Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби індивідуального захисту

Охорона праці при проведенні дератизації

Отруєну приманку видають дезінфектору в розфасованому вигляді, упаковану в поліетиленові мішечки. Приманку розкладають на об'єкті металевою ложкою. При роботі з порошкоподібними отрутами (при обпилюванні нір і води) дезінфек-тор зобов'язаний надіти протипиловий або ватно-марлевий респіратор.

Отруєні принади, отримані для роботи, переносять в спеціальній сумці, валізі. На внутрішній стороні кришки валізи повинен бути напис про те, що в ньому збе-рігається небезпечна для життя отрута, із зазначенням адреси дезпідприємства.

Після закінчення роботи на об'єкті дезінфектор повинен зібрати обладнання, ла-бораторний посуд та спецодяг (халат і рукавички), укласти в сумку (валізу) і ви-мити руки з милом, а при роботі з порошковими отрутами вимити обличчя і прополоскати рот водою.

Загиблих гризунів на об'єктах необхідно збирати за допомогою щипців, захища-ючи руки гумовими рукавичками, і складати в спеціальні мішечки. Здача їх на протичумну станцію або в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ЦСЕС проводиться в металевих баках з кришками.

При відсутності цих установ гризуни підлягають знищенню шляхом спалюван-ня або закопування трупів в землю з попередньою обробкою 10-20% розчином хлорного вапна.

Для захисту органів дихання використовують індивідуальні захисні фільтруючі прилади - респіратори різних марок.

При роботі з інсектицидами слід застосовувати:

- для захисту від рідких форм при розпиленні розчинів або емульсій інсектицидів- універсальні респіратори РУ-60М, РПГ-67 з патроном марки протигазові «А». Приблизний час захисної дії патронів - 60-100 годин;

- для захисту від порошкоподібних форм інсектицидів при їх розпилюванні - про-типилові респіратори Астра-2, Ф-62Ш. Приблизний час захисту - не < 100 годин.

При роботі з деззасобами застосовують:

- для захисту під час розпилювання, замочуванні білизни, посуду і т.п., при зро-шенні поверхонь розчинами хлораміну, хлорного вапна, ДТС ГК (двотриосновна сіль гіпохлориту кальцію), калієвої солі ДХЦК (дихлорізоціанурова кислота), фе-нолу та інших - універсальні респіратори РУ-60М, РПГ-67 з патроном марки «А». Приблизний час захисту близько 50 годин;

Для захисту при роботі з газоподібними речовинами: окисом етилену, сумішшю ОБ, бромистим метилом та ін. - обробку проводять тільки в промислових про-тигазах малого (МК) і великого (БК) габаритів або цивільними ГП-4У.

При роботі з родентицидами застосовують:

- при приготуванні приманок, розпилень фосфіду цинку, ратіндана та ін. - проти-пилові респіратори Астра-2, Ф-62Ш чи ватно-марлевий респіратор, а також будь-який універсальний респіратор. Приблизний час захисту - до 150 годин.

Повний час експлуатації респіратора залежить від концентрації дезрозчину в по-вітрі, його вологості, обсягу легеневої вентиляції, що підсилюється при великому фізичному навантаженні, та ін. Поява запаху препарату під маскою справного рес-піратора сигналізує про відпрацьованість фільтруючих патронів і необхідності їх заміни.
Для захисту від частинок, що осідають на шкіру, розпорошених деззасобів слу-жать халат, косинка, рукавички. Для захисту шкіри рук від пилоподібних препа-ратів рекомендують рукавиці бавовняні (КР), а при роботі з рідкими формами -гумові технічні рукавички (арт.374) або рукавиці з плівковим покриттям (арт.588). Використання медичних (анатомічних або хірургічних) рукавичок не рекомен-дується, тому що мацерація шкіри і затікання в них деззасобів створюють умови для кращого всмоктування препаратів через шкіру, подразнення шкіри та її сенси-білізації.
Слизові оболонки очей, що володіють високою всмоктуючою здатністю, необ-хідно під час роботи з деззасобами захищати від попадання частинок аерозолів, пари і т.д. Для цього необхідно використовувати герметичні окуляри типу ПО-2, ПО-3, протипилові або шоферські. Не можна користуватися простими захисними окулярами-консервами.
Після закінчення роботи та миття рук змащують шкіру пом'якшувальним кре-мом. Не можна працювати з подряпинами, подразненнями на місцях тіла, відкри-тих для впливу (попадання) препаратів, тому що через пошкоджену шкіру полег-шується проникнення препаратів в організм.

 


Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  5. V Засоби навчання
  6. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  7. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адреноблокуючі засоби.
  11. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  12. Акустичні засоби|кошти| захисту




Переглядів: 582

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Охорона праці при роботах у відділах (відділеннях) камерної дезінфекції та в санітарних пропускниках | Ознаки гострих отруєнь деззасобами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.