Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звільнення від покарання за хворобою

Підставою для застосування розглядуваного виду звільнення від покарання є недоцільність подальшого відбування покарання у зв'язку з вагітністю або народженням дитини під час відбування покарання.

В основу такого звільнення від покарання має бути покладено:

а) ство­рення вагітній жінці або жінці, яка народила дитину під час відбування по­карання, та її дитині належних умов матеріального забезпечення, проживан­ня і виховання дитини;

б) подальше забезпечення і реалізація цілей пока­рання засудженої, оскільки перебування в місцях позбавлення волі та обме­ження волі вагітних жінок і жінок, які народили дитину, істотно ускладнює процес відбування покарання і по суті не досягаються його цілі.

Умовами такого звільнення є:

а) засудження жінки до обмеження волі не­залежно від призначеного строку або до позбавлення волі, крім позбавлен­ня волі на строк більше п'яти років за умисні тяжкі та особливо тяжкі зло­чини;

б) звільнення від відбування покарання поширюється на жінок, які завагітніли або народили дитину під час відбування покарання. Причому та­ке звільнення можливе до досягнення народженою дитиною трирічного віку;

в) звільнення від відбування покарання жінки можливе лише у разі, коли засуджена має сім'ю або родичів, що дали згоду на спільне з нею проживан­ня, або має можливість самостійно забезпечити належні умови для вихован­ня дитини.

До складу сім'ї входять батьки, подружжя, діти. Родичами визнаються особи, які перебувають у кровній спорідненості (бабуся, дідусь, брати, сестри, дядько, тітка, онуки).

Належні умови для виховання дитини — це наявність житла, матеріальних можливостей для забезпечення виховання і розвитку дитини, сприятливе сімейне оточення тощо.

Звільнення від відбування покарання визначається межами строку, на який жінка може бути звільнена від роботи у зв'язку з вагітністю, пологами і до досягнення дитиною трирічного віку.

Контроль за поведінкою таких жінок здійснюється органом кримінально-виконавчої системи за місцем проживання.

Якщо засуджена, яка була звільнена від відбування покарання, відмовляється від дитини, передала її в дитячий будинок, зникла з місця прожи­вання, або ухиляється від виховання дитини, догляду за нею, або система­тично вчиняє правопорушення, що призводять до адміністративних стягнень і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, суд може за поданням контролюючого органу направити засуджену для відбування покарання, призначеного за вироком (ч. 5 ст. 83 КК).

Подальша доля засудженої після досягнення дитиною трирічного віку, у разі смерті дитини, народження мертвої дитини, переривання вагітності залежить від її поведінки:

а) жінка може бути звільнена від покарання за умови, що в період звільнення від покарання довела своє виправлення;

б) невідбуте покарання може бути замінене більш м'яким за умови, що звільнена не довела своє виправлення, але твердо стала на шлях виправлен­ня і для закріплення досягнутих результатів ще необхідний вплив на неї, але в умовах відбування більш м'якого покарання;

в) направити для відбування покарання, призначеного за вироком суду, якщо поведінка засудженої свідчить про її небажання стати на шлях виправлення. У цьому разі суд може повністю або частково зарахувати в строк відбування покарання час, про­тягом якого засуджена не відбувала покарання.

Суд з огляду на поведінку засудженої протягом строку звільнення від відбування покарання може ухвалити одне з вищезазначених рішень, мотивувавши його.

Якщо в період звільнення від відбування покарання засуджена вчинить новий умисний чи необережний злочин, суд призначає покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 КК. До покарання, призначеного за другий злочин, приєднується повністю або частково реально невідбута час­тина покарання за першим вироком.


Читайте також:

  1. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  2. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  3. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  4. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  5. Виконання покарання у виді позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
  6. Догана і звільнення: умови їх застосування?
  7. Додаткові покарання
  8. Загальні засади призначення покарання
  9. Загальні засади призначення покарання.
  10. Загальні положення виконання покарання у виді довічного позбавлення волі.
  11. Загальні положення виконання покарання у виді конфіскації майна
  12. Загальні положення виконання покарання у виді обмеження волі




Переглядів: 666

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років | Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.