Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відсутність впорядкованості кортежів

Звичайно, формально властивість відсутності впорядкованості кортежів в значенні відношення також є слідством визначення тіла відношення як безліч кортежів. Проте на цю властивість можна поглянути і з іншого боку. Достатньо часто у користувачів реляційних СУБД і розробників інформаційних систем викликає роздратування той факт, що вони не можуть зберігати кортежі відношення на фізичному рівні в потрібному їм порядку. Можна було б розробити іншу теорію, в якій допускалися б впорядковані «відношеньи». Проте зберігати впорядковані списки кортежів в умовах інтенсивно оновлюваної бази даних набагато складніше технічно, а підтримка впорядкованості спричиняє за собою істотні накладні витрати.

Відсутність вимоги до підтримки впорядкування безлічі кортежів відношення додає СУБД додаткову гнучкість при зберіганні баз даних в зовнішній пам'яті і при виконанні запитів до бази даних. Це не суперечить тому, що при формулюванні запиту до БД, наприклад, на мові SQL можна зажадати сортування результуючої таблиці відповідно до значень деяких стовпців.

 

3) Відсутність впорядкованості атрибутів

Атрибути відношень не впорядковані, оскільки за визначенням заголовок відношення є безліч пар <имя атрибуту, ім'я домена>. Для посилання на значення атрибуту в кортежі відношення завжди використовується ім'я атрибуту. СУБД сама приймає рішення про те, в якому фізичному порядку слід зберігати значення атрибутів кортежів. Крім того, ця властивість полегшує виконання операції модифікації схем існуючих відношень не тільки шляхом додавання нових атрибутів, але і шляхом видалення існуючих.

 

4) Атомарність значень атрибутів, перша нормальна форма відношення

Значення всіх атрибутів є атомарними (вірніше, скалярними). Це витікає з визначення домена як потенційної безлічі значень скалярного типа даних, тобто серед значень домена не можуть міститися значення з видимою структурою, зокрема безліч значень (відношеньи). Головне в атомарності значень атрибутів полягає в тому, що реляційна СУБД не повинна забезпечувати користувачам явної видимості внутрішньої структури значення. До всіх значень можна звертатися тільки за допомогою операцій, визначених у відповідному типі даних.

 

Прийнято говорити, що в реляційних базах даних допускаються тільки нормалізовані відношення, або відношення, представлені в першій нормальній формі.

Відношення знаходиться в першій нормальній формі тоді і тільки тоді, коли в будь-якому допустимому значенні відношення кожен його кортеж містить тільки одне значення для кожного з атрибутів.

Нормалізовані відношення складають основу класичного реляційного підходу до організації баз даних. Вони володіють деякими обмеженнями (не всяку інформацію зручно представляти у вигляді плоских таблиць), але істотно спрощують маніпулювання даними.

 


Читайте також:

  1. Відсутність достовірної інформації
  2. Помилка № 6: відсутність відчутних швидких успіхів
  3. Посилення опозиції гетьманському режиму з боку різних політичних сил України свідчило про відсутність у нього широкої соціальної опори.
  4. Фінансова криза як в відсутність потенціалу для успішного функціонування підприємств




Переглядів: 735

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фундаментальні властивості відношень | Реляційна модель даних

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.