Можна легко створити електростатичне поле між двома металевими обкладинками конденсатора.
На правій частині провідника оголилися іони поверхні, а зліва поверхневий заряд зміщених електронів мав протилежний знак. Неважко здогадатись, що мова йде про заряди у дуже тонкому поверхневому шарі, тому провідник А може являти собою дуже тонку оболонку, усередині якої вакуум, чи діелектрик, і у цьому випадку умова в об’ємі, обмеженому провідником буде забезпечена.
Рис 1
Коли в електростатичне поле вноситься провідник, де практично всі валентні електрони вільні і рух нічим не обмежений. Тут зміщення зарядів буде відбуватись до тих пір, поки електростатичне поле в об’ємі провідника не зникне зовсім, при найменшому силовому впливі на них в об’ємі провідника вони рухатимуться, доки не встановиться рівновага.
Провідник в електростатичному полі.
Напівпровідники – щось середнє між металами та діелектриками. Найхарактернішою ознакою напівпровідників виявляється залежність провідності від температури, освітлення, наявності домішок. Якщо при нагріванні речовина збільшує провідність, то це напівпровідник.
Діелектриками називаються речовини, які містять протони, нейтрони. Електрон рухається виключно в межах атому, чи молекули. Електричне поле, нагрівання чи інший вплив не може змінити характер руху. Надзвичайно сильні поля можуть виривати електрони з оболонок, але це приводить до лавинного пробою миттєвого розігріву і руйнування розрушенням речовини.
ІІ роду – розчини електролітів, розплави солей. Носії заряду – іони. При проходженні струму виникають хімічні зміни і виділення речовини.
І роду – метали, носії заряду – електрон. Проходження струму не змінює стану тіл, природу речовини.
Провідниками називають такі речовини, у яких при кімнатній температурі має місце дуже велика концентрація так званих “вільних” електронів.
Опір кращих ізоляторів перевищує опір кращих провідників тіл, як маса Земної кулі перевищує масу яблука.
Провідники бувають:
Якщо спочатку було поле точкового заряду, то внесення в нього сферичного провідника з радіусом R утворює у цьому полі сферичну порожнину (рис.1).
Ця властивість металів має величезне практичне значення: