Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типова кореспонденція рахунків по обліку фінансових ви­трат

№п/п     Зміст господарської операції     Кореспондуючі рахунки
Дебет Кредит
1. Нараховано відсотки за користування банківським кредитом 951 „Відсотки за кредит” 684”Розрахунки за нарахованими відсотками”
2. Сплачено банку відсотки за користування кредитом 684 „Розрахунки за нарахованими відсотками” 31 „Рахунки в банках”
3. Нараховано відсотки по векселю, який видано постачальнику 952 „Інші фінан­сові витрати” 684 „Розрахунки за нарахованими відсотками”
4. Відображено витрати, які пов‘язані із залученням позикового капіталу (витрати, пов‘язані із випуском, утриманням та обігом власних цінних паперів) 952 „Інші фінан­сові витрати” 31 „Рахунки в банках”
  Відображено заборгованість за відсотками за користування об’єктом, отриманим у фінансову оренду 952 „Інші фінансові витрати” 684 „Розрахунки за нарахованими відсотками”
6. Відображено премію за фінансовою інвестицією 952 „Інші фінансові витрати” 14 „Довгостроко­ві фінансові інвестиції” 35 „Поточні фінансові
7. Списано фінансові витрати на фінансові результати 792 „Результат фінансових операцій” 95 „Фінансові витрати”
         

 

- 4 -

В процесі господарської діяльності суб'єкти господарю­вання можуть мати справу із надзвичайними подіями (стихійне лихо, техногенні катастрофи, аварії і та ін.)

Надзвичайна подія являє собою випадкову і нехарактерну подію для діяльності конкретного підприємства, яка, в свою чер­гу, супроводжується заподіянням шкоди його власності.

Поряд із зазначеним зауважимо, що сума заподіяної шко­ди буде одночасно являти собою, з однієї сторони, надзвичайні витрати для підприємства, яке зазнало впливу непереборної си­ли, а з іншої — як звичайні витрати для страхової організації, яка буде безпосередньо відшкодовувати суми завданої шкоди згідно із умовами укладеного договору страхування.

Під надзвичайними витратамирозуміють:

- витрати, які пов'язані з попередженням надзвичайних подій;

- витрати, що здійснюються в процесі ліквідацій наслідків надзвичайних подій;

- невідшкодовані збитки від надзвичайних подій (як різ­ниця між сумою завданого збитку внаслідок дії непереборної си­ли та сумою належного відшкодування із сторони державного бюджету або страхової організації).

Облік втрат і витрат, пов'язаних з подіями або операціями, які відрізняються від звичайної діяльності підприємства, та не очі­кується, що вони повторюватимуться періодично або в кожному звітному періоді ведеться на рахунку 99 "Надзвичайні витрати".

За дебетом рахункувідображається сума визнаних витрат, за кредитом — списання на рахунок 79 "Фінансові результати".

До витрат від надзвичайних подій відносяться як прямі втрати за наслідками цих подій, так і витрати на здійснення за­ходів, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією таких наслідків (відшкодування, сплата стороннім організаціям, заробітна плата працівників, зайнятих на відновлюваних роботах, вартість вико­ристаних сировини та матеріалів тощо).

Рахунок 99 "Надзвичайні витрати"має такі субрахунки:

991 "Втрати від стихійного лиха";

992 "Втрати від техногенних катастроф і аварій";

993 "Інші надзвичайні витрати".

На субрахунку 991 "Втрати від стихійного лиха"ведеться облік втрат від стихійного лиха (повінь, землетрус, град тощо).

На субрахунку 992 "Втрати від техногенних катастроф і аварій"ведеться облік втрат, понесених підприємством у резуль­таті техногенних катастроф і аварій, що сталися на самому підприємстві чи іншому підприємстві.

На субрахунку 993 "Інші надзвичайні витрати"ведеться облік втрат від інших надзвичайних подій.

Надзвичайні витрати включаються до фінансової звіт­ності за вирахуванням суми, на яку зменшується податок на при­буток від діяльності підприємства внаслідок збитків від надзвичайних подій.

