Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні причини смертності

Характеристика стану здоров’я населення України

Українське суспільство переживає нині складний і відповідальний період. Як свідчать реалії, проблеми розбудови держави, її соціально-економічного, морального, культурного розвитку зумовлені неготовністю значної частини людей до діяльності в нових умовах, недостатнім рівнем їх освіченості та вихованості.

Можливості та ступінь реалізації головних і вкрай необхідних для розвитку нашої держави соціальних функцій обумовлена різноманітними факторами. Та головним з них був і залишається стан здоров'я.

Визнати стан здоров’я навіть як задовільний в Україні, поки що, на жаль, не можна. Свідченням цього є статистика. Дозвольте назвати деякі цифри, які ще більше повинні активізувати наше з Вами актуальне ставлення до свого здоров’я.

У 1991 році смертність в Україні вперше за повоєнні роки перевищила народжуваність. Разом з тим, різко зросла чисельність народження дітей з тяжкими фізичними та розумовими вадами. Три мільйони українських дітей нагально потребують санітарно-курортного лікування, а ще 12 мільйонів – систематичного оздоровлення.

У 1996 році більше 1000 підліткам вперше було поставлено діагноз – активна форма туберкульозу, в результаті чого кількість хворих на цю страшну недугу становить нині кілька тисяч, а ще у понад 1100 підлітків вперше виявлено злоякісні новоутворення .

Водночас українське суспільство все частіше стикається з соціально-негативними формами поведінки, статевою розбещеністю, що наносить велику шкоду здоров'ю. Так, у 2000 році було зареєстровано більше 5тис. підлітків і понад 4тис дітей віком до 15 років, хворих на сифіліс.

За даними Міністерства внутрішніх справ України у 2000 р. в Україні стояло на обліку понад 3тис. неповнолітніх за вживання наркотичних засобів. Це, зрозуміло, створює плідний грунт для скоєння різних злочинів.

Встановлено, що станом на 2000р. середня тривалість життя становила:

- жінок - 73,5 років,

- чоловіків – 62,7.

Станом на 2004 рік середня тривалість життя становить:

жінок - 63 роки, а в чоловіків – 60.

1.захворювання ССС - 47%;

2.злоякісні пухлини - 31%

3.нещасні випадки-15%

4.захворювання органів дихання – 4%

5.Шлунково-кишкові захворювання - 2%

6.Інфекційні- 0,4%

7.Захворювання НС – 0,3%

8.Захворювання ендокринної системи та обміну речовин – 0,3%

 

А) Стан здоров’я студентської молоді

Сучасна Україна має наступні показники захворюваності студентів: майже 90% учнів, студентів мають відхилення у стані здоров’я, понад 50% незадовільну фізичну підготовленість.

Від того як живе студент, який його стиль життя, які його духовні цінності залежить здоров’я. Молодь про здоров’я часто не думає, бо, як правило, молодість і здоров’я супроводжують одне одного. Але чим старшою стає людина, тим більше починає розуміти, яке це благо – здоров’я.

Так, 27% студентів, що проживає у гуртожитку, йдуть на заняття без сніданку. У такому випадку навчальні заняття відбуваються при зниженні працездатності на 9-21%.

Лише до 38% студентів приймають гарячу їжу.

До 59% студентів розпочинає самопідготовку у період з 20 до 24 години. Триває вона в середньому 2,5 – 3,5 години. Таким чином, більшість студентів виконує її частково уночі.

87% студентів, що проживають у гуртожитку йдуть спати біля 1-2 години ночі. Внаслідок цього вони не висипаються, що знижує розумову працездатність впродовж навчального дня на 7-18% .

До різноманітних процедур загартування залучаються менше 25% студентів. І як наслідок – спалах простудних захворювань у осінньо-зимовий та зимово-весняний періоди, які охоплюють до 80% студентів.

Після отримання студентського статусу знижується фізична активність, частота і обсяг тренувальних навантажень, регулярність занять спортом.

- збільшується відсоток студентів, котрі сполучають навчання із роботою;

- знижується орієнтованість на здоровий спосіб життя, а спостерігається “мода” на куріння і вживання алкоголю. Кількість курящих студентів збільшується до четвертого курсу у 7 разів, а тих хто вживає алкоголь – у 6 разів.

- Кількість студентів з відхиленням в стані здоров’я до четвертого курсу збільшується більше, ніж у два рази, порівняно із абітурієнтами. Якщо до групи “хворі” під час медичного обстеження було віднесено 24% абітурієнтів, то під час проведення першого медичного обстеження ця група зросла до 40%, а після другого до 52% від загальної кількості обстежених.

 

Станом на сьогоднішній день уряд робить великий акцент на здоровий спосіб життя. Недарма, 2003/2004 н.р. був проголошений роком «Здорового способу життя», а Генеральна Асамблея ООН Прийняла документ “Спорт як засіб сприяння освіті, здоров’ю, розвитку і миру”. Цим документом 2005 рік був проголошений Міжнародним роком спорту і фізичного виховання.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  5. Артеріальний пульс, основні параметри
  6. Банківська система та її основні функції
  7. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  8. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  9. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  10. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  11. Безробіття, його суть та причини. Закон Оукена.
  12. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки




Переглядів: 1100

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5. Джерела права ЄС | Здоров’я людини та його взаємозв’язок зі способом життя.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.