Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація розрахунків зі стипендіатами

Класифікація працівників

Працівники бюджетних установ відносяться до невиробничої сфери.

Класифікація працівників в бюджетних установах використовується при складанні штатного розпису, складання статистичної звітності та для внутрішніх управлінських потреб. Тому класифікація працівників побудована за ознакою виконуваних функцій чи сфери застосування праці.

За сферою застосування праці персонал поділяють на групи:

– керівні працівники: керівник установи, його заступники, головний бухгалтер тощо;

– науковці — працівники науково-дослідних установ: головні, провідні, молодші наукові співробітники)

– науково-педагогічні (викладацький склад вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації,)

– педагогічні (вчителі, вихователі, методисти шкіл, училищ)

– професіонали та фахівці (лікарі, рентгенологи, працівники що працюють з різною апаратурою, бухгалтери, економісти тощо)

– технічні працівники (прибиральниці, сторожі, робітники).

За ознакою виконуваних функцій персонал бюджетний установ поділяється на:

основні працівники —це працівники, на яких покладено виконання головних функцій, закріплених за відповідною установою (лікарі в лікарняних закладах, наукові працівники в наукових установах, педагогічний персонал у школах, професорсько-викладацький склад в вищий навчальних закладах, тощо);

допоміжно-технічний персонал, завдання якого — обслуговувати основних працівників (середній медичний персонал, навчально-допоміжний та інші);

адміністративно-господарськийперсонал, до якого відносяться керівний склад, бухгалтерія, планово-фінансовий відділ, інженерно-технічний персонал тощо;

молодший обслуговуючий персоналвключає чергових, прибиральниць, санітарок, сторожів тощо.

В залежності від включення їх до штатного розпису розрізняють штатних та нештатних працівників. Штатні працівники це такі, які включені до штатного розпису установи. Нештатні працівники до нього не включені.

 

Стипендія —це грошове забезпечення, що регулярно надається особам, які навчаються на денних відділеннях навчальних закладів: професійно-технічних училищ, училищ фізичної культури, вищих навчальних закладів 1–4 рівня акредитації та інших закладів на бюджетній основі, а також аспірантам, докторантам незалежно від інших виплат.

Виплата стипендій здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 12.07.2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення».

Стипендії розрізняють академічніта соціальні.

Академічна стипендіяпризначається студентам, курсантам, учням ПТУ та іншим особам за результатами навчання. До академічних стипендій належать:

1) ординарні (звичайні) академічні стипендії;

2) іменні або персональні стипендії навчального закладу;

3) стипендії Президента України, Верховної Ради України, КМУ, іменні стипендії розмір і порядок призначення яких встановлюються окремими нормативними актами. Наприклад такими стипендіями є стипендія Олеся Гончара, імені М. С. Грушевського, імені Тараса Шевченка та інших визначних діячів України. Її розмір встановлюється окремими постановами КМУ.

Академічна стипендія призначається за результатами сесії з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому закінчилась сесія згідно з навчальним планом. Студенти першого курсу до першої сесії призначається стипендія в мінімальному розмірі.

Ординарна стипендія призначається при успішності 7,0–9,99 балів (при 12-бальній системі оцінювання) або 4,0–4,99 (при 5-бальній системі оцінювання);

При високій успішності студентів, тобто, отриманні ними «10–12балів» (12-бальна система) або «5 балів» за 5-бальною системою ординарна стипендія підвищується на 25%.

Стипендії для аспірантів, клінічних ординаторів встановлюються в розмірі середньої місячної зарплати за останнім місцем роботи, але не нижче 60% і не вище посадового окладу викладача-стажиста.

Стипендія для докторантів встановлюється на рівні середньої місячної зарплати за останнім місцем основної роботи, але не вище посадового окладу доцента.

Соціальна стипендіяпризначається студентам, які потребують соціального захисту та за підсумками навчання не одержують академічну стипендію.

Підставою для одержання такої стипендії є наявність права на неї. Право на отримання такої стипендії, зокрема, мають:

1) студенти і курсанти:

– з числа дітей сиріт і дітей, що позбавлені батьківської опіки;

– ті, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і їм відповідно до Закону № 796 гарантуються пільги при призначенні стипендії;

– з малозабезпечених сімей (у випадку отримання ними відповідної державної допомоги відповідно до законодавства);

– студенти що мають сім’ї з дітьми.

2) студенти:

– які є інвалідами з дитинства та інваліди 1-3 групи;

– які навчаються гірським спеціальностям,чиї батьки загинули чи стали інвалідами внаслідок виробничих травм, професійного захворювання під час роботи на вугледобувних підприємствах.

Додаткова соціальна стипендія. Вона призначається особам, що мають право на отримання академічної стипендії та одночасно і соціальної.

Право отримувати одночасно академічну і соціальну стипендію мають:

– студенти і курсанти із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених

батьківської опіки;

– студенти і курсанти з малозабезпечених сімей;

– студенти — інваліди з дитинства та інваліди 1–3 групи;

– глухі та сліпі учні та студенти;

– учні, студенти і курсанти з числа військовослужбовців, які прирівняні до інвалідів війни, а також ті, хто входив у склад військових формувань направлених за рішенням державних органів для виконання миротворчих місій чи в відрядження за кордон, де велись бойові дії.

