Обобщить изученные вопросы. Подвести итоги лекции. Ответить на вопросы.
Выдать задание для самостоятельного изучения – изучить материал лекции по конспекту, рекомендуемую литературу.
Задание для самостоятельного обучения:
Теплообменные аппараты ТЭС: Учебное пособие для вузов / Ю.Г. Назмеев, В.И. Лавыгин. - 3-е издание. М.: Издание МЭИ, 2003. [50-71].
Кандидат технических наук,
доцент Е.Е.Костылева
Тема «Розкриття внутрішніми траншеями»
1.При розкритті родовища внутрішніми траншеями обсяг гірничо-капітальних робіт менше, ніж при розкритті зовнішніми, за рахунок того, що частина обсягу траншеї входить в обсяг розкривних робіт. Значення цього фактора зростає з глибиною кар'єру.
По способу розміщення капітальні траншеї бувають: стаціонарні — на кінцевому контурі кар'єру й тимчасові — на робочому борті, що у процесі розробки переміщаються в просторі й часі (так звані «ковзні з'їзди»). Стаціонарне розміщення внутрішніх траншей переважніше через постійне їхнє положення, а тимчасове створює незручності в роботі кар'єрного транспорту через безупинний перенос траншей і значної трудомісткості з їх перебудови.
При розкритті окремими внутрішніми траншеями (рис.7.5) так само, як і
при розкритті окремими зовнішніми, створюється відокремлений доступ до кожного уступу. Переваги й недоліки першого способу розкриття такі ж, як і другого.
Розкриття родовищ груповими внутрішніми траншеями (рис.7.6) застосовують при великій потужності пластів корисної копалини й покриваючих розкривних порід, розроблювальних значною кількістю (4…6) уступів. У цьому випадку одна група траншей звичайно призначається для розкривних уступів, друга — для видобувних, тобто розкривний і видобувний вантажопотоки розосереджені. Цьому способу характерні переваги розкриття окремими траншеями.