Як видно з рис. 11.7.1, на трикутній діаграмі нанесено, згідно експериментальними даним, невелике число хорд рівноваги. Але в розрахунковій практиці виникає необхідність побудови всередині гетерогенної області будь-яку хорду рівноваги. З цією метою на трикутну діаграму наносять так звану з'єднуючу лінію, як це виконано на рис. 11.7.1.
Для побудови з'єднуючої лінії використовують точки Е і R, Е1і R1, Е2 і R2 на обох гілках ЕК і як бінодальної кривої ЕК, яка характеризує рівноважні склади.
Через точки Е, Е1, Е2... паралельно сторонам MG і ML діаграми проводять лінії побудови до їх перетину в точках С, С1, С2, .... як це показано на рис. 10.7.1. Проводячи через точки перетину плавну криву, знайдемо, з'єднуючу лінію СС1С2...К, котра перетинає лінію рівноваги в критичній точці змішання К.
Рис. 11.7.1. Інтерполяція хорд рівноваги.
Для характеристики будь-якої хорди рівноваги, яка проходить через точку R`, на правій гілці рівноважної кривої необхідно провести лінію побудови R`C`, паралельну стороні ML діаграми, до перетину зі з'єднуючою лінією в точці С` Потім з точки С` потрібно провести другу лінію побудови С`Е` паралельно стороні MG діаграми до перетину з лівою гілкою рівноважної кривої в точці Е'. З'єднавши R` і E` прямою лінією, отримаємо шукану хорду рівноваги R'E'. Знаходження хорд рівноваги з допомогою з'єднуючої лінії називається інтерполяцією хорд рівноваги.