Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація пошуку інформації в глобальної мережі Internet. Способи збереження Web – сторінок та їх частин. Особливості збереження зображень і звуку.

Адресація в мережі Інтернет.

Кожний ПК в Інтернеті має свою унікальну IP- адресу. IP- адреса ─ це числова адреса, за допомогою якої визначене місце розташування кожного комп’ютера в адресному просторі комп’ютерів всього світу. IP- адреси складаються з чотирьох чисел (байтів), кожне з яких не перевищує 255.

В запису адреси числа відокремлюються одне від одного крапками : 192.112.36.5. Початок адреси містить інформацію для маршрутизаторів про те, до якої мережі належить комп’ютер; права частина адреси служить для того, щоб повідомити мережі, який комп’ютер має отримати інформацію.

Доменна адреса комп’ютера ─ символьна адреса, яка складається з декількох слів, розподілених крапками. Складові частини адреси називаються сегментами.

Доменне ім’я розбивається зліва направо : першим стоїть ім’я комп’ютера, потім ім’я домену (область), в який входить цей комп’ютер, потім ім’я більшого домену. Самий правий сегмент є доменом верхнього рівня.

Доменна система імен DNS являє собою метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножини імен. За міжнародним стандартом домени країн мають двобуквене ім’я (наприклад ua ─ код України).

Доступ до Інтернету забезпечують спеціальні організації, які називаються постачальниками послуг Інтернету, або провайдерами. За допомогою власного або орендованого каналу зв’язку провайдер приєднується до опорного каналу та стає комп’ютерним вузлом, до якого підходить цей канал.

Способи підключення комп’ютерів до мережі Інтернет :

ü Прямий доступ через виділений (спеціальний) канал зв’язку;

ü Прямий доступ через виділений телефонний канал зв’язку;

ü Комутований доступ (на час зв’язку) через телефонну мережу;

ü Доступ через асиметричну цифрову абонентську лінію;

ü радіозв’язок;

ü супутниковий зв’язок;

ü стільниковий зв’язок і т. п.

Доступ до Інтернету з використанням телефонної мережі передбачає використання модему ─ стандартного пристрою, що перетворює цифровий (дискретний) сигнал комп’ютера в аналоговий (безперервний) сигнал для передачі телефонною мережею, і навпаки. Модем складається з двох логічних пристроїв : модуляторів, який перетворює цифрову інформацію в аналогову форму, і демодулятора ─ зворотного перетворювача.

 

Пошук інформації в мережі Інтернет ─ це не тільки пошук у web – просторі, але й у інших типах ресурсів мережі.

Основними об’єктами, які можна використовувати при виконанні пошуку, є гіпертекстова система WWW, система телеконференцій, електронна пошта, бази даних, списки розсилки, пошукові системи тощо. Але й після проведення пошуку та отримання результатів потрібен контроль за достовірністю отриманої інформації.

В Internet вже досить давно використовують так звані метапошукові служби. Таки служби не мають власної бази даних, а просто передають запит декільком звичайним пошуковим службам і, після цього, систематизують всі знайдені посилання.

Крім метапошукових систем можна використовувати спеціальні програми пошуковіагенти, які шукають інформацію одночасно по кількох пошукових службах, як і мета пошукові служби. Тобто подають запит одночасно кільком пошуковим машинам, а результати збираються в одне ціле і сортують. Пошукові агенти мають ряд переваг над мета пошуковими службами, серед них :

· опитування одночасно великої кількості пошукових служб, інколи до кількох сотень;

· гнучке керування передаванням запитом з вказанням максимального часу очікування відповіді, кількості одночасно встановлених з’єднань і т.д.;

· можливість збереження результатів пошуку з можливістю обновлення;

· перевірка доступності знайдених посилань і завантаження сторінок для автономного вивчення;

· можливість додаткової перевірки знайдених документів.

Основна перевага пошукових агентів полягає в тому, що всі вище перераховані дій виконуються автоматично, а також в тому, що для обробки посилань та документів завантажуються відразу декілька процесів. За рахунок цього оптимально використовується Internet – канал і затрати часу різко зменшуються.

Пошукові служби відрізняються як за кількісними ( об’єми охоплення, глибина пошуку), так і за якісними( можливості використання логічних запитів, фільтрація результатів) характеристиками.

Умовно пошукові служби можна поділити на дві групи :

1. Пошукові машини (власне пошукові служби) ; З російських пошукових машин можна відзначити Яndex і Rambler.

2. Пошукові каталоги − кожна служба має свою базу даних (каталог) Web- сторінок і пошук здійснює в своїй базі. До найбільш популярних пошукових каталогів відноситься Yahoo! Будь-яка пошукова служба це дуже складний програмно-апаратний комплекс. Для більшості пошукових служб спілкування ведеться англійською мовою, хоча на сьогодні вже немалий процент служб використовує для цього національні мови. Більшість західних пошукових служб не підтримує кирилиці і тому, для пошуку інформації східнослов’янськими мовами їх взагалі використовувати неможливо. Інша велика проблема таких служб ¾ особливості російського і українського словотворення, одне і те ж слово тут може мати дуже багато форм.

Найбільш популярні пошукові служби по серверах країн СНД :

1. Rambler - має систему пошуку помилок в запитах і гнучку форму виведення результатів. Всі матеріали організовані в чітку і зручну для перегляду структуру;

2. Апорт - її перевага : англо - російський та російсько-англійський переклад запитів і результатів пошуку;

3. МЕТА ¾ потужна пошукова служба по українських Internet - ресурсах як на території України, так і за її межами. Дана пошукова служба є повнотекстовою, тобто підтримує крім стандартних можливостей ще й пошук по полях документів, обмеження по даті.

Інформація на Web- сервері зберігається у вигляді так званих Web- сторінок або Web-документів. Web-документ ─ це файл у форматі HTML. Цей формат визначає зовнішній вигляд документа, взаємне розташування текстової, графічної і мультимедійної інформації.

Більшість користувачів Інтернету використовують для зв’язку зі Всесвітньою мережею з’єднання комутованими телефонними каналами за допомогою модему. Оскільки це повільний спосіб зв’язку, то час завантаження графічного зображення в клієнтський браузер має бути якомога меншим. Саме тому два найбільш популярних графічних стандарти ─ це .GIF і .JPEG.

Стандарт GIFвикористовується в документах HTML для відображення так званої бізнес-графіки : діаграм, логотипів, кнопок, розподільних ліній, інших елементів оформлення сторінки. Для розміщення на web-сайті фотографій, репродукцій картин та зображень із великою кількістю кольорів і колірних переходів використовується стандарт JPEG.

Аудіофайли (звукові файли) в Інтернеті, як і графічні, зберігаються з втратою інформації, як правило, у форматі .WAV (.WAV ─ один з типів файлів сімейства RIFF ─ системи зберігання будь-яких структурованих даних.

Як правило, розробники сайтів вказують розмір аудіофайлів, щоб користувач міг оцінити свої можливості по завантаженню даного звукового файлу.

Сучасні браузери також підтримують роботу з відеокліпами популярних форматів .AVI, .VIVO, .QT, .MPEG.

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. II. Організація перевезень
  4. II. Організація перевезень
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  7. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  8. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  10. Абонентський стик ISDN мережі
  11. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  12. Аграрне виробництво і його особливості




Переглядів: 2940

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційний зв’язок у мережі Інтернет. Ідентифікація комп’ютерів у мережі. Адресація в мережі Інтернет. Провайдери. Способи підключення комп’ютерів до глобальної мережі. | Тегова модель. Класифікація тегів. Основні теги мови HTML для створення гіпертекстового документа.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.