Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні способи комутації

Для передавання дискретних повідомлень через мережу можуть встановлюватися з'єднання двох видів – довгострокові й оперативні. Відповідно до цього розрізняють два види мереж передавання повідомлень – з довгостроковою й оперативною комутаціями.

Довгостроковою (або кросовою) комутацією називається такий спосіб комутації, за якого між двома точками мережі встановлюється пряме постійне з'єднання цілодобово або з великим інтервалом часу. Канали, що беруть участь в організації таких з'єднань, називаються виділеними.

Після закінчення чергового сеансу зв'язку з'єднання не руйнується і перед початком сеансу не встановлюється заново. Інакше кажучи, між двома користувачами обмін підтримується постійно по тому самому каналу. Кросові з'єднання реалізуються за допомогою спеціальних розподільних пристроїв.

Застосування кросової комутації доцільне тільки тоді, коли вимоги користувачів є винятково високими, і вони не можуть бути задоволені застосуванням оперативної комутації. При цьому слід враховувати, що зі зростанням кількості абонентських пунктів кількість необхідних ліній і оснащеність вузлів збільшуються дуже швидко, тому мережа з кросовою комутацією є найнеекономічнішою.

В основному в мережах передавання дискретних повідомлень застосовується оперативна комутація, за якої між двома точками мережі організовується тимчасове з'єднання. Розрізняють чотири види оперативної комутації: каналів, повідомлень, пакетів і змішану.

Важливим завданням архітектури відкритих мереж є комутація інформації, тобто прокладення в мережах трактів, потрібних для доставлення послідовностей блоків даних абонентським системам-адресатам.

Блоки даних, що передаються від джерела до одержувача, називаються пакетами, а процес їх передавання – комутацією пакетів. Джерелами й одержувачами можуть бути термінали користувачів, комп'ютери, принтери або будь-які інші пристрої передавання й оброблення даних.

У мережах іншого типу застосовується техніка комутації каналів, зокрема, у широко розповсюджених і звичних нам телефонних мережах. У таких мережах, якими звичайно передаються мова і дані, між будь-якою парою або групою користувачів, що намагаються зв'язатися один з одним, встановлюється окремий шлях передавання. Він утримується стільки часу, скільки потребує передача даних.

Останнім часом починають розгортатися інтегральні мережі, які поєднують два види оперативної техніки: комутації пакетів і комутації каналів.

Найтиповіші види навантаження створюють: передавання даних в інтерактивному режимі, коли між терміналами або між терміналами і комп'ютерами передаються короткі пачки повідомлень, що містять від 400 до 1000 знаків; передавання файлів – у цьому разі між комп'ютерами або між накопичувачами масивів даних передається до мільйона знаків (чи байтів); всезростаюча цифрова передача мови.

Передавання мови і сьогодні залишається найрозповсюдженішим в усьому світі видом зв'язку, який характеризується невеликими капіталовкладеннями на устаткування. Телефонні мережі, створені для передавання мови, охоплюють усі регіони земної кулі. Згідно з прогнозами, мова залишатиметься і надалі джерелом найбільшого навантаження засобів зв'язку в усьому світі, в тому числі і в Україні.

Телефонний зв'язок у реальному часі завжди здійснюється з комутацією каналів, хоча велика увага приділяється і можливостям передачі мови в реальному часі у формі пакетів. Дослідження цього виду мовного зв'язку тривають.

Іноді, наприклад в управлінні виробничими процесами, потрібно, щоб затримка доставки адресатові кожного блока, що передається, не перевищувала визначеного максимуму. Але найчастіше така вимога не ставиться, і блоки даних можуть у розумних межах проходити з випадковим запізненням. Природно, що в цьому разі устаткування і програмне забезпечення комутації інформації є значно простішими.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Артеріальний пульс, основні параметри
  5. Банківська система та її основні функції
  6. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  7. Біологічні способи лікування ран.
  8. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  9. Будова й основні елементи машини
  10. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  11. Бюджетування (основні поняття, механізм).
  12. Валютний курс і способи його визначення




Переглядів: 1924

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДАВАННЯ ЦИФРОВИХ СИГНАЛІВ ЛІНІЯМИ ЗВ'ЯЗКУ | Комутація каналів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.