Гіринг (ліверидж) – використання запозиченого капіталу для підвищення дохідності інвестицій; співвідношення залучених коштів і власного капіталу корпорацій.
Відомо, що індивідуальними, або власними, джерелами капіталу підприємства можуть бути новий акціонерний капітал і позичка. Припускається, що співвідношення „борг: власний капітал” сама по собі не призведе до значної зміни показника середньозваженої вартості капіталу. Якщо зміна співвідношення „борг: власний капітал” впливає на середньозважену вартість капіталу, вартість кожного із джерел коштів не може розраховуватися незалежно. Практика доводить, що збільшення що збільшення заборгованості може призвести до зростання вартості існуючого власного капіталу. Дослідження стосовно впливу гірингу на вартість власного капіталу показує, що на широкому проміжку значень гірингу питома вага боргу має відносно невеликий вплив на вартість капіталу.
Крива вартості капіталу щодо гірингу має форму блюдця (рис. 3.1.).
0 25 50 75 100
Гіринг
Рис.3.1.Вплив гірингу на вартість капіталу
Допоки існуюче значення показника гірингу підприємства іновий коефіцієнт гірингу знаходиться в межах плоскої частини блюдця суттєвої зміни середньозваженої вартості коштів не очікується. Але якщо коефіцієнт гірингу до або після залучення коштів знаходиться межами плоскої частини блюдця, зміна гірингу може суттєво вплинути на середньозважену вартість коштів і цей факт необхідно врахувати у розрахунку середньозваженої вартості капіталу після нових коштів.