Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Багатопродуктового виробництва, тис. грн.

Двоступеневий розрахунок сум покриття в умовах

Пор. № Показники Продукт А Продукт В Продукт С Сума
Виручка від реалізації 5 000 3 000 1 000 9 000
Змінні витрати 3 000 1 500 5 100
Сума покриття-1 2 000 1 500 3 900
Специфічні постійні витрати 1 500 1 650 3 550
Сума покриття-2 (напівмаржа) (150)
Загальні постійні витрати      
Результат діяльності (прибуток/збиток)      

Розрахунок сум покриття (напівмаржі) здійснюють у два етапи. Сума покриття-2, як додатковий інструмент прийняття управлінських рішень, характеризує внесок кожного виду продукції в загальний результат діяльності підприємства.

Так, розрахунок суми покриття-2 засвідчив, що продукт А - прибутковий, а продукт В - збитковий (збиток становить 150 грн.), продукт С не дає ні прибутку, ні збитку.

Сума покриття-2, зменшена на величину постійних витрат, характеризує загальний результат діяльності підприємства, який у наведеному прикладі становить 200 грн. При цьому сума покриття-2 продукту А (величина якої 500 грн.) забезпечує не лише покриття загальних постійних витрат, а й відшкодовує збиток, одержаний від реалізації продукту В (в сумі 150 грн.).

Отже, сума покриття-2 відображає перевищення надходжень від центру відповідальності над специфічними постійними витратами, характерними для відповідного підрозділу. На основі використання розвинутого директ-костингу до собівартості продукції, крім змінних витрат, необхідно включити також частину постійних (специфічних) витрат.

Розвинутий директ-костинг зберігає переваги простого, який пов'язаний з можливістю визначення сум покриття за конкретними видами продукції. Одночасно розвинутий директ-костинг позбавлений недоліку, тобто неможливості враховувати специфічний характер постійних витрат, властивих для конкретних видів продукції (центрів відповідальності, сегментів діяльності).

Поєднання переваг двох варіантів директ-костингу стало можливим на основі використання принципу ступеневого розрахунку сум покриття. Він, зокрема, підвищує аналітичність облікових даних шляхом збільшення кількості сум покриття, які мають такі особливості:

- сума покриття-1 характеризує перевищення надходжень від центру відповідальності над прямими (змінними) витратами і одночасно є першим етапом на шляху формування фінансового результату діяльності;

- сума покриття-2 відображає перевищення надходжень від центру відповідальності над специфічними постійними витратами, характерними для конкретного центру відповідальності (сегмента діяльності). Вона одночасно характеризує внесок такого центру в формування загального фінансового результату діяльності підприємства. •

 

З метою прийняття управлінських рішень на основі розвинутого директ-костингу змінні витрати додатково поділяють на матеріальні та трудові. Це забезпечує визначення цілої низки напівмарж - допоміжних інструментів, які суттєво розширюють інформаційну базу.

Багатоступеневий розрахунок сум покриття (напівмаржа) дає змогу одержати цілеспрямовану інформацію для управління підприємством. За рахунок цього розвинутий директ-костинг переорієнтовує підприємства на ринок і забезпечує надійними даними для ефективнішого планування, контролю та прийняття управлінських рішень щодо ціни реалізації, величини витрат та прибутку за кожним видом продукції.

Сума покриття складається з постійних витрат і прибутку. Якщо виручка від реалізації забезпечує відшкодування не тільки змінних, а й постійних витрат, то підприємство не одержує ні прибутку, ні збитку. На цьому принципі ґрунтується розрахунок точки беззбитковості.

Під точкою беззбитковості слід розуміти обсяг реалізації, при якому прибуток дорівнює нулю, а доходи підприємства дорівнюють витратам.

Калькуляція за змінними витратами дає змогу отримати інформацію про можливі межі зменшення цін залежно від впливу різних ринкових чинників. Тому в західному управлінському обліку використовують поняття довгострокової та короткострокової нижніх меж ціни.

Довгострокова нижня межа ціни дорівнює повній собівартості продукції показує, яку ціну необхідно встановити для відшкодування повних витрат на виробництво, а короткострокова нижня межа ціни дорівнює величині змінних витрат. При цьому величина собівартості продукції включає лише прямі (змінні) витрати.


Читайте також:

 1. Види ефектів виробництва, пов’язаних з удосконаленням менеджменту організації
 2. Витрати виробництва, їх класифікація
 3. Витрати виробництва, їх характеристика і класифікація відповідно до П(С)БО 16 „Витрати”.
 4. Витрати виробництва, собівартість та ціна
 5. Гроші як категорія товарного виробництва, функції грошей.
 6. Директ-костингу за умови багатопродуктового виробництва, грн.
 7. Економіка як соціальне явище – це система взаємодій соціальних суб’єктів з приводу власності, виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ і послуг.
 8. Ефективність виробництва, її сутність , економічні показники.
 9. Ефективність виробництва, її сутність, економічні та соціальні показники
 10. Ефективність виробництва, її сутність, економічні та соціальні показники
 11. Завдання приватизації: забезпечення підвищення соціально-економічної ефективності виробництва, залучення коштів на структурну перебудову економіки.
Переглядів: 1146

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок визначення напівмаржі | Особливості визначення фінансового результату в системах обліку та калькулювання собівартості продукції за повними і змінними витратами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.