Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пожежі та вибухи.

Пожежа - ще стихійне поширення горіння, яке проявляється в нищівній дії вогню, що вийшшов з-під кнтролю людини» При пожежі токсичні гази і дим є причиною ураження 50% людей; люди втрачають свідомість і настає смерть від вдихання токсичних газів ще до того, як вогонь дістане їх» Дим обмежує видимість, затемнює рятувальні виходи, а ще призводить до паніки, особливо в незнайомій обстановці. Негативно дим діє на слизові оболонки очей, носа і горла, що також заважає рятуванню.

Таким чином, можна виділити основні уражаючі фактори пожежі:

· висока температура ( треба накритись з головою мокрим покривалом);

· задимлення і загазованість, обмеження видимості (надягти протигаз, дихати через зволожену тканину – рушник або носову хустинку);

· обвал горючих конструкцій будівель;

· негативний вплив на психіку людей.

Висновок: Надзвичайні ситуації техногенного походження, в основному, пов'язані з виробничою діяльністю людей. Для зменшення втрат від них повинні бути сплановані заходи, намічені сили і засоби.

3. Характеристика основних сильнодіючих отруйних речовин.(СДОР)

СДМР виробляються, використовуються і зберігаються на об'єктах народного господарства» Найбільш поширеними є хлор, аміак, сірководень, бензин, фтористий водень, ацетон, уайтспіріт, діхлоретан, бензол, азотна, сірчана, соляна, синільна кислоти, фосген та ін.

В Україні; 140 хімічно небезпечних міст, 1572 хіміко-небезпечні об'єкти, з них 1273 підвищеної небезпеки, в Полтавській області - 46 хімічно небезпечних об'єктів в 17 населених пунктах; на них 610т СДМР (аміак – 518 т, хлор 71 т), в Полтаві 14 об'єктів; на м'ясокомбінаті 100 т. аміаку, на водозаборі – 12 т. хлору.

Аміак (NH3) - безколірний газ з запахом нашатирю. При температурі 33-35 градусів безколірна рідина, а при температурі 70 градусів затвердіває. Добре розчиняється у воді. Суміш аміаку з киснем 4;3 вибухає. У людини аміак подразнює верхні дихальні шляхи, уражує центральну нервову систему, викликає сильну слинотечу, блювоту, розлад дихання, судоми» Рідкий аміак спричиняє опіки очей і шкіри. Потерпілому необхідно:

· надіти протигаз з коробкою марки «КД», «М» чи ізолюючий протигаз;

· винести на свіже повітря;

· прополоскати рот теплою водою або 2%-ним розчином соди;

· опіки промити водою, після чого накласти стерильну пов’язку або змазати маззю вишневського.

 

Хлор (Cl2) – зеленувато-жовтий газ з різким запахом, отруйний, добре розчиняється у воді. Суміш з воднем вибухонебезпечна. При тиску (5,7 атм) скраплюється в темно-зелену рідину. Випаровуючись в атмосфері, хлор утворює білий туман, стелиться по землі і збирається у долинах, ярах, підвалах. Високі концентрації хлору 0,1=0,2 мг/л призводить до смерті через годину. При потраплянні в легені хлор спричиняє різкий біль за грудиною, сухий кашель, задихання. При важких отруєннях спостерігаються різке подразнення слизових оболонок, сильні приступи кашлю, печіння і біль в носоглотці, різь в очах, посилюється задишка, сльозотеча, посиніння шкіри і сльозових оболонок, набряк легенів та смерть.

Потерпілому необхідно:

· надіти протигаз ГП-5, ГП-7 або з коробкою марки В;

· винести із небезпечної зони;

· при необхідності зробити штучне дихання;

· при кашлі дати випити тепле молоко з содою, вдихати аміак (нашатирний спирт);

· із шкіри і слизових оболонок хлор зняти тампоном із ІПП-8, змити уражену поверхню чистою водою з милом.

Сірководень (HS2) – газ без кольору із запахом тухлих яєць, важчий за повітря, у воді малорозчинний, отруйний. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Потерпілого слід винести на повітря, очі і слизові оболонки промити водою або 2%-ним розчином борної кислоти.

Азотна кислота (HNO3) = рідина без кольору, малостійка. При нагріванні та при дії світла розкладається з утворенням азоту (NО2), який надає кислоті бурий колір і специфічний запах. Пари при легкому отруєнні спричиняють бронхіт, при важкому виникає слабкість, нудота, блювота, кашель, ціаноз зубів, обличчя, пальців рук.

Сірчана кислота (H2SO4) - чиста 100%-ва безколірна масляниста рідина, застигає в кристалічну масу при температурі +10,3 градуса; 95%-ва затвердіває при температурі нижче -20 градусів, густина - 1,92 г/куб.см. Ознаки гострих інгаляційних отруєнь; утруднення дихання, кашель, охриплість, виникає набряк горла, спазм голосових зв'язок, набряк легенів, їх опік, блювота, можливі шок і смерть.

Сірчаний андігріт (SO2) - газ без кольору з гострим запахом запаленого сірника» Розчиняється у воді, утворюючи сірчану кислоту. При вдиханні – набряк горла, спазм голосових зв'язок, набряк легенів, їх опік.

Соляна кислота (HCl) - розчин хлористого водню у воді. Міцна кислота «димить» у повітрі Отруєння супроводжується охриплістю, кашлем» Захист органів дихання від всіх отруйних кислот забезпечують фільтруючі та ізолюючі протигази, респіратори»

Для захисту від СДМР використовують сховища ЦО, протигази, для захисту шкіри – спеціальні костюми ї рукавиці

Ртуть - це сріблястий яскