Оцінка інженерного захисту робітників і службовців об’єкта починається з визначення усіх характеристик захисних споруд, вихідних даних для розрахунків параметрів можливих вражаючих факторів на території об’єкта.
Перш за все виявляється наявність і відповідність основних і допоміжних приміщень в кожній захисній споруді нормам об’ємно-планових рішень.
Довідка: Відповідно до будівельних норм і правил в сховищах для людей передбачаються такі приміщення :
Основні:
- приміщення для людей висотою не менше 2,15 м і не більше 3,5 м, площа яких визначається за нормою 0,5 м2/чол. при висоті 2,15-2,9 м; 0,4 м2/чол. при висоті більше 2,9 м; об’єм не менше 1,5 м3/чол. (з урахуванням об’єму усіх приміщень у зоні герметизації основних і допоміжних);
- медпункт площею 9 м2 (передбачається в сховищі, місткість якого становить 900-1200 чол. На кожні 100 чол. більше 1200 чол. додається по 1м2). Незалежно від наявності медпункту в приміщеннях для людей передбачається санітарний пост площею 2 м2 на кожні 500 чол.
Допоміжні приміщення:
- санвузли;
- фільтровентиляційне приміщення;
- приміщення для продуктів харчування площею 5 м2 на 150 чол. На кожні слідуючи 150 чол. по 3 м2 збільшується;
- приміщення ДЕС (дизельної електростанції) - в сховищах місткістю більше 600 чол., в яких установлюються промислові електричні вентилятори;
- тамбур-шлюзи площею 8-10 м2;
- електрощитова;
- приміщення для балонів з киснем;
- тамбури при всіх входах (окрім тих, де є тамбури-шлюзи).
В ПРУ передбачаються: приміщення для людей (основні); санвузли, для вентиляційного обладнання та для забрудненого верхнього одягу (допоміжні). Площа приміщення для людей за нормами, які встановлені для сховища. Висота приміщень .
Якщо, наприклад, виявиться, що в сховищі відсутнє приміщення для продуктів харчування, то для його обладнання виділяється необхідна площа від приміщення для захисту людей.