Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процедури та інструменти стратегічного податкового планування.

 

Розроблення стратегії податкових платежів, як частина загальної фінансової стратегії, складається з різних етапів (рис. 2.2). їх зміст полягає в наступному.

 

 
 

 


Рис. 2.2. Порядок розробки податкових платежів на підприємстві в процесі стратегічного податкового планування

 

На першому етапі визначається загальний строк дії стратегії податкових платежів. Цей етап залежить від періоду та умов дії загальної економічної стратегії. Важливою умовою формування цього етапу є загальна державна податкова політика, її передбаченість, стабільність податкової законодавчої бази, постійність загальної економічної політики держави. Менший вплив мають такі чинники, як стадія життєвого циклу підприємства, форма його власності та ін. В цілому цей етап, особливо в умовах перехідного періоду до ринкової економіки, в Україні складає від одного до двох років.

На другому етапі досліджуються зовнішні чинники, які впливають на податкові платежі підприємства. В першу чергу це стосується законодавчої бази держави, її стабільності. Важливе значення мають і напрямки економічної політики держави. Наприклад, орієнтація на зовнішнє інвестування або на розвиток власної виробничої бази на підставі розвитку науково-технічного прогресу (тобто пільги при оподаткуванні іноземних інвестицій або розвиток власної науково-технічної бази). Особливе значення мають зміни кон'юнктури ринку, в тому числі і фінансової, зміни в світовому економічному середовищі, системі оподаткування в інших країнах.

На третьому етапі проводиться формування стратегічних цілей податкової політики підприємства. До них відносяться підвищення добробуту власників та співвласників підприємства, підвищення рівня прибутковості продукції на підприємствах та ін. На підставі цих цілей і визначається стратегічна мета податкової політики — зменшення податкових платежів, їх оптимізація, сплата податків в розмірах, які можуть бути відносно постійними на протязі деякого періоду, та ін. На цьому ж етапі відбувається і конкретизація цих цілей за часом та об'єктами оподаткування.

Четвертий етап. На цьому етапі здійснюється розробка податкової політики, планів по окремих видах податків та напрямках діяльності. В залежності від напрямку діяльності підприємства визначається по кожному з них особиста податкова політика, перелік податкових платежів, зборів та обов'язкових платежів. Крім того, визначається можливість диверсифікації напрямків діяльності і, в залежності від цього, можливість зміни в податковій політиці підприємства. На цьому етапі розробляються плани податкових платежів по окремих видах податків, визначаються можливості їх зменшення при зміні напрямків діяльності.

На п'ятому етапі розробляються різні заходи щодо досягнення визначеної стратегії податкової політики та її реалізації. На цьому етапі визначається система керівництва та склад виконавців стратегії, в цілому визначаються цілі, завдання та напрямки діяльності. Податковий менеджмент визначає коло виконавців та ступінь їх відповідальності, розробляється система стимулювання виконавців.

На шостому етапі проводиться оцінка ефективності розробленої стратегії податкової політики. Цей етап є останнім і підсумковим та проводиться по різних напрямках:

—відповідність та узгодженість стратегії податкових платежів загальній економічний стратегії підприємства, стратегії його розвитку. При розрахунку по цьому напрямку визначається також ступінь відповідності розроблених прогнозів розвитку економічного стану держави та фактичним змінам, які відбуваються;

—відповідність прогнозного розвитку навколишнього екологічного середовища фактичним змінам;

—оцінка внутрішньої зв'язку стратегій податкових платежів іншим стратегіям, в першу чергу фінансовій, виробничій та ін. Визначається співвідношення цілей та завдань між стратегіями, а також їх спрямованість та можливість виконання в цілому;

—реалізованість стратегій податкових платежів. Це стосується можливості загальної її реалізації по напрямках та в часі. При цьому проводиться оцінка рівня кваліфікації податкових менеджерів та їх досвід;

—результативність розробленої стратегії. Для цього визначаються різні показники ефективності стратегій податкових платежів.


Читайте також:

  1. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  2. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  3. Адміністрування податкового боргу
  4. Аналітичні методи та інструменти підтримки прийняття управлінських рішень.
  5. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  6. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  7. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  8. Бюджетне планування.
  9. Бюджетне фінансове планування.
  10. ВАЛЮТНО-КРЕДИТНІ ІНСТРУМЕНТИ
  11. Визначення поняття «стратегія», що відображають ускладнюючий характер розвитку теорії стратегічного управління
  12. Визначення процедури державної реєстрації на місцевому рівні




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність та необхідність стратегічного податкового планування. Мета, завдання та функції стратегічного податкового планування на мікрорівні. | Оптимізація (мінімізація) сум окремих податків і загальної суми податкових платежів у плановому періоді. Оцінка рівня зменшення податкового навантаження підприємства.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.