Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Програмне забезпечення ПЕОМ

ТЕМА 3 Лекція 4: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Анотація

Структура програмного забезпечення. Системне програмне забезпечення. Класифікація та призначення прикладного програмного забезпечення. Принципи взаємодії апаратної та програмної складових персонального комп’ютера.

Призначення, загальна структура, характеристики операційної системи Windows: базовий склад; режими роботи. Версії Windows. Графічний інтерфейс користувача: навігація на структурах графічного інтерфейсу. Системи числення і способи переведення чисел із однієї системи числення в іншу.

Програмне забезпечення (ПЗ) комп’ютера називають м’яким устаткуванням або SOFTWARE.

Залежно від функцій, що виконуються програмним забезпеченням, його можна розділити на 2 групи: системне програмне забезпечення і прикладне програмне забезпечення.

Системне ПЗ організовує процес обробки інформації на комп’ютері і забезпечує нормальне робоче середовище для прикладних програм. Системне ПЗ настільки тісно пов’язано з апаратними засобами, що його іноді вважають частиною комп’ютера.

До складу системного ПЗ входять:

• операційні системи;

• сервісні програми;

• транслятори мов програмування;

• програми технічного обслуговування.

Операційна система¾ (ОС) ¾ це сукупність програм, що управляє апаратною частиною комп’ютера, його ресурсами (оперативною пам’яттю, місцем на дисках), забезпечує запуск і виконання прикладних програм, автоматизацію процесів введення/висновку. Без операційної системи комп’ютер мертвий. ОС завантажується при включенні комп’ютера.

Сервісне програмне забезпечення — це сукупність програмних продуктів, що надають користувачеві додаткові послуги в роботі з комп’ютером і розширяючих можливості операційних систем.

Транслятором мови програмування називається програма, що здійснює переклад тексту програми з мови програмування в (як правило) машинний код.

Під програмами технічного обслуговування розуміється сукупність програмно-апаратних засобів для діагностики і виявлення помилок у процесі роботи комп’ютера або обчислювальної системи в цілому. Вони включають засоби діагностики і тестового контролю правильності роботи комп’ютера і його окремих частин, зокрема автоматичного пошуку помилок і несправності, як в окремому комп’ютері, так і у всій обчислювальній системі.

Прикладне ПЗ призначено для вирішення конкретних завдань користувача і організації обчислювального процесу інформаційної системи в цілому.

Прикладне ПЗ дозволяє розробляти і виконувати завдання (застосування) користувача по бухгалтерському обліку, управлінню персоналом тощо.

Прикладне програмне забезпечення працює під управлінням системного ПЗ, зокрема операційних систем. До складу прикладного ПЗ входять:

пакети прикладних програм (ППП) загального призначення;

пакети прикладних програм функціонального призначення.

ППП загального призначення¾це універсальні програмні продукти, призначені для автоматизації розробки і експлуатації функціональних завдань користувача і інформаційних систем в цілому.

До цього класу ППП відносяться:

• редактори текстові (текстові процесори) і графічні;

• електронні таблиці;

• системи управління базами даних (СУБД);

• інтегровані пакети;

• Case-технології;

• оболонки експертних систем і систем штучного інтелекту.

До ППП функціонального призначення відносяться програмні продукти, орієнтовані на автоматизацію функцій користувача в конкретній сфері економічної діяльності. До даного класу відносяться пакети програм по бухгалтерському обліку, техніко-економічному плануванню, розробці інвестиційних проектів, управлінню персоналом, системи автоматизованого управління підприємством в цілому.


Читайте також:

 1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 2. II.1 Програмне забезпечення
 3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
 4. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
 5. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
 6. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
 7. Апаратне забезпечення USB
 8. Апаратне забезпечення мереж
 9. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
 10. Біохімічний контроль за розвитком систем енергозабезпечення
 11. Будинків іспоруді забезпечення нормальних умов їх будівництва й експлуатації
 12. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дозвільна система | Короткий огляд сучасних операційних систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.