Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пропуск льодоходу і високих вод.

8.11.1. Для попередження пошкоджень і руйнувань штучні споруди повинні бути підготовлені до пропускання льодоходу і високих вод.

При наявності старорічищ і на притоках в зоні підпору основної ріки треба ураховувати можливість повторних льодоходів при рівні високої води.

8.11.2. Для одержання прогнозів погоди, а також відомостей про початок льодоходу і повені, відомості про крижаний покрив на ріках, переміщеннях криги і горизонтах води дорожньо-експлуатаційні організації повинні установити регулярний зв'язок з місцевими органами гідрометеорологічної служби.

8.11.3. Роботи по забезпеченню нормального пропуску льодоходу і високих вод розподіляються на три періоди:

- підготовчий;

- пропуск льодоходу і високих вод;

- ліквідаційний.

8.11.4. При очікуванні появи значного снігового покрову отвори малих мостів довжиною до 6 м, труб закривають щитами, щоб уникнути занесення їх снігом. При тривалих відлигах отвори мостів не закривають, але після снігопадів очищають від снігу.

8.11.5. Наприкінці зими прибирають щити, лід, який утворився при повторних весняних заморозках в створах малих штучних споруд, і розчищають сніг, прориваючи канави по руслу перед вхідними і вихідними отворами шириною не менше створу самої споруди і довжиною 30 м від кожного оголовка. Повністю очищають від снігу частини укосів над оголовками труб.

8.11.6. У малих мостів через суходіл, яри і невеликі струмки розчищають від снігу підошви конусів, улаштовуючи канави з виходом до отвору моста, прокопують широку канаву в снігу по головному руслу.

8.11.7. Слідом за розчищенням малих споруд від снігу і льоду приступають до очищення від снігу бічних і нагірних канав, які підходять до споруди. Щоб запобігти пошкодженню великих насипів над трубами (обвали і спливання від талої води), в снігу на укосах насипів прокопують прорізи шириною 0,5 м через кожні 10 м перлендикулярно бічним канавам.

8.11.8. На кожний великий і середній міст призначають особу, яка відповідає за підготовку і захист споруди від повені і льодоходу та розробляє оперативний план заходів.

8.11.9. Мости, які охороняються від льодоходу і повені, повинні бути забезпечені необхідною робочою силою у вигляді окремих бригад в складі 5-7 чоловік.

Усі працівники, які беруть участь в забезпеченні пропуску високих вод, повинні бути своєчасно проінструктовані.

Великі мости до початку льодоходу і повені повинні бути забезпечені засобами зв'язку (телефоном, радіо), транспортом, приміщенням, яке обігрівається.

Крім того, кожний міст, який захищається від льодоходу, повинен бути оснащений рятувальними засобами: рятувальними поясами, кругами, а великі мости - також рятувальними човнами.

8.11.10. При очікуваному інтенсивному льодоході або високій повені заздалегідь погоджують з місцевими органами влади питання про залучення, у випадку необхідності, команд військових частин або місцевого населення.

8.11.11. Льодокольні підривні роботи, як правило, проводяться тільки на мостах з дерев'яними опорами. На мостах капітального типу такі роботи виконуються тільки у виняткових випадках, якщо:

- підтверджено практикою, що на даному об'єкті в період льодоходу утворюються великі затори криги, які спричиняють значні підмиви фундаментів опор;

- постійний міст, побудований на залізобетонних пальових опорах, який не відповідає важкому режиму льодоходу на даному водотоці, що також підтверджується практикою минулих років;

- опори постійного моста дефектні і щорічно пошкоджуються льодоходом.

Будівельні і льодокольні підривні роботи повинні бути погоджені у встановленому порядку.

8.11.12. У комплекс підготовчих робіт, крім ліквідації дефектів, виявлених при огляді опор і льодорізів, входить закріплення підмостового русла біля опор. На основі результатів промірювання підмостового русла біля опор, місця підмивів укріплюють каменем, важкими фашинами, а в більш серйозних випадках - хворостяником з каменем. Крім того, при необхідності закріплюють головні частини дамб - підходів і регуляційних споруд, які частіше зазнають розмивання.

8.11.13. Межі очистки русла ріки від криги з верхового і низового боків моста установлюють заздалегідь, при складанні оперативного плану заходів на кожному об'єкті.

Крижаний покрив в прольотах моста при необхідності розколюють повздовжніми і поперечними борознами механізованим або ручним способами, спускаючи потім кригу вниз за течією.

8.11.14. Для зменшення впливу льоду при першому переміщенні, при необхідності, треба провести відповідне обколювання криги по периметру опор чи вздовж укріплень.

8.11.15. Перед початком льодоходу систематично перевіряють стан ополонок і борозен в льоду, які у випадку замерзання прорубують. Низьководні мости, які можуть бути знесені, розбирають до початку повені, а після спаду води - відбудовують. При розбиранні мостів місцеве населення і організації заздалегідь попереджуються.

Мости, які затоплюються за час льодоходу з відміткою настилу на 0,3-0,5 м нижче льоду, зберігаються. Крижаний покрив в зоні розташування таких мостів розчищають на відстань 20-50 м вище і нижче цих споруд. Прогони мостів повинні бути прикріплені до паль стальними хомутами, а з боку підходу криги поставлені "сковзала", по яких ковзають крижини.

Перила на час льодоходу знімають. При необхідності такі мости завантажують по настилу каменем.

8.11.16. З початку відлиги (потемніння льоду) біля споруд, які охороняються, передбачають цілодобове чергування інженерно-технічних робітників, команд підривників і робочих бригад. Увесь особовий склад, закріплений за об'єктом, до початку льодоходу повинен бути навчений правилам техніки безпеки усіх робіт, які підлягають виконанню.

8.11.17. При спокійному льодоході стежать за проходженням крижин під некапітальними мостами, не допускаючи їх зіткнення з палями або затримку біля опор. Великі крижини розбивають плішнями, ломами або дрібними зарядами. Крижини, які застряли в прольоті моста, негайно розколюють. Одночасно треба наглядати за проходженням криги вище і нижче моста і не допускати утворення заторів, проводячи при необхідності підривні роботи.

8.11.18. Якщо льодохід на основній річці пройшов при низькому рівні але поля криги збереглися на старорічищах і протоках, треба при необхідності роздробити таку кригу і забезпечити пропуск її під мостами при високій воді.

8.11.19. Після спаду високих вод детально оглядають споруди, визначають кількість і характер пошкоджень, а також обсяг робіт. Пошкодження, які загрожують безпеці руху, ліквідують негайно.

 


Читайте також:

  1. D. Помилки та пропуски.
  2. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  3. Вимірювання потужності та енергії на високих частотах
  4. Водопропускні труби.
  5. Водопропускні труби.
  6. Метод розрахунку виробничої програми, що базується на розрахунку пропускної здатності обіднього залу та рівня її використання.
  7. Моральні заохочення працівників – це закріплені нормами трудового права засоби морального визнання працівників та трудових колективів за досягнення високих результатів праці.
  8. На високих частотах
  9. Охорона праці при роботах у відділах (відділеннях) камерної дезінфекції та в санітарних пропускниках
  10. Поняття пункту пропуску та зони митного контролю
  11. Пропуск поїздів.




Переглядів: 672

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Водопропускні труби. | Декоративне озеленення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.