Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні підходи до управління грошовими потоками підприємства.

Розподіл грошових потоків на операційну, інвестиційнуі фінансовускладові обумовлено винятково потребами фінансового менеджменту. Даний підхід не передбачає виділення “продуктивних” і “непродуктивних” витрат. Якщо велике промислове підприємство має на своєму балансі роздрібний магазин, то сума доходу від реалізації в ньому товарів буде включена до складу загального операційного потоку всього підприємства. Широко розповсюджене в статистичній звітності виділення “основної” і “не основної” діяльності при розрахунку грошових потоків не враховується. Також не передбачається відображення “соціальної” діяльності підприємства. Будь-яке придбання основних фондів буде показано як інвестиційна діяльність, будь-які грошові витрати будуть віднесені до виробничих чи фінансових відтоків. Єдиною формою “непродуктивних” витрат засобів є виплата дивідендів з чистого прибутку підприємства. У даному випадку відображається факт отримання власниками підприємства належної їм частини результатів його діяльності – чистого прибутку.

Ці принципи не зовсім відповідають вітчизняній практиці, коли держава наказує підприємствам, з яких конкретно джерел – собівартості продукції чи чистого прибутку – підприємство повинне фінансувати ті чи інші витрати. Іншими словами, держава, крім своєї законної долі в кінцевому продукті (податок на прибуток), вилучає в процесі розподілу неабияку величину коштів, які повинні належати тільки власникам чистого прибутку. Даний підхід настільки глибоко закріпився в громадській свідомості, що питання про його правомірність виникає дуже рідко. Наприклад, вважається абсолютно звичайним, що витрати підприємства на рекламу в межах офіційної норми є виробничими витратами і можуть бути виключені з оподаткованої бази, а все, що витрачено на рекламу понад ці норми, зменшити суму податку на прибуток вже не може, тобто повинне оплачуватися з чистого прибутку.

Аналогічний підхід склався до так званих “соціальних” витрат підприємства. Отже, вкладаючи свої гроші у власний капітал підприємства, інвестор повинен пам'ятати, що офіційно встановлена ставка податку на прибуток не відображає всіх реальних витрат, які повинне буде понести підприємство, перш ніж зможе розрахуватися з ним по дивідендах. Не дивна відсутність ентузіазму у потенційних інвесторів щодо вкладення грошей у вітчизняні підприємства.

Одним з різновидів грошових потоків є ліквідний грошовий потік, що представляє собою зміну чистої кредитної позиції підприємства за рік.

Чиста кредитна позиція– це різниця між сумою коротко- і довгострокових кредитів банку і наявністю у підприємства коштів. Вона показує, чи володіє підприємство надмірними коштами для покриття зобов'язань, що залишаються після погашення банківських позичок, і визначається за формулою:

 
 
Чкп = (Дк + Кк) – Дс


(3.1)  

 

де Чкп- чиста кредитна позиція;

Дк- довгострокові банківські кредити;

Кк- короткострокові банківські кредити;

Дс- залишок коштів.

Позначивши залишки на початок року нижнім індексом 0, а залишки на кінець року – нижнім індексом 1, отримаємо формулу для визначення ліквідного грошового потоку :

Лдп = Чкп0 – Чкп1
(3.2)

 

 

де Лдп - ліквідний грошовий потік;

Чкп0 - залишки на початок року;

Чкп1 - залишки на кінець року.

Даний показник пов'язує рух коштів з ефективністю використання коштів, залучених у вигляді банківських позик. Деякою мірою він характеризує ліквідність підприємства. Через те, що виключається вплив основних фінансових факторів, його значення буде приблизно дорівнювати сукупному грошовому потоку від операційної й інвестиційної діяльності.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  6. Oracle Управління преміальними
  7. А. Видання прав актів управління
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  11. Адаптивні організаційні структури управління.
  12. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції




Переглядів: 720

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика основних видів грошових потоків. | Види звітів про грошові потоки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.