Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура звіту про фінансові результати

АКТИВИ ТА ДЖЕРЕЛА ЇХ ФІНАНСУВАННЯ

Матричний баланс

 

Порівняти джерела та напрями використання і розміщення коштів підприємства можна на підставі матричного балансу. За такого підходу баланс підприємства подається як матриця, рядки якої — статті активу, графи — статті пасиву. Розмірність матриці повністю відповідає кількості статей активу і пасиву вихідного (чи агрегованого) балансу.

Найважливішим є вибір джерел фінансування для кожного виду активу. Від джерел, які залучаються для формування певних видів активів, залежить фінансова стійкість підприємства.

Вибір джерел фінансування для кожного виду активу характеризують золоті правила: золоте правило фінансування та золоте правило балансу.

Золоте правило балансу— з метою досягнення паралельності строків мобілізації і використання фінансових ресурсів рекомендується керуватися двома умовами:

1) потребу в капіталі для фінансування необоротних активів слід покривати за рахунок власного капіталу і довгострокових зобов’язань:

Власнийкапітал +Довгострокові зобов’язання≥1;

Необоротні активи

 

2) довгострокові пасиви повинні використовуватися не тільки для фінансування необоротних активів, а й для фінансування постійних оборотних активів:

Власнийкапітал +Довгострокові зобов’язання≥1.

Необоротні активи + Постійні оборотні активи

 

Золоте правило фінансування— фінансовий капітал повинен бути мобілізований на строк, не менший від того, на який цей капітал заморожується в необоротних та оборотних активах:


Довгострокові активи ≤1

Довгострокові пасиви

 


Короткострокові активи≥1.

Короткострокові пасиви

 

У табл. 2.1 наведено приклад вибору коштів для фінансування активів.


 

 

Таблиця 2.1

 

Стаття активу Стаття пасиву
  Необоротні активи 1. Довгострокові зобов’язання 2. Власний капітал
    Запаси 1. Власний капітал (залишок) 2. Кошти прирівняні до власних 3. Короткострокові кредити 4. Кредиторська заборгованість
Дебіторська заборгованість 1. Кредиторська заборгованість (залишок) 2. Короткострокові кредити (залишок)
Поточні фінансові інвестиції 1. Власний капітал (залишок) 2. Кредиторська заборгованість (залишок)
  Грошові кошти та їх еквіваленти 1. Власний капітал (залишок) 2. Довгострокові зобов’язання (залишок) 3. Короткострокові кредити (залишок) 4.Кредиторська заборгованість(залишок)

 

 

Звіт про фінансові результати діяльності підприємства(Income Statement) — це звіт про доходи, витрати та прибутки (збитки) підприємства.

Фундаментом звіту є доходи (Revenues), витрати (Expenses), прибуток (Profit).

Дохід — це валові надходження економічних вигод протягом визначеного періоду, які виникають в результаті діяльності підприємства та збільшують власний капітал, але не в результаті внесків учасників.

Витрати — це зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів чи збільшення зобов’язань, що призводять до зменшення власного капіталу, крім випадків зменшення власного капіталу за рахунок розподілу між власниками.

Прибуток визначається як різниця між доходом та витратами.

Структурно звіт про фінансові результати оформлюється у вигляді таблиці, де виконується послідовне відрахування з доходу (виручки) всіх витрат, включаючи податки, при цьому фіксуються проміжні показники (валовий прибуток, операційний прибуток, прибуток до оподаткування, чистий прибуток).

Кінцевим результатом є чистий прибуток (Net Income), який розподіляється на резервний капітал, дивіденди та нерозподілений прибуток. Чистий прибуток образно називають «bottom line», тобто нижня точка звіту про фінансові результати.

Відомості про розподіл чистого прибутку, зокрема про його реінвестування, що спричиняє збільшення власного капіталу, можна отримати зі звіту про рух грошових коштів та звіту про власний капітал. Таким чином, у звіті про фінансові результати розкриваються причини одержання певної величини чистого прибутку, який указує на зміни в розділі І пасиву балансу.

У звіті про фінансові результати доходи, витрати та прибутки поділяються за видами діяльностей. Розрізняють звичайну та надзвичайну діяльності підприємства (стихійні лиха, пожежі тощо). Звичайна діяльність поділяється на операційну, інвестиційну та фінансову.

Операційна діяльність— це основна діяльність підприємства, пов’язана з виробництвом та реалізацією продукції, що є головною метою створення підприємства і забезпечує основну частку його доходу. До операційної діяльності відносяться також інші види діяльності, які не можуть бути віднесені до інвестиційної чи фінансової.

Інвестиційна діяльність —це сукупність операцій з придбання та продажу довгострокових (необоротних) активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є еквівалентами грошових коштів.

Фінансова діяльність —це сукупність операцій, які призводять до зміни величини та (або) складу власного та позикового капіталу (які не є результатом операційної діяльності).

Залежно від виду діяльності розрізняють прибуток від операційної діяльності, прибуток від інвестиційної та фінансової діяльностей, прибуток від надзвичайної діяльності.

Залежно від виду діяльності розрізняють витрати операційної діяльності, витрати інвестиційної та фінансової діяльностей, витрати від надзвичайної діяльності.

У І розділі звіту про фінансові результати операційні витрати розглядаються відповідно до функцій: виробництво (собівартість реалізованої продукції — матеріальні витрати, оплата праці, амортизація); управління (адміністративні витрати); збут (на реалізацію).

У ІІ розділі операційні витрати надаються за економічними елементами.

Сума операційних витрат, відображених у І розділі звіту про фінансові результати, відрізняється на суму зміни залишків незавершеного виробництва та готової продукції.

Якщо обсяг виробництва у звітному періоді перевищує обсяг реалізації, то для отримання операційних витрат, відображених у І розділі, суму витрат за елементами необхідно зменшити на суму збільшення залишків незавершеного виробництва (вартість напівфабрикатів власного виробництва) та готової продукції.

І навпаки — якщо обсяг реалізації перевищує обсяг виробництва, то до суми витрат за елементами слід додати суму зменшення залишків незавершеного виробництва та готової продукції.

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. VІ. План та організаційна структура заняття
  3. А. Фінансові коефіцієнти
  4. А. Фінансові коефіцієнти
  5. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  6. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  7. Аналіз економічної та неекономічної результативності маркетингової діяльності
  8. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  9. Атомно-кристалічна структура металів
  10. Аудиторський ризик — це ризик того, що аудитор висловить невідповідну аудиторську думку коли фінансові звіти суттєво викривлені.
  11. Базова алгоритмічна структура
  12. Банківська система та її структура. Функції Центрального банку.




Переглядів: 991

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порівняльний аналітичний баланс | Структура звіту про рух грошових коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.