Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність та необхідність поточного податкового планування. Об’єкт та суб’єкти поточного податкового планування.

Поточне планування базується на розробленій стратегії податкових платежів, загальній економічній стратегії підприємства на поточний період і розробляється по окремим видам діяльності підприємства. Поточні плани податкових платежів складаються з метою конкретизації, доповнення та коригування стратегічних планів з урахуванням конкретної ситуації, що склалася на початок планового періоду. Період розробки цих планів податкових платежів — до одного року з розбивкою по кварталах (короткострокові плани). При розробці цих планів враховується:

— чинне законодавство про податки на Україні;

— нормативна база, яка діє;

— мета та завдання підприємства на період до одного року;

— податкова політика підприємства в цілому та на період до одного року;

— можливі зміни напрямків діяльності підприємства і його диверсифікація та ін.

Складання короткострокових планів податкових платежів належить до поточного планування діяльності будь-якого підприємства та здійснюється з допомогою так званої оперативної діагностики. Поточне планування податкових платежів за певними ознаками істотно відрізняється від розробки й практичного здійснення податкової стратегії. Існують три аспекти цієї різниці. Перший – часовий. Це означає, що стратегічне податкове планування пов'язане з рішеннями, наслідки яких будуть відчутними протягом тривалого періоду і, які буде складно виправити. Поточні податкові плани лише конкретизують та доповнюють стратегічні. Другий - за охопленням сфер впливу: стратегічне планування податкових платежів справляє більший вплив на діяльність підприємства ніж поточне планування, яке має вузьке спрямування. Третій - сутнісно-змістовий: якщо стратегічні податкові плани окреслюють місію та підпорядковані цій місії цілі діяльності підприємства, а також принципово важливі загальні засоби досягнення таких, то поточні мають чітко визначити всю сукупність конкретних практичних засобів, необхідних для здійснення намічених цілей.[I2]

Разом з тим як при поточному податковому плануванні, так і при здійсненні податкової стратегії об’єкт (податкові платежі) та суб’єкти (платники податків) співпадають.

Отже, завжди існує певна відносність, умовність у розподілі „часових горизонтів” планування податкових платежів (і відповідно планових документів стратегічного значення й поточного забезпечення) на довго - та короткострокові плани. Але тривала практика планової роботи визначила період в один рік як найбільш прийнятний для розробки поточних короткострокових планів податкових платежів. В окремих випадках довго - та короткострокові плани податкових платежів можуть доповнюватися середньостроковими планами. Середньострокові плани податкових платежів розробляються на період у кілька років для конкретизації, деталізації завдань довгострокового стратегічного плану. Можна стверджувати, що середньостроковий податковий план - це кількісно визначена на певний період стратегія підприємства за всіма або за найважливішими субстратегіями.

Середньо - і короткострокові плани податкових платежів взаємозв'язані: вони складаються за єдиною методологією та мають однакову структуру.

Змістовна характеристика поточних планів податкових платежів передбачає відокремлювання показників за певними ознаками, за якими встановлюються планові завдання, визначається ступінь їхнього виконання, оцінюється діяльність підприємства взагалі.

На цьому етапі розглядається план податкових платежів по підприємству як в цілому по всій податковій системі, так і по кожному податку. Крім плану податкових платежів на цьому етапі розробляється податковий календар як в цілому по підприємству, так і по всіх податках та по кожному податку окремо. В цьому календарі вказується кінцевий строк сплати податків та відповідна звітність. Він дозволяє упорядкувати сплату податків по строках сплати.

Завершальним етапом поточного планування податкових платежів є визначення ефективності податкової політики за визначений період за допомогою різних загальних та часткових показників. Для цього використовується методика та система показників, які використовуються при визначенні ефективності податкової політики при стратегічному плануванні.

Завершальною ланкою в системі планування податкових платежів діяльності підприємства є оперативне планування. Оперативне планування виступає засобом виконання довго -, середньо - та короткострокових планів, основним важелем поточного управління виробництвом.

У процесі оперативного планування податкових платежів здійснюється детальна розробка планів підприємства та його підрозділів - окремих виробництв, цехів, виробничих дільниць, - на короткі проміжки часу (місяць, декаду). При цьому розробка планів податкових платежів органічно поєднується з вирішенням питань організації їхнього виконання та поточного регулювання виробництва.

Оперативне планування податкових платежів поєднує два напрямки роботи. Перший напрямок, у рамках якого розробляються оперативні плани та графіки сплати податків, називається календарним плануванням.

Другий напрямок включає роботи, що необхідні для безперервного оперативного обліку, контролю та регулювання виконання оперативних планів і ходу виробництва.

Отже, сутність оперативного планування полягає в розробці короткострокових планових податкових платежів (на період до одного місяця). При оперативному плануванні враховуються всі умови, які враховуються й при стратегічному та поточному плануванні. Особливостями цього планування є приділення особливої уваги постійним змінам, які відбуваються в законодавчій базі — зміна порядку сплати податків, методики розрахунку податкових платежів, ставок та інших елементів нормативної бази.


Читайте також:

  1. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  2. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  3. Аварії на пожежно-вибухонебезпечних об’єктах
  4. Аварії на радіаційно небезпечних об’єктах.
  5. Аварії на хімічно небезпечних об’єктах.
  6. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  7. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  8. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  9. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  10. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  11. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  12. Адміністрування податкового боргу




Переглядів: 1183

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оптимізація (мінімізація) сум окремих податків і загальної суми податкових платежів у плановому періоді. Оцінка рівня зменшення податкового навантаження підприємства. | Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.064 сек.