Задоволення пріоритетних потреб суспільства, які держава не може довести до кожного громадянина особисто.
Гарантування кожному працівникові мінімального рівня з/п згідно с прожитковим мінімумом, помірних податків та невтручання у підприємницьку діяльність
2. Вирівнювання рівня життя окремих груп населення, недостатня забезпеченість яких пов’язана з причинами що не залежить від їх трудової діяльності;
Склад соціальних видатків:
ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ(загальноосвітні школи;школи-інтернати; дитячі дошкільні заклади;професійно-технічні училища; заклади післядипломної освіти;)
ФІНАНСУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я:(медичні заклади;санітарно-епідеміологічна служба;інші заклади;)
ФІНАНСУВАННЯ КУЛЬТУРИ:(театри;музеї;бібліотеки;клуби;заповідники;)
ФІНАНСУВАННЯ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ:(телебачення і радіомовлення; преса, книговидання; інші;)
ФІНАНСУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ.
В Україні на фінансування заходів соціального захисту спрямовується близько 5 % від ВВП що багатократно нижче від середнього рівня країн Євросоюзу (26,2 %) і значно нижче від країн Східної Європи (Естонія – 12,5 %, Румунія – 12,8 %, Болгарія – 15,1 %, Польща – 18,0 %). Зауважимо, що ВООЗ рекомендує лише охорону здоров'я фінансувати щонайменше на рівні 5-6 % від ВВП.
Видатки зведеного бюджету на розвиток освіти в Україні у 2012 році становили близько 7 % від ВВП проти 4,8 % у 2001 році. Проте проголошений рівень видатків на освіту має становити 10 % національного доходу, що становить приблизно 8 % ВВП. Державі витрати на освіту доцільно розглядати не як витрати на споживання, а як соціальну інвестицію, що створює умови для зростання і розвитку країни у майбутньому.
Слайд 10
Слайд 11
2.Соціальний захист — це система державних гарантій, що протидіють дестабілізуючим життєвим факторам (безробіття, зростання цін на споживчі товари і послуги, малозабезпеченим громадянам і сім'ям, які виховують дітей, матеріальне забезпечення при досягненні пенсійного віку, при тимчасовій або постійній втраті працездатності, втраті годувальника тощо).