1) Вимірюється, або виявляється із технічних характеристик сховища: площа S (м2), висота h (м) основних і допоміжних приміщень.
2) Розраховується кількість місць Мп за площею приміщення для укриття людей виходячи з норми на одну людину: S1= 0,5 м2 при висоті h=2,15-2,9 м, яка дозволяє встановити 2-х ярусні нари, S1= 0,4 м2 при висоті h=2,9-3,5 м, яка дозволяє встановити 3-х ярусні нари (3,5 м - максимальна висота приміщення; 2,15 м - мінімальна).
Примітка: Якщо в приміщенні для укриття людей розміщаються санпости, то в розрахунках вилучається площа по 2 м2 на. кожний пост. На медпункт – 9 м2 коли треба укрити 900-1200 чол.
3) Розраховується кількість місць за об’ємом приміщень Мо (перевіряють відповідність об’єму повітря приміщень на одну людину - не менше 1,5 м3). Ця кількість повітря передбачається .для забезпечення життєдіяльності людей протягом 3-4 годин на випадок, коли буде порушено повітропостачання. Для цього визначається об’єм всіх приміщень в зоні герметизації основних і допоміжних (окрім приміщень для дизельних аварійних електростанцій, тамбурів):
,
де Sn - площа приміщень для людей, м2;
Sд - загальна площа допоміжних приміщень, м2;
h - висота приміщень, м.
4) Порівнюється Мп та Мо (кількість місць за об'ємом) і визначається фактична місткість сховища М1 (менша числом), М2…Мn.
5) Розраховується загальна місткість усіх захисних споруд об’єкта
6) Визначається коефіцієнт місткості захисних споруд об’єкта:
,
де N - чисельність найбільшої працюючої зміни.
7) Робиться висновок: якщо - захисні споруди дозволяють розмістити всіх робітників найбільшої зміни та більше.