Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років

Свідченням того, що засуджений став на шлях виправлення, є його зразкова поведінка і сумлінне ставлення до праці, додержання режиму відбування покарання, однак ефективність і гарантованість цього процесу можливі лише за умови застосування до нього більш м'якого покарання.

Підставою для заміни невідбутої частини покарання більш м'яким пока­ранням є та обставина, що засуджений не виправився, не довів своє виправ­лення, але став на шлях виправлення і для закріплення досягнутих резуль­татів ще необхідний вплив на нього, але вже в умовах відбування більш м'якого виду покарання.

Умовами заміни невідбутої частини основного покарання більш м'яким є:

а) засудження особи до строкового виду покарання;

б) відбуття особою пев­ної частини строку призначеного йому судом покарання.

Заміна невідбутої частини основного покарання більш м'яким застосовується до особи, засудженої лише до двох видів покарання — обмеження волі і позбавлення волі (ч. 1 ст. 82 КК). Інші види покарання не можуть замінятися більш м'яким покаранням.

Заміна невідбутої частини основного покарання більш м'яким може бути застосована після фактичного відбуття засудженим:

а) не менше третини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості, а також за необережний тяжкий злочин;

б) не менше половини строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи нео­бережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, коли особа раніше відбу­вала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила новий умисний злочин, за який була засуджена до позбавлення волі;

в) не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покаран­ня, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і вчини­ла умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.

Після відбуття зазначених строків, за наявності підстав, зазначених у ч. З ст. 82 КК, невідбута частина покарання замінюється більш м'якою. Суд, виз­начаючи більш м'яке основне покарання, керується переліком видів пока­рань з урахуванням їх розташування в системі покарань, зазначених у ст. 51 КК, визначаючи одне з більш м'яких його видів.

У цьому разі більш м'яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині КК для даного виду покарання, і не повин­не перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком (ч. 1 ст. 82 КК).

При застосуванні заміни покарання більш м'яким особам, які вчинили злочини до 1 вересня 2001 р., тобто до набрання чинності новим КК 2001 р., слід керуватися п. 11 Прикінцевих та перехідних положень цього Кодексу. Правила, встановлені КК 1960 р. щодо заміни невідбутої частини покаран­ня більш м'яким, поширюються на осіб, які вчинили злочин до набрання чинності КК 2001 р., за винятком випадків, якщо за цим Кодексом підстави та умови є більш м'якими, ніж ті, що встановлені в КК 1960 р.

У разі заміни невідбутої частини основного покарання більш м'яким засуджений може бути звільнений і від додаткового покарання у виді поз­бавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю (ч. 2 ст. 82 КК).

До осіб, яким покарання замінене більш м'яким, може бути застосова­не умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування більш м'якого покарання за правилами, передбаченими ст. 81 (ч. 5 ст. 82 КК).

Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням є остаточною і безумовною мірою і не може бути скасована у зв'язку з порушен­ням режиму відбування більш м'якого покарання, антигромадською по­ведінкою, притягненням до адміністративної відповідальності тощо.

Однак якщо особа, відбуваючи більш м'яке покарання, вчиняє новий умисний чи необережний злочин, суд до покарання за знову вчинений зло­чин приєднує невідбуту частину більш м'якого покарання за правилами, передбаченими в статтях 71 і 72 КК, тобто за правилами сукупності вироків.

До неповнолітніх заміна невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням не застосовується (ч. 4 ст. 107 КК).


Читайте також:

  1. Аліментні обов’язки батьків і дітей
  2. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  3. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  4. Антиколоніальні виступи в Індії 1945-1946 років і поділ колонії на два домініони.
  5. Архітектурні посередники мають матеріальну основу. Вони закріплюють реальний стик - соціально важливий, функціонально насичений, домінуючий у ландшафті, візуально активний.
  6. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  7. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом.
  8. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  9. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  10. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  11. Більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти.
  12. Близький Схід на рубежі 40-50-х років.




Переглядів: 804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким. | Звільнення від покарання за хворобою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.