Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні положення.

НАДІЙНІСТЬ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ.

Вплив електробалансу промислових підприємств на економію електричної енергії.

 

Для того, щоб зекономити електричну енергію, перш за все необхідно знати, на які цілі вона витрачається і в якій кількості. Визначення статей приходу і дослідження статей, пов’язаних з підрахунком витрат електричної енергії, і є основною задачею складання електробалансу промислового підприємства.

Економія електричної енергії, що полягає в зменшенні її розходу при отриманні попереднього чи кращого результату, зводиться до найбільш раціонального її використання. На підприємствах це досягається це за допомогою різних шляхів:

1. Застосування сучасного економічного енергетичного і технологічного обладнання.

2. Вдосконалення технологічних процесів і раціональне використання робочих машин (зменшення припусків на обробіток, збільшення інтенсивності і швидкості різання, зменшення теплових втрат і т. ін.).

3. Застосування раціональної схеми електропостачання і оптимізації режимів їх роботи. Велике значення для економного розходу електричної енергії мають: правильний вибір кількості і потужності трансформаторів на підстанціях з врахуванням графіків навантаження і перевантажувальної здатності трансформаторів.

4. Використання міроприємств по економії електроенергії, пов’язаних з раціональною експлуатацією системи електропостачання і обладнання. До таких міроприємств відносяться: відключення частини трансформаторів в мало завантажені зміни і в неробочі дні з забезпеченням живлення споживачів, що залишились в роботі за допомогою резервних перемичок; зменшення холостих ходів електродвигунів шляхом їх автоматичного відключення.

5. Кожнорічне складення балансу дозволяє спостерігати за результатами міроприємств по раціоналізації електрогосподарства підприємства.

 

 

 

 

Під надійністюсистеми електропостачання у відповідності з ГОСТ 13377-67 розуміється властивість системи виконувати задані функції, забезпечуючи свої експлуатаційні показники в заданих межах на протязі необхідного часу.

Під роботоздатністю розуміється стан системи електропостачання, при якому вона здатна виконувати задані функції з параметрами, встановленими вимогами нормативних документів.

Подія, яка полягає в порушенні роботоздатності називається відмовою. Відмови виникають при роботі окремих елементів системи електропостачання – трансформаторів, вимикачів, роз’єднувачів, повітряних і кабельних ліній і т. ін. Відмови окремих елементів можуть викликати або і не викликати відмови системи електропостачання в цілому в залежності від конкретної схеми електропостачання.

Для забезпечення надійності електропостачання можуть застосовуватись різні способи, включаючи резервування. В загальному випадку потрібна надійність живлення для систем електропостачання промислових підприємств може бути забезпечена необхідною кількістю генераторів, трансформаторів, секцій шин, живильних ліній і засобів автоматики.

Для вибору оптимального варіанту системи електропостачання необхідно розв’язати три взаємопов’язані технічні і техніко-економічні задачі:

1) визначення надійності варіантів системи електропостачання, які розглядаються;

2) визначення капітальних затрат і річних експлуатаційних витрат, що відповідають кожному варіанту системи електропостачання;

3) оцінка шкоди споживачу, яка нанесена внаслідок перерви електропостачання в залежності від надійності живлення.

Рівень надійності може бути підвищений за допомогою встановлення більш дорожчого обладнання з запасом по напрузі і струмові, яке буде більш надійно працювати, якщо збільшення капітальних затрат буде супроводжуватись зниженням очікуваних збитків з таким розрахунком, щоби це зниження забезпечило загальне зниження приведених затрат.

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  5. Артеріальний пульс, основні параметри
  6. Банківська система та її основні функції
  7. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  8. Будова й основні елементи машини
  9. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  10. Бюджетування (основні поняття, механізм).
  11. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  12. Варіатори та їхні основні параметри




Переглядів: 721

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Врахування витраті втрат електроенергії. Приклад складання електробалансу. | Визначення збитків від перерви електропостачання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.