Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник






Структура інформаційної системи : апаратна та інформаційна складова, їх взаємодія.

Інформаційна система(ІС) ─ взаємозалежна сукупність засобів, методів і персоналу, використовуваних для зберігання, опрацювання й видачі інформації для досягнення поставленої мети.

Структуру ІС становить сукупність окремих її частин, що називаються підсистемами (частина системи, виділена за якоюсь ознакою).

Загальну структуру ІС можна розглядати як сукупність підсистем незалежно від сфери застосування. Таким чином, структура будь-якої ІС може бути представлена сукупністю підсистем, що забезпечують.

 

Програмне забезпечення Технічне забезпечення

Організаційне забезпечення Інформаційна система Математичне забезпечення

       
   
 

Правове забезпечення Інформаційне забезпечення

 

 

Серед підсистем, що забезпечують, зазвичай виділяють інформаційне, технічне, математичне, програмне, організаційне та правове забезпечення.

Інформаційне забезпечення. Призначення цієї підсистеми полягає у своєчасному формуванні й видачі достовірної інформації для прийняття управлінських рішень.

Технічне забезпечення ─ комплекс технічних засобів, які забезпечують ІС, а також відповідна документація на ці засоби й технологічні процеси. Комплекс технічних засобів становлять комп’ютери будь-яких моделей; пристрої збирання, опрацювання, передавання та виведення інформації; пристрої передавання даних і ліній зв’язку; оргтехніка й пристрої автоматичного зчитування інформації та ін..

Математичне і програмнезабезпечення ─ сукупність математичних методів, моделей, алгоритмів і програм для реалізації цілей і задач ІС, а також нормального функціонування комплексу технічних засобів.

Організаційне забезпечення ─ сукупність методів і засобів, які регламентують взаємодію працівників із технічними засобами та між собою в процесі розробки й експлуатації ІС.

Правове забезпечення ─ сукупність правових норм, які визначають створення, юридичний статус і функціонування ІС, що регламентують порядок одержання, перетворення й використання інформації.

Інформаційне забезпечення ІС включає два комплекси : позамашинне інформаційне забезпечення (класифікатори техніко-економічної інформації, документи, методичні інструктивні матеріали) і внутрішньомашинне інформаційне забезпечення (макети/екранні форми для уведення первинних даних в ЕОМ або виведення результативної інформації, структури інформаційної бази: вхідних, вихідних файлів, БД).

Позамашинне інформаційне забезпечення забезпечує ефективний пошук опрацювання на ЕОМ і передавання каналами зв’язку техніко-економічної інформації, її необхідно надати в цифровому вигляді. Із цією метою її потрібно спочатку впорядкувати (класифікувати), а потім формалізувати (закодувати) з використанням класифікатора. Основним компонентом поза машинного інформаційного забезпечення ІС є система документації. Під документом розуміється певна сукупність відомостей, що використовуються під час розв’язання техніко-економічних задач, яка розташована на матеріальному носії відповідно до встановленої форми.

Внутрішньомашиннеінформаційне забезпечення включає макети(екранні форми) для уведення первинних даних в ЕОМ або виведення результатної інформації, і структури інформаційної бази : вхідних, вихідних файлів, БД. Електронна форма документа ─ це сторінка з порожніми полями, залишеними для заповнення користувачем. Основною частиною внутрішньомашинного інформаційного забезпечення є інформаційна база (ІБ) ─ це сукупність даних, організована певним способом і збережена в пам’яті обчислювальної системи у вигляді файлів .


Читайте також:

 1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
 2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
 4. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
 5. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
 6. IV. Розподіл нервової системи
 7. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
 8. IV. Філогенез кровоносної системи
 9. POS-системи
 10. V. Прийняття рішень у полі п’ятої інформаційної ситуації
 11. VI. Прийняття рішень у полі шостої інформаційної ситуації
 12. VI. Філогенез нервової системи




Переглядів: 1724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Інформаційну систему можна визначити як поєднання інформаційних ресурсів, процесів і людей, які збирають, перетворюють і поширюють інформацію.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.