Крім того, особам які є із числа постраждалих від Чорнобильської катастрофи (1–4 категорії) законом № 796 гарантуються пільги по стипендіях: вони отримують додаткову соціальну стипендіюу розмірі 100% від призначеної академічної або соціальної стипендії. Вони виплачуються за рахунок коштів передбачених в бюджеті на здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Розміри стипендій встановлюються окремими постановами Кабінету Міністрів України.

Відповідно до змін в червні 2012 року змінено порядок індексації стипендій Постановою Кабінету Міністрів від 13 червня 2012 року №526. Відповідно до нових правил стипендія підлягає індексуванню з моменту її призначення.

Академічна стипендіяпризначається з першого числа місяця, що настає після закінчення семестрового контролю згідно з навчальним планом, на період до визначення результатів наступного семестрового контролю.

Для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр":

Середній бал успішності Розмір стипендії станом на серпень 2012 року (з урахуванням індексу інфляції 36,7%) Розмір за вересень 2012 року
За 5-ти бальною шкалою оцінювання За 12-ти бальною системою
4.00 – 4.99 7.00 -9.99 724 грн. 51 коп. 730 грн. 00 коп.
5.00 10.00 – 12.00 806 грн. 53 коп. 790 грн. 00 коп.

 

Для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр"

 

Середній бал успішності Розмір стипендії станом на серпень 2012 року (з урахуванням індексу інфляції 36,7%) Розмір за вересень 2012 року
За 5-ти бальною шкалою оцінювання За 12-ти бальною системою
4.00 – 4.99 7.00 -9.99 546 грн. 80 коп. 550 грн. 00 коп.
5.00 10.00 – 12.00 615 грн. 15 коп. 600 грн. 00 коп.

За іншими системами оцінювання, як то 100 бальною системою перерахунок у наведені системи оцінювання проводиться на підставі положення затвердженим у відповідному ВНЗ, за отриманими результатами нараховується стипендія.

Розмір академічної стипендії збільшується на 10%

  • студентам, які навчаються за напрямом підготовки 0101 - педагогічна освіта
  • студентам, які здобувають кваліфікацію вчителя за напрямами підготовки (спеціальностями) 6.010201 (5.01020101) - фізичне виховання*, 6.010203 - здоров'я людини, 5.02020201 - хореографія, 6.020204 (5.02020401) - музичне мистецтво, 6.020205 (5.02020501) - образотворче мистецтво, 6.020208 -декоративно-прикладне мистецтво, 6.020302 - історія, 6.020303 - філологія, 6.040101 - хімія, 6.040102 - біологія, 6.040104 - географія, 6.040302 - інформатика

18%

  • студентам, які навчаються за напрямами підготовки 0701 - фізика, 0702 - прикладна фізика, 0801 - математика, 0803 - механіка, 0903 - гірництво
  • студентам, які навчаються за напрямами підготовки (спеціальностями) 6.040201 - математика, 6.040202 - механіка, 6.040203 - фізика, 6.040204 - прикладна фізика
  • студентам, які навчаються за напрямами підготовки (спеціальностями) галузі знань 0503 - розробка корисних копалин

21%

  • студентам, які навчаються за напрямами підготовки 0701 - фізика, 0801 - математика, і які одночасно належать до групи спеціальностей 0101 - педагогічна освіта як такі, що передбачають можливість присвоєння фахівцю кваліфікації вчителя
  • студентам, які навчаються за напрямами підготовки (спеціальностями) 6.040201 - математика, 6.040203 – фізика і яким за умови виконання психолого-педагогічної, методичної та практичної програми підготовки відповідно до галузевого стандарту педагогічної освіти, буде присвоєна кваліфікація вчителя.

Соціальна стипендія. Студентам і курсантам які за результатами семестрового контролю втратили право на призначення академічної стипендії, обов'язково призначається соціальна стипендія

109% від академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації

  • студентам і курсантам з малозабезпечених сімей (у разі отримання відповідної державної допомоги згідно із законодавством);
  • студентам, які є дітьми-інвалідами та інвалідами I-III групи;

100%від академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації

  • студентам і курсантам з числа осіб, яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантуються пільги під час призначення стипендії;
  • студентам і курсантам, які мають сім'ї з дітьми і в яких обоє з подружжя або одна мати (батько) навчається у вищому навчальному закладі за денною формою навчання;
  • студентам, які навчаються за гірничими спеціальностями, батьки яких загинули або стали інвалідами внаслідок отримання травм на виробництві, професійного захворювання під час роботи на вугледобувних підприємствах.

Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Адміністративно-територіальна організація
  6. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  7. Аудит розрахунків з бюджетами
  8. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  9. Аудит розрахунків з постачальниками і підрядниками
  10. Аудит розрахунків з постачальниками і підрядниками
  11. Аудит розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
  12. Аудит розрахунків за податками і платежами




Переглядів: 670

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інші виплати, що не належать до фонду оплати праці | Основні вимоги по складанню звітності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.