 

Кореспонденція бухгалтерських рахунків по обліку надзвичайних витрат

 

№ п/п Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки
Дебет Кредит
1. Відображено списання майна, вартості будівельних робіт і грошових засобів в результаті стихійного лиха 99 "Надзвичайні витрати" 10 "Основні засоби" 11 "Інші необоротні матеріальні активи" 12 "Нематеріальні активи" Рахунки класу 2
2. Відображено витрати, які пов'язані із ліквідацією наслідків надзвичайної події 99 "Надзвичайні витрати" 37 "Розрахунки з різними дебіторами" 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" 65 "Розрахунки за страхуванням" 66 "Розрахунки з оплати праці" 68 "Розрахунки за іншими операціями"
3. Списано надзвичайні витрати на фінансові результати 794 "Результат надзвичайних подій" 99 "Надзвичайні витрати"
         

 

- 5 -

У загальній системі показників, що характеризують ефективність виробництва (господарювання) як усього підприємства так і його підрозділів, основне місце належить собівартості, склад якої визначається витратами, що її формують.

В собівартості продукції як синтетичному показнику відображаються всі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємства. Від рівня собівартості продукції при інших незмінних умовах залежить рівень прибутку. Чим економніше підприємство використовує матеріальні, трудові і фінансові ресурси при виготовленні виробів, виконанні робіт та наданні послуг, тим ефективніше здійснюється виробничий процес, тим більшим буде прибуток та рівень рентабельності продукції.

До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються:

ü прямі матеріальні витрати;

ü прямі витрати на оплату праці;

ü інші прямі витрати;

ü загальновиробничі витрати.

За способом включення до собівартості витрати поділяються на прямі та непрямі. Витрати на виробництво конкретного виду продукції, які безпосередньо включаються до її собівартості на підставі первинних документів, називаються прямими.

Непрямі витрати - це витрати на виробництво, які не можуть бути віднесені безпосередньо до конкретного об'єкта витрат економічно доцільним шляхом і тому потребують розподілу. Прикладом таких витрат є загальновиробничі.

За ступенем залежності від обсягів діяльності, витрати поділяються на змінні та постійні. Змінні витрати змінюються разом зі зміною обсягу виробництва. Постійні - це витрати, абсолютна величина яких залишається постійною або змінюється при зменшенні або збільшенні обсягу виробництва продукції, яка випускається, в невеликій кількості

Узагальнення інформації про собівартість реалізованої готової продукції, товарів, виконаних робіт, наданих послуг ведеться на рахунку 90 "Собівартість реалізації".

Рахунок 90 - активний, по дебету рахунку 90 "Собівартість реалізації" на підставі бухгалтерських довідок, накладних, рахунків відображається виробнича собівартість реалізованої готової продукції, робіт, послуг; фактична собівартість реалізованих товарів (без торгових націнок), по кредиту - списання в порядку закриття дебетових оборотів на рахунок 79 "Фінансові результати", яке оформлюється довідкою бухгалтерії. Адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати не включаються до складу виробничої собівартості готової та реалізованої продукції, а тому інформація про такі витрати узагальнюється на рахунках обліку витрат звітного періоду - 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут", 94 "Інші витрати операційної діяльності".

Рахунок 90 "Собівартість реалізації" має такі субрахунки:

субрахунок 901 "Собівартість реалізованої готової продукції", якому ведеться облік виробничої собівартості реалізованої готової продукції;

субрахунок 902 "Собівартість реалізованих товарів" призначений для відображення собівартості реалізованих товарів;

субрахунок 903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг", на якому ведеться облік собівартості реалізованих за звітний період робіт і послуг.

 


Читайте також:

  1. V. Класифікація рахунків
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  4. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  5. Аналіз рівня, динаміки та структури фінансових результатів підприємства
  6. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  7. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ
  8. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  9. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
  10. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  11. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  12. Аудит розрахунків з бюджетами




Переглядів: 1282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типові бухгалтерські проводки по обліку інших операційних витрат | ЛЕКЦІЯ № 1. ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.