Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення.

Системи введення \ виведення

До будь-якої ОС входять програмні модулі, що забезпечують керування пристроями введення виведення ЕОМ. Ці програмні модулі називають драйверами пристроїв, а сукупність драйверів введення \ виведення утворить систему введення \ виведення, що входить складу ОС. Драйвер пристроїв – це програма, що забезпечує взаємодію ОС з фізичними пристроями. Система введення \ виведення (Input Output System) – це частина ОС, що забезпечує керування зовнішніми пристроями підключеними до ЕОМ. Основним завданням системи введення \ виведення є забезпечення безперервної організації, тобто планування й керування, і двосторонньої передачі даних між основною пам’яттю і зовнішніми пристроями з метою досягнення максимального перекриття в часі роботи цієї апаратури від процесора.

Склад систем введення \ виведення і отже й перелік драйверів пристроїв в різних ОС не співпадають, що пояснюється наявними відмінностями в апаратурі введення \ виведення, а також безліччю методів, які використовуються для керування цією апаратурою. Разом з тим. в більшості ОС існує деяке ядро системи введення \ виведення, що одержало назву базової системи вводу \ виводу.

Базова система вводу \ виводу (BIOS) – це частина програмного забезпечення ЕОМ, яка підтримує керування адаптерами зовнішніх пристроїв і яка представляє стандартний інтерфейс для забезпечення переносимостей ОС між ЕОМ з однаковим процесором. Базова система введення \ виведення як правило розробляється виготовлювачем ЕОМ, зберігається в постійному запам’ятовувальному пристрої і розглядається як частина ЕОМ. При побудові системи введення \ виведення апаратура вводу \ виводу розглядається як сукупність апаратних процесорів, які здатні працювати паралельно і незалежно один від одного, а також відносно центрального процесора. На таких процесора розвиваються так звані зовнішні процеси.

Зовнішні процеси, використовуючи апаратуру введення \ виведення, можуть взаємодіяти як між собою, так і з внутрішніми процесами, які розвиваються на центральному процесорі. Важливим фактором є те, що швидкості розвитку зовнішніх і внутрішніх процесів істотно розрізняються, причому ці розходження можуть досягати декількох порядків.

Система керування введенням \ виведенням являє собою один або кілька системних процесів, які належать ОС, які забезпечують інформаційну і керуючу взаємодію внутрішніх і зовнішніх процесів. Через цю систему відбувається ініціалізація, керування розвитку і знищення зовнішніх процесів. З погляду внутрішніх процесів користувачів система керування введення \ виведення представляє собою програмний інтерфейс із необхідними для цих процесів зовнішніми пристроями. У складі цього інтерфейсу, користувач має можливість виражати запити на виконання дії відносно зовнішніх пристроїв. При цьому розрізняють 3 типи дій:

1) Операції читання й запису даних

2) Операції керування пристроєм

3) Операції по перевірці стану пристроїв

 

При побудові системи керування введення \ виведення, керується прагненням зробити більшість її компонентів невидимими для користувачів, що досягається створенням розвинених драйверів зовнішніх пристроїв і зрозумілим інтерфейсом і доступними з будь-якої системи програмування. Для згладжування ефекту невідпорності швидкостей між внутрішніми і зовнішніми процесами, в системах керування введення \ виведення застосовують 3 основних методи:

1) Синхронізація по перериваннях введення \ виведення.

2) Буферизація введення \ виведення.

3) Блокування даних

 

Для синхронізації паралельної роботи можуть застосовуватися різні методи, серед яких найбільш досконалими є засоби засновані на використанні системи переривання. Канал введення \ виведення через систему переривань перериває роботу центрального процесора щораз при завершенні операції введення \ виведення або при виникненні помилки. Такі сигнали переривання є по своєму змісту синхронізуючими тому, що вони використовуються для сповіщення певного внутрішнього процесу про подію, що відбулася при роботі каналу введення \ виведення або зовнішнього пристрою.

Однією з головних функцій ОС є керування всіма пристроями введення \ виведення комп’ютера. ОС повинна передавати пристроям команди, перехоплювати переривання, і обробляти помилки. Вона також повинна забезпечувати інтерфейс між пристроями та іншою частиною системи. З метою розвитку інтерфейс повинен бути однаковий для усіх типів пристроїв.

 

ЛЕКЦІЯ 9

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. Білковий обмін: загальні відомості
  3. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  4. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  5. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  6. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа
  7. Встановлення заземлень. Загальні вимоги.
  8. Вступ. Загальні відомості про ідентифікацію.
  9. Вступ. Загальні питання охорони праці
  10. Грошові, загальні доходи та сукупні ресурси
  11. Для методики нав­чання іноземних мов важливі такі положення.
  12. До числа найзагальніших функцій демократії можна віднести такі.




Переглядів: 652

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасні архітектури файлових систем | Організація програмного забезпечення вводу \ виводу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.