Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міжнародний ринок фінансових дериватів.

Міжнародний ринок титулів власності.

Акції (equites, stocks, shares) – цінні папери, які підтверджують право їх власника на частку в капіталі компанії і які дають йому право голосувати на щорічних зборах акціонерів, вибирати директорів і отримувати у вигляді дивідендів частку від прибутку компанії.

Єврокомерційний папір (eurocommercial paper) - середньо- і короткострокові негарантовані розписки на пред’явника, які випущені в обіг із знижкою від оголошеної вартості і продаються за кордоном тих країн, які їх випустили.

Євронота (euronotes) – середньо- і короткострокові негарантовані розписки на пред’явника, які випущені в обіг із знижкою від оголошеної вартості.

Облігації (bonds) – спосіб позикового корпоративного і міждержавного фінансування шляхом продажу облігацій, які є цінними паперами з середнім строком погашення в 3 – 10 років, що видаються під заставу корпоративного або особистого майна:

ñ бульдог-облігації (bulldog bonds) - облігації, які розміщують іноземні фірми у Великобританії;

ñ матадори (matadors) - облігації, які розміщують іноземні фірми в Іспанії;

ñ самурай-облігації (samurai bonds) - облігації, які розміщують іноземні фірми в Японії;

ñ янкі-облігації (yankee bonds) – облігації, які розміщують іноземні фірми у США.

 

Деривати (derivatives) – інструменти торгівлі фінансовим ризиком, ціни котрих прив’язані до іншого фінансового або реального активу:

ñ фінансовий який продається поза біржами (over-the-counter, OTC) – інструменти торгівлі фінансовим ризиком, ціни котрих прив’язані до іншого фінансового або реального активу, питома вага їх поступово збільшується;

ñ який продається на біржі (exchange-traded derivatives) – інструменти торгівлі фінансовим ризиком, ціни котрих прив’язані до іншого фінансового або реального активу, їх питома вага поступово зменшується.

Опціон (options) – контракт, який дає покупцю за певну плату право, яке не є обов’язковим, купити або продати на підставі стандартного контракту валюту в певний день за фіксованою ціною:

ñ валютний (currency option) - контракт, який дає право покупцю, але не вимагає від нього зобов’язання купити або продати певну кількість валюти або індекс валюти за узгодженою ціною до настання певної дати;

ñ на акції (equity option) - контракт, який дає право покупцю, але не вимагає від нього зобов’язання купити або продати певну кількість індивідуальних акцій, кошик акцій або індекс акцій за узгодженою ціною до настання певної дати;

ñ процентний (interest option) – контракт на поставку або отримання певного процентного доходу на обумовлену суму в майбутньому на умовах опціону;

ñ товарний (commodity option) – контракт, який дає право покупцю, але не вимагає від нього зобов’язання купити або продати певну кількість товару за узгодженою ціною до настання певної дати.

Процентний арбітраж:

ñ захищений (covered interest arbitrage) - купівля валюти на ринку спот для здійснення інвестицій і одночасний форвардний продаж іноземної валюти для хеджування валютного ризику;

ñ незахищений (uncovered interest arbitrage) – купівля валюти на ринку спот для здійснення інвестицій без використання механізму хеджування валютного ризику.

Прямі форварди (outright forward) – структурно близькі до угод спот угоди з обміну двома валютами на основі контрактів, що передбачають розрахунки більше двох робочих днів.

Своп (swaps) – угоди, які структурно близькі до угод спот; передбачають обмін певною кількістю двох валют і зворотній обмін такою ж кількістю валюти в узгоджену дату в майбутньому:

ñ валютний (currency swaps) - обмін певною кількістю двох валют з однаковою чистою поточною вартістю з наступним зворотнім обміном ними за узгодженим курсом;

ñ на акції (equity swaps) – обмін потенційним прибутком від інвестицій в акції на потенційний прибуток від інвестицій в інші акції або в неакціонерні активи, такі як процентна ставка по депозитах або цінні папери;

ñ процентний (interest swaps) – обмін надходженнями процентів по номінальній інвестиції в одній валюті з процентною ставкою, яка розрахована з різними правилами;

ñ товарний (commodity swaps) – обмін двома платежами за один товар, один з яких представляє його оплату за поточною ціною спот, а другий – узгоджену ціну на цей товар в майбутньому.

Угоди спот (spot transactions) – обмін двома валютами на основі простих стандартизованих контрактів з розрахунками по них протягом двох робочих днів.

Ф’ючерси (futures) – стандартизовані форвардні контракти на валюту, торгівля якими відбувається на біржах.

Хеджування (hedging) – компенсаційні дії, які здійснює покупець або продавець на валютному ринку, щоб убезпечити свій дохід у майбутньому від зміни валютного курсу.

 

8.Співпраця України з міжнародними фінансовими організаціями.

Іноземні кредити на середньо- і довгострокові терміни країни залучають для інвестування в економіку, а короткострокові - для зовнішньоторгівельних зв'язків. Крім того, іноземні кредити використовуються для покриття дефіцитів платіжних балансів, бюджетів, на здійснення структурних змін у перехідних економіках, подолання глибоких кризових явищ тощо.

Україна використовує позички міжнародних фінансових організацій - МВФ, СБ, МБРР, ЄБРР та кредити окремих держав і їх угрупувань.

Найбільше іноземних кредитів залучається в результаті співробітництва з МВФ. Надання позичок МВФ розпочалося у 1994 році і станом на початок жовтня 1999 року Україна отримала від МВФ 3,241 млрд дол. Кредити були виділені на економічну трансформацію та досягнення макроекономічної фінансової стабілізації в Україні. У 1999 році Україна використала 635 млрд дол. кредитів МВФ.

Другим за розмірами кредитів в Україну є МБРР. Станом на 1.03.99р. їх надано на суму 2,587 млрд дол., або 32,8% від усіх позичок МФО. З них понад 70% були спрямовані на покриття дефіциту платіжного балансу країни та державного бюджету.

Розширюється співробітництво між Україною та ЄБРР. Центральне місце серед кредитів цієї організації посідають позички на розвиток приватних малих і середніх підприємств. ЄБРР надає під погоджені проекти кредит, який становить значну частку їх вартості. Зокрема на розширення в Україні мережі Євробачення частка ЄБРР становить 48,5%, на реконструкцію аеропорту "Бориспіль" - 34,5%.

Започатковане останнім часом співробітництво України з МФК (інвестиційним банком Світового банку для країн, що розвиваються) переважно шляхом надання технічної допомоги приватним фірмам.

Покладається велика надія на активну кредитну діяльність в Україні ЧБТР - новоутвореної установи в регіональному об'єднанні ЧЕС, яка передбачає кредитування розвитку національних економік країн-членів через інвестиційні проекти.

Не залишаються поза увагою і кредити окремих держав та їх угрупувань. Це перш за все кредити держав - постачальниць енергоносіїв (зокрема Туркменістан і Росія) та кредити ЄС.

Залучення іноземних кредитів є нормальною світовою економічною практикою. Міжнародні фінансові організації надають кредити певного призначення, що випливає із принципів і мети їх діяльності та взаємних домовленостей між країнами. Добре, коли ці кредити використовуються для розвитку економіки країн або точно за призначенням. У іншому випадку це може призвести до втрати економічної (кредити потрібно повертати), національної, а, можливо, і політичної самостійності.


Читайте також:

  1. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  2. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  3. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  4. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  5. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ
  6. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  7. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
  8. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  9. Аудит фінансових результатів роботи підприємства
  10. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  11. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг
  12. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг.




Переглядів: 790

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародний ринок боргових зобов’язань. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.