісту засобів захисту. Наявності і стану засобів захисту повинно оглядатися періодично, але не рідше за один раз на 6 місяців особою, відповідальною за їх стан із записом результатів огляду в журнал. Засоби захисту, видані в індивідуальне користування, також повинні бути зареєстровані в журналі.

Кошти захисту, окрім ізолюючих підставок, діелектричних килимів, переносних заземлень, захисних огорож, плакатів і знаків безпеки, отримані для експлуатації від заводів-виготівників або з складів, повинні бути перевірені по нормах експлуатаційних випробувань.

На засоби захисту, що витримали випробування, необхідно ставити штамп наступної форми:

№___________________________________________

Придатний до________________________________________кВ

Дата наступного випробування_________________________20__ р.

_________________________________________________________

(найменування лабораторії)

 

Штамп повинен бути добре видний. Він повинен наноситися незмивною фарбою або наклеюватися на ізолюючі частини біля обмежувального кільця ізолюючих засобів і пристроїв для робіт під напругою або у краю гумових виробів і запобіжних пристосувань. Якщо засіб захисту складається з декількох частин, штамп ставлять тільки на одній частині.

На засобах захисту, що не витримали випробування, штамп повинен бути перекреслений червоною фарбою.

Результати електричних і механічних випробувань засобів захисту записують в спеціальний журнал в лабораторії, що проводить випробування. За наявності великої кількості засобів захисту з діелектричної гуми результати їх випробувань можна оформляти в окремому журналі.

Ізольований інструмент, покажчики напруги до 1000 В, а також запобіжні пояси і страхувальні канати дозволяється маркірувати доступними засобами із записом результатів випробувань в журналі обліку і змісту засобів захисту.

Засоби захисту, отримані в індивідуальне користування, також полежать випробуванням в терміни, встановлені Правилами [21].

 


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. The peace – порядок
  3. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Акустичні засоби|кошти| захисту
  10. Амортизація основних засобів
  11. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  12. Амортизація основних засобів.




Переглядів: 2928

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила користування і норми комплектування засобами захисту | Основні пошкодження силових трансформаторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.