Джерелами зовнішніх впливів на кола зв'язку є лінії електропередачі (ЛЕП), електрифіковані залізниці (эл.ж.д), могутні радіостанції (РС), атмосферна електрика, індустріальні перешкоди, електрифікований міський транспорт і ін..
Електромагнітне поле, що впливає, у загальному випадку може містити як поперечні і (), так і подовжніі () компоненти. Впливи поперечного електромагнітного поля виявляються при асиметрії провідників у поперечному перерізі кабелю. Вплив подовжнього поля виявляється при подовжній омічній асиметрії провідників, а також при ємнісній асиметрії кіл щодо оболонки (мал. 9.1). При зовнішніх впливах переважає вплив подовжніх компонентів.
При зовнішніх впливах джерела полів, як правило, знаходяться на достатнім видаленні від кіл зв'язку ().
У цьому випадку впливу визначаються також розходженням постійних складових окремих ділянок кола, і впливу виникають у колі «провідник – земля» (оболонка).
Для зовнішніх впливів характерні:
- різні довжини що впливають, підданому впливу і третім колам;
- мале загасання джерел впливів (ВВЛ, ел.з.д.).
Розрізняють наступні види зовнішніх впливів (мал. 9.2):
- електричний, обумовлений дією електричної складовий полючи;
- магнітний, обумовлений дією магнітної складовий полючи;
- гальванічний, що з'являється внаслідок наявності в землі блукаючих струмів; ці струми створюються ВВЛ, що використовують землю як зворотний провід.
За ступенем інтенсивності впливи поділяються на небезпечні і ті, що заважають.
Небезпечні впливи загрожують життю обслуговуючого персоналу і можуть привести до ушкодження апаратури. Небезпечною вважається напруга і струм .
Впливи, що заважають, приводять до появи перешкод, шумів, перекручувань, порушенню нормальної роботи засобів зв'язку; впливами що заважають, вважаються напруга , струм .
Зовнішні впливи підрозділяються на тривалі (с) і короткочасні (с).
Дії зовнішніх джерел бувають як постійними, так і випадковими.
Зовнішні впливи, у залежності від їхньої природи, діють як на металеві кабелі, так і на оптичні.