Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ознаки гострих отруєнь деззасобами

1. Фосфорорганічні інсектициди і карбамати, для яких характерний гнітючий вплив на активність ферменту холінестерази, можуть вражати окремі органи і системи організму.

Першими ознаками отруєння є: неприємний присмак, слинотеча, сльозотеча, пітливість, звуження зіниць (міоз, в результаті якого знижується гострота зору). Надалі можуть з'явитися нудота, блювання, спазми кишечника, пронос, головний біль, запаморочення. У більш важких випадках відзначається задишка (у резуль-таті бронхоспазму і посиленого відділення секрету слизовими залозами дихаль-них шляхів), можуть розвиватися фібральні посмикування окремих груп м'язів, у важких випадках - тонічні і клонічні судоми.

Можливий алергічний дерматит. Знижується активність холінестерази (при зни-женні її на 25% і більше дезінфектора звільняють від роботи з ФОС до віднов-лення активності фермента).

2. Деззасоби (хлорамін, хлорне вапно, ДТС ГК, ціанурати, феноли, формальде-гід та ін) різні за механізмом дії на організм, але в умовах застосування їх при осередковій і профілактичній дезінфекції для всіх препаратів характерно, в першу чергу, подразнююча дія на слизові носа, гортані, бронхів (нежить, сухий кашель), подразнення очей (печіння і різь в очах), сльозотеча, кон'юнктивіт. У важких ви-падках можливі задишка, загрудинний біль, нудота, блювання, підвищена збуд-ливість. При попаданні на шкіру хлорвмісних деззасобів зазвичай розвивається сухість. Фенол, хлоровані феноли (бензил-хлорфенол тощо) можуть викликати не тільки контактний дерматит і опіки шкіри, але при значній площі уражень і загальне отруєння організму.

3. Окис етилену, суміш ОБ (окису етилену і бромистого метилу) - слабкі нарко-тики; при гострому отруєнні ними характерні: головний біль, запаморочення, блювота, розлад сну, порушення координації рухів, іноді - підвищена збудливість, біль в ногах, оніміння кінцівок. Інкубаційний період з моменту контакту до появи ознак отруєння може тривати від кількох годин до 2-3 діб.

При попаданні на шкіру з'являються дерматити, почервоніння, набряки, опіки. Ці речовини всмоктуються через шкіру і вражають слизову очей.

4. Дератизаційні препарати.

- антикоагулянти: зоокумарин, ратіндан та ін., викликають порушення згортання крові. Гостре отруєння найбільш можливо при попаданні значних кількостей отрути в шлунок, в результаті цього може розвинутися кровоточивість в різних органах (при розпиленні інсекто-родентицидних дустів - переважно в легенях).

- фосфід цинку вражає нервову систему, печінку, нирки, при цьому характерні за-гальна слабкість, озноб, нудота, блювання, пронос, можливі непритомність, наб-ряк легень, судоми.

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Аналіз однієї ознаки
  8. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  9. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  10. Біологічна дія іонізуючих випромінювань. Ознаки радіаційного ураження
  11. Види органів держави, їхні ознаки та класифікація.
  12. Види та ознаки класифікації джерел фінансування проекту




Переглядів: 1190

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби індивідуального захисту | Заходи першої долікарської допомоги

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.