Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Електронні викличні пристрої

Принцип роботи телефонних апаратів

При знятті трубки важільний перемикач SB підключає ТА до лінії АТС. В результаті утворення дільника напруга на затискачах лінії знижується до Uta. = 5-15 В. При цьому схема "відбій" внаслідок подачі напруги Uta у схему ТА здійснює початкову установку ІСНН (режим готовності до набору номеру).

У режимі готовності до набору номеру ІСНН виробляє сигнали управління ІК і РК. При цьому ІК розмикається (закривається), а РК замикається і підключає розмовну схему, що складається з мікрофонного і телефонного підсилювачів та протимісцевої схеми, до телефонної лінії. В результаті в трубці прослуховується відповідь станції (гудок).

По закінченні набору РК знову підключає розмовну систему, і в трубці чутні тональні посилки АТС, що свідчать про закінчення процесу з'єднання і надходженні на лінію викликуваного абонента посилок викличного сигналу. При знятті абонентом трубки ви почуєте його голос.

По закінченні розмови трубка укладається на важіль. Важільний перемикач SB розмикає ланцюг, і схема ТА переходить у черговий режим. У цьому режимі схема живлення мікросхеми забезпечує підживлення ОЗП мікросхеми НН, у якому зберігається останній набраний номер. Схема "відбій" забороняє набір; номера із клавіатури з метою збереження останнього набраного номера, а викличний пристрій готовий до прийому сигналів виклику АТС. При надходженні сигналу виклику від АТС, викличний пристрій виробляє звукові сигнали, які інформують вас про виклик іншим абонентом. До зняття трубки схема ТА перебуває в черговому режимі. При знятті трубки мікросхема НН встановлюється у вихідний стан, з тією лише різницею, що замість відповіді станції (гудка) ви почуєте голос виклику вас абонента.

При короткочасному натисканні на важільний перемикач або натисканні кнопки "відбій" на набірному полі клавіатури за допомогою схеми "відбій" ТА переводиться у вихідний стан.

З появою спеціалізованих інтегральних схем (ІС) дзвінків розроблювачі

Рисунок 2.3- Функціональна схема генератора звуку

 

телефонних апаратів, позбувшись від громіздких і важких електромеханічних дзвінків, одержали можливість створювати дуже компактні ТА. Для повної сумісності з телефонною лінією ІС дзвінків повинні містити п'ять основних функціональних вузлів: випрямляч, антидодзвінну систему, схему звукового генератора, вихідний підсилювач потужності і стабілізатор напруги (рис 2.3). ІС дзвінків повинні стійко працювати в широкому діапазоні напруг телефонних ліній. Для перетворення змінного сигналу виклику в постійну напругу живлення ІС на її вході включається мостовий випрямляч який крім цього забезпечує однакову полярність подаваної напруги. Навісний конденсатор С1 перешкоджає протіканню постійного струму лінії по ланцюзі дзвінка, пропускаючи тільки змінний сигнал виклику, а резистор R1 обмежує споживаний струм. Для захисту ІС від короткочасних перешкод, що виникають при наборі номера, використовується антидодзвінна схема, що складається, як правило, з вбудованого в ІС стабілітрона і навісного конденсатора С2. Випрямлена напруга перед подачею на звуковий генератор і вихідний підсилювач потужності необхідно стабілізувати. При цьому відхилення напруги телефонної лінії не будуть позначатися на звучанні дзвінка.

Генератор звуку — це пристрій, що виробляє електричний сигнал, що потім перетвориться в чутний звук. Звукові генератори можуть бути простими і богатотональнимі, деякі з них можуть навіть відтворювати короткі уривки мелодій. Сигнал зі звукового генератора надходить на вихідний підсилювач потужності, а потім - на п'єзоелектричний перетворювач (гучномовець), у якому виникають механічні коливання, що породжують чутний звук. Для регулювання гучності дзвінка в схему вводиться змінний резистор.

Електронні номеронабирачі. У наш час розроблені і широко використовуються спеціалізовані ІС для імпульсного і частотного способу набору номера. Електронний імпульсний номеронабирач повинен виконувати дві основні функції: переривати струм у лінії з потрібною частотою і на певні інтервали h часу, а також відключати приймач телефону під час набору номера. РК відключає розмовну систему від загального проводу під час проходження посилок набору номера, що усуває неприємні клацання в телефоні трубки при наборі номера. У ТА ІК включається послідовно з навантаженням, у якості якого може бути використана розмовна частина ТА, або в ТА більше високого класу - резистор опором 130 - 160 Ом. У першому випадку ІК комутує розмовну частину, у другому - розмовна частина на час набору відключається, а навантаженням ІК є резистор.

Пристрій найпростішої ІС імпульсного номеронабирача показаний на Рис.2.4. ІС містить п'ять основних вузлів: декодер клавіатури, ОЗП, генератор, схему управління і вихідних формувачів.

Кнопкова клавіатура виробляє сигнал вибору рядка і вибору стовпця. Поєднання цих сигналів однозначно визначається натиснутою клавішею. Логічні рівні рядкового і стовпового сигналів перетворяться схемою декодера у двійковий код для кожної натиснутої клавіші. Ці дані заносяться в ОЗП, оскільки ви можете натискати на клавіші набагато швидше, ніж ІС виробляє імпульси набору.

Для повної імітації імпульсного набору до складу ІСНН включені два каскаду формувача, які або керують роботою імпульсного і розмовного ключів, або виконують їхню роль і являють собою напівпровідникові ключі на транзисторах. Схема управління координує роботу окремих вузлів імпульсного НН: декодера клавіатури, ОЗП і вихідних формувачів. Основними сигналами, які надходять на схему управління, є: "утримання лінії" (HOLD), "трубка знята", "повторний набір", "межцифровий інтервал" і "параметри імпульсів".

Рисунок 2.4- Пристрій ІС імпульсного НН

 

Сигнал HOLD забороняє генерацію імпульсів набору. При цьому лінія спеціальним пристроєм, що не входить до складу даної ІС, утримується в навантаженому стані навіть при покладеній на важіль трубці. Сигнал "трубка знята" повідомляє номеронабирач, що телефон підключений до лінії. Цей сигнал іноді називається "запитом виклику". Сигнал на вході повторного набору викликає з ОЗП останній набраний номер. Відповідним сигналом на вході межцифрового інтервалу (МЦІ) можна встановити тривалість паузи між набором окремих цифр у номері. І нарешті, сигналом "параметри імпульсів" можна встановити необхідний імпульсний коефіцієнт для набірних імпульсів.

Існує досить багато ІС для частотного (тонального) способу набору номера, так званих ІС DTMF-номеронабирачів. Внутрішня структура типової ІС DTMF НН показана на Рис.2.5. Всі ІС DTMF-номеронабирачів містять як мінімум п'ять функціональних вузлів: декодер клавіатури, з`єднаний з генератором імпульсів, цифро-аналогові фільтри вищих (стовпових) і нижчих (рядкових) частот, суматор і вихідний підсилювач.

Для того щоб частоти сигналів були постійними, необхідний високостабільний генератор, сигналом якого буде синхронізуватися ІС НН. Генератор виробляє сигнал зі стабільною частотою, обумовленої використовуваним кварцовим резонатором. Рядкові і стовпові логічні сигнали надходять із клавіатури на схему декодера клавіатури генератора імпульсів. У ньому відбувається розподіл частоти сигналу генератора і виробляються прямокутні імпульси з частотами, необхідними для синтезу тональних сигналів рядків і стовпців. При цьому всі сформовані сигнали є чисто цифровими. Для їхнього перетворення в аналогову форму використовуються цифро-аналогові фільтри, у яких спочатку формується

Рисунок 2.5- DTMF-номеронабирач

 

аналогова напруга, що ступінчасте змінюється, а потім за допомогою смугових фільтрів придушуються небажані гармоніки основного тонального сигналу. У суматорі відбувається об'єднання стовпових і рядкових сигналів, комбінація яких надходить на вихідний підсилювач. Цей підсилювач підвищує потужність DTMF-сигналу до необхідного рівня і погоджує вихід розглянутої ІС із входом розмовної схеми. Через розмовну схему DTMF-сигнал надходить у телефонну мережу. Вихідний управляючий сигнал відключення приймача виробляється при кожному натисканні на клавішу. У противному разі при наборі номера тональні сигнали будуть голосно чутні в приймачі. Але, хоча приймач і відключаються, DTMF-сигнали в ньому все-таки прослуховуються, що дозволяє контролювати роботу номеронабирача. Деякі інтегральні схеми номеронабирачів можуть працювати і у тональному, і в імпульсному режимі залежно від положення відповідного перемикача (режим набору тон./імп.), що встановлюється в ТА. Постійна напруга живлення для ІС номеронабирача забезпечується або спеціальним випрямлячем, розташованим на друкованій платі розмовної схеми, або вбудованим стабілізатором, або стабілізатором, що входить до складу розмовної схеми.

 


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  3. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  4. Багатоелектронні атоми.
  5. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
  6. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  7. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  8. Вантажні пристрої
  9. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
  10. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  11. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  12. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри




Переглядів: 1102

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Побудова і принцип роботи, телефонних апаратів ТМЗК | Електронні розмовні схеми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.