Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Технологія вирощування багаторічних злакових трав.

Біологічні особливості багаторічних злакових трав.

Особливості кущіння злакових трав.

Значення багаторічних злакових трав.

 

Література: Єрмакова Л.М. Кормовиробництво. с. 214...223

 

  1. Значення багаторічних злакових трав.   Злакові багаторічні трави дуже поширені в природних кормових угіддях, їх висівають і в кормових сівозмінах для одержання кормів - - з/к , сіно, сінаж, а також для відновлення структури грунту з багаторічних трав польового травосіяння поширені тимофіївка лучна, стоколос безостий, житняк, райграс, грястиця збірна, пирій без кореневищний. Ці культури в природних умовах забезпечують одержання зелених кормів на протязі пасовищного періоду, їх використовують для створення нових високопродуктивних культурних пасовищ, а для при поверхневому поліпшенні угідь для покращення травостою. Ці культури широко використовують при озелелененні парків, створенні спортивних майданчиків, живих куточків природи, в парковому господарстві при впровадженні ланшадіючого дизайну. 2. Особливості кущіння злакових трав. Характерною рисою цих "культур є здатність кущитися і вегетативно розмножуватися. За особливостями кущення і розташу­вання пагонів у кущах розрізняють кореневищні, кущовий—кущові-пухко-кущові і щільнокущові багаторічні злакові трави. До кореневищного відносяться стоколос безостий, лисохвіст лучний, тонконіг лучний, канарникочеретяний та ін. У посівах ці трави утворять густий травостій, що складається восновному з вегетативних і у меншій мірі генеративних пагонів. Зазвичай ці злаки довголітні і ростуть повільно.  

 

Нешільнокущові злаки (тимофіївка лучна, костриця лучна, нажитницяпасовищна, райграс високий, грястицязбірна) у посівах утворять швидкоростучі густий травостій з більшою кількістю генеративних нагонів. Вони формують більш високі урожаї насіння, ніж кореневищні злаки. На Україні нещільнокущові злаки займають основні площі посівів серед багаторічних злакових грав. Щільнокущові злакові трави у польовому травосіянні невикористовуються. Розрізняють озимі і ярі форми злакових трав. До озимих відносяться костриця лучна, грястиця збірна, пажитниця пасовищна, до ярих - райграс високий, пажитниця багатоукісна, тимофіївка лучна; напівозимих — лисохвіст лучний, стоколос безостий. Озимі в ріксівби не утворюють генеративних пагонів і не плодоносять. У наступні роки вони не плодоносятьу другому укосі. Ярі в рік сівби дають урожай насіння, а в наступні - формують їх і в другому укосі. 3.Біологічні особливості багаторічних злакових трав. Злакові трави відносяться до родини тонконогових (Роасеае) і становлять основну масу травостоїв на луках і пасовищах. Коренева система в них мичкувата і складається з маси дрібних тонких коренів, які розташовуються переважно у верхньому (до 10 см) шарі ґрунту (лише окремі проникають на глибину 1-2 м). Якібобові трави, злакові утворять травостій із трьох типів пагонів: генеративних, вегетативних подовжених і укорочених. . Листки злакових трав складаються, з піхви і листкової пластинки. У різних трав вони неоднакової довжини і ширини. При довжині листкових пластинок понад 20 см листки вважаються, довгими, при ширині понад 7 мм, — широкими, а менше 5 мм -вузькими. Злакові травиє типовими перехреснозапильними рослинами,- Пилок їх переноситься від рослини до рослини вітром (анемофільне запилення). Дослідженнями встановлено, шо багато трав найінтенсивніше цвітуть і запилюються з 6 до 10 год (тимофіївка лучна, костриця лучна, грястиця збірна, райграс високий, лисохвіст лучний), а деякі з 17 до 19 год (стоколос безостий, костриця червона). Залежно від виду в межах суцвіття раніше зацвітають верхні або середні квітки  

 

 

Багаторічні тонконогові (злакові) трави широко вирощуються у всіх зонах України в польовому і лучному травосіянні. Стоколос безостий найбільш продуктивний на заплавних землях. У Лісостепу він рекомендується у вигляді злакового компонента для травосумішей при освоєнні схилів. Костриця лучна рекомендується як основний компонент для поліпшення пасовищ у різних районах. Тимофіївка лучна поширена н районах достатнього зволоження - Полісся, північного і західного Лісостепу, Карпат. Грястицю збірну вирощують у чистих посівах і сумішках на суходільних луках, осушених торфовищах у Поліссі і Лісостепу. Пажитниця пасовищна вирощується в західних районах України. Райграс високий використовується в сумішках з еспарцетом у Лісостепу і у північних районах Степу для освоєння еродованих земель. 4.Технологія вирощування багаторічних злакових трав. Злакові трави рідко вирощують на польових землях в одновидових посівах. Частіше їх використовують як компоненти сумішей з люцерною, конюшиною, еспарцетом, лядвенцем рогатим, буркуном дворічним. Тому підготовка ґрунту для них аналогічна підготовці для бобових культур. Важливою особливістю злакових трав є їх добра реакція на азотовмісні добрива. У травостоях тривалого використання (4 - 7 років) в кормових сівозмінах, на вивідних полях польових сівозмін, у ґрунто­захисних сівозмінах і на схилах азотні підживлення навесні (N30-45) і після укосів (N30) обов'язково поєднують з одноразовим внесенням фосфорних і калійних добрив, їх вносять навесні повною заплано­ваною нормою (Р60К60, Р90К60) і восени (Р45К45) для кращої перезимів­лі. Калійні добрива особливо потрібні на супіщаних ґрунтах, де ка­лію в ґрунті мало. Калій запобігає нагромадженню в ґрунті нітратів, яке спостерігається при внесенні лише азотних або азотно-фосфор­них туків. У міру кущення злаків і зменшення в травосумішах бобових трав дози азоту підвищують — на незрошуваних площах 90 — 120 кг/га д. р., на зрошуваних 150 — 200 кг/га в Лісостепу і на Поліссі, в Степу 70 - 90 кг/га. Це дає змогу різко підвищити врожайність переважно злакових травостоїв (з 200 - 300 до 350 - 450 ц/га).      
Норми висіву злакових трав в одновидових посівах для укісного використання 8—10 млн схожих насінин на гектар. У сумішах на чорноземних ґрунтах досить висівати половину цієї норми, на супі­щаних ґрунтах, де злакові кущаться гірше, — 60 %. Строки сівби весняні й літні. Можна також висівати злакові трави на другому році використання бобових — люцерни й еспарцету, а також ремон­тувати зріджені на другий рік посіви конюшини. Для цього викори­стовують тіньовитривалі трави, які швидко ростуть (грястицю збір­ну — для насівання люцерни й еспарцету, райграс багатоукісний — для насівання конюшини лучної). Весняне й післяукісне боронування злакової дернини зубовими боронами не завжди доцільне. Краще для цього застосовувати гол­часті, а на дернині стоколосу навесні можна використовувати дис­кові борони.      

 

 


Читайте також:

  1. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  2. Агротехніка вирощування сіянців ялини
  3. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
  4. Базова технологія
  5. Біотехнологія
  6. Біотехнологія і гібридизація соматичних клітин
  7. Біотехнологія одержання антибіотиків
  8. Біотехнологія одержання ІНТЕРФЕРОНІВ
  9. Біотехнологія трансплантації ядер
  10. Бюджетування як управлінська технологія
  11. Визначення собівартості продукції вирощування та відгодівлі худоби і птиці.
  12. Вимоги сільськогосподарських культур до умов вирощування




Переглядів: 2295

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бобових трав на корм. | Особливості кущіння злакових трав.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.