Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Базова технологія

Вплив ситуаційних чинників на проектування організації

Ситуаційний аналіз проекту організації ґрунтується на припущенні, що оптимальний проект для будь-якої організації залежить від відповідних ситуаційних чинників. Тобто ситуаційні чинники відіграють важливу роль у визначенні найліпшого проекту організації у кожному окремому випадку. Проаналізуємо чотири головні чинники: технологію, середовище, розміри і цикл існування організації.

Технологія це конверсійний процес, який використовують для трансформації вкладень (матеріалів або інформації) у випуск (товари та послуги). Більшість організацій застосовує багато технологій, однак найважливіша для організації називається базовою.

Зв'язок між технологією та проектуванням організації першою виявила Джоан Вудвард.

Вона дослідила понад сотню виробничих фірм у Південній Англії; зібрала інформацію про історію кожної організації, технологію, форми та технологічні про­цеси, фінансову діяльність. Вудвард очікувала відшукати зв'язок між розміром органі­зації та її проектуванням, та безуспішно. Проте ретельне дослідження фірм з її вибірки дало змогу визначити потенційний зв'язок між технологією і проектуванням органі­зації. Це наштовхнуло Вудвард на класифікацію організацій згідно з їхньою техноло­гією.

Учена виділила три головні форми технології.

1. Одинична, або технологія малосерійного виробництва.

2. Велико серійна, або технологія масового виробництва: таку технологію застосовують автомобільні виробники, такі як Subaru, компанії з вироб­ництва пральних машин Whirlpool Corporation і фірми з виробництва електро­приладів, такі як Philips.

3. Технологія безперервного виробничого процесу. За цією технологією працюють нафтопереробні заводи, хімічні, коксохімічні заводи.

Ці форми технології впорядковані за рівнем складності. Тобто технологія виробництва малих партій є найпростішою, а технологія безперервного виробництва - найскладнішою.

Вудвард виявила, що два екстремуми (одинична технологія і технологія безперервного процесу) були порівняно органічними - менш формальними і гнучкішими, тоді як технологія масового виробництва більше подібна до бюрократичної. Масове виробництво також мало вищий рівень спеціалізації. Отже, Вудвард стверджує, що організаційний успіх був пов'язаний зі ступенем, до якого організації дотримувалися типової моделі. Наприклад, організації з безперервним виробничим процесом, які досягали успіху, були органічнішими, тоді як менш успішні фірми з тією самою технологією були більш бюрократичними.


Читайте також:

 1. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
 2. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
 3. Базова алгоритмічна структура
 4. Біотехнологія
 5. Біотехнологія і гібридизація соматичних клітин
 6. Біотехнологія одержання антибіотиків
 7. Біотехнологія одержання ІНТЕРФЕРОНІВ
 8. Біотехнологія трансплантації ядер
 9. Бюджетування як управлінська технологія
 10. Внутрішнє середовище організації. Змінні всередині організації (цілі, завдання, структура, технологія, люди).
 11. Внутрішнє середовище організації. Змінні всередині організації (цілі, завдання, структура, технологія, люди).
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бюрократична модель проекту організації. | Розмір організації та її цикл існування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.