Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підвищення експлуатаційної надійності насосів

Підвищення надійності гідроприводів.

Підвищення експлуатаційної надійності насосів.

Підвищення надійності і термінів служби машин є дуже важливим джерелом зменшення витрат на ремонт., зменшення витрат, пов’язаних з простоюваннями обладнання у ремонті, зменшення кількості запасних частин і т.п. Це стосується і насосного обладнання.

Надійність і довговічність роботи насосів значною мірою визначається роботою кінцевих ущільнень.

 

Рис. Із презентації теми 8-сальн. ущільнення

 

Підвищення надійності сальникового ущільнення можна досягти за рахунок:

а) зменшення колової швидкості під сальниковою набивкою до значення не більше 20 м/с;

б) зменшення величини тиску перед сальником за рахунок виконання винтового імпеллера, який ”відганяє” воду від набивки, що дає можливість зменшити кількість кілець набивки до трьох-чотирьох;

в) інтенсивне охолодження сальникової набивки.

Крім цього, на довговічність роботи ущільнення впливає якість набивки. Необхідно вибирати сальникову набивку відповідного розміру і марки, що наведені в технічній документації (паспорті) насоса.

У деяких випадках за допомогою простих ущільнювальних пристроїв неможливо розв’язати задачу герметизації, тому Для відповідальних насосів (енергетичних, хімічних) необхідно застосовувати більш складні й надійні ущільнення: торцеві сальникові, лабіринтні, торцеві одинарні й подвійні та ін.

Неправильний вибір ущільнень або їх низька якість можуть призвести до відхилень показників роботи насосів і зменшення їх надійності.

При роботі живильних насосів особливої уваги потребують ущільнення між внутрішнім і зовнішнім корпусом та зовнішнім корпусом і кришкою нагнітання.

!

Рис. живильного насоса

 

Ці насоси можуть працювати при перепаді тиску близько 20 МПа і стан ущільнень у процесі роботи насосів контролювати практично неможливо. Перетікання рідини в ущільненнях виникають при змінній товщині прокладок та нерівномірному затягуванні їх по колу, тому перед встановленням прокладок необхідно контролювати їх товщину. Допустима нерівномірність товщини прокладок не повинна перевищувати 0,2 мм.

Вузол гідравлічної п’яти, призначений для розвантаження осьового зусилля ротора багатоступеневих насосів , є джерелом додаткових втрат при їх роботі. Витоки рідини через п’яту живильних насосів складають 4-6 % від подачі насоса. При цьому зменшується загальний к.к.д. насоса. Збільшення опору дроселювальних ущільнень і відповідно зменшення витоків можна досягти за рахунок виконання спеціальних кільцевих канавок на обертових деталях кільцевої і торцевої щілин гідравлічної п’яти.

При експлуатації насосів інколи доводиться виконувати цілий ряд заходів, направлених на зміну деяких параметрів. Підвищення напору, а відповідно і к.к.д. насоса можна досягти за рахунок зменшення втрат на тертя в водопровідних каналах робочих коліс, напрямних апаратів, підводів, відводів. Для цього необхідно проводити додаткову обробку водопровідних каналів проточної частини насосів. Виконання цих робіт пов’язано з додатковими затратами, але вони повністю окупаються підвищенням к.к.д. насоса.

Для збільшення напору до 5-8 % у багатоступеневих насосах можна використовувати спеціальне підрізання вихідних кромок лопатей робочого колеса з тильного боку.

!

Рис. із презентації

 

 

Рекомендована форма вихідної кромки лопаті після підрізання наведена в літературі.

Для зменшення напору, як правило, використовують підрізання робочих коліс по зовнішньому діаметру. Величину підрізання визначають за допомогою розрахунків, причому підрізання робочого колеса на 15-20 % не приводить до значного зменшення к.к.д. насоса. Його слід виконувати для забезпечення розрахункових параметрів при виборі насоса.

Дуже важливим є підвищення надійності та довговічності насосів, що перекачують гідроабразивні суміші (ґрунтових насосів).

 

!Рис. їз презентації

 

Основним експлуатаційним недоліком цих насосів є невеликий термін служби деталей проточної частини внаслідок їх гідроабразивного зношування.

Найбільш ефективним напрямом зменшення зношування, який дозволяє збільшити термін служби деталей ґрунтових насосів у десятки разів, є використання спеціальних зносостійких матеріалів (різних сплавів чавуну та сталі, спеціальної гуми та мінерально-полімерних композицій).

Іншим напрямом збільшення терміну служби деталей ґрунтових насосів є зменшення їх частоти обертання. При цьому значно зменшується зношення робочих коліс у результаті зменшення як швидкості течії, так і концентрації твердих частинок з лицевого боку лопаті. Але при цьому може збільшуватися зношування відводу. Тому, враховуючи вищенаведене, при транспортуванні малоабразивних гідросумішей з дрібними твердими частинками необхідно збільшувати частоту обертання, а при перекачуванні високоабразивних гідросумішей, особливо з великими твердими частинками, - зменшувати її.

Ще одним ефективним напрямом збільшення терміну служби ґрунтових насосів є проектування проточної частини на велику пропускну здатність. При цьому збільшуються розміри прохідних перерізів робочого колеса та відводу і зменшуються швидкості течії рідини.

Ґрунтові насоси повинні експлуатуватися на раціональних режимах, які забезпечують мінімально можливе зношування проточних каналів.

Заходів щодо збільшення надійності і довговічності різних типів насосів дуже багато. Тому при експлуатації відповідного типу насоса необхідно використовувати рекомендації, викладені в технічній документації та спеціальній літературі.

У насосних агрегатах великої потужності з’єднання валів насоса і двигуна виконують за допомогою зубчастої муфти. Це жорстке з’єднання потребує великої точності виготовлення муфти і центрування насоса з двигуном, допускає дуже малі радіальні зазори. Більшу надійність і довговічність забезпечує пластинчаста муфта, що складається з двох пакетів пластин і проставки, з’єднаних з напівмуфтами насоса та двигуна. Крім великого передавального моменту, ця муфта допускає радіальне та осьове зміщення валів, працює без шуму і має значно більший термін служби.

При експлуатації насосів на водопровідних насосних станціях основним чинником, який зменшує довговічність насосів, є абразивне зношування робочих коліс і відводів внаслідок наявності у перекачуваній воді мулу. Інтенсивність цього виду руйнування визначається концентрацією мулу, його гранулометричним складом та матеріалом, з якого виготовлені деталі.

Якщо одночасно з мулом діє кавітація, то зношування деталей насосів значно збільшується.

Для зменшення інтенсивності зношування елементів проточної частини цих насосів і збільшення їх довговічності необхідно провести такі заходи:

- визначити режими роботи насосів, які б виключали кавітаційно-абразивне зношування деталей;

- зменшити робочу зону на характеристиці насоса до (0,7-1,1) Qопт ;

- застосовувати захисні полімерні покриття деталей;

- виготовляти деталі проточної частини насоса з легованих сталей 2Х13, 20Х13НЛ, 30ГХ10 та ін.



Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. Вибір живильних насосів.
  3. Вибір живильних насосів.
  4. Вибір мережних насосів.
  5. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  6. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  7. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  8. Використовувати отримані результати для координування майбутніх зусиль і підвищення відповідальності керівництва
  9. Вимоги до інтелектуальних систем реального часу та шляхи підвищення їх швидкодії
  10. Висота всмоктування відцентрових насосів.
  11. Властивості надійності і їх показники
  12. Головні параметри насосів.




Переглядів: 720

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Операційні системи | Підвищення надійності гідроприводів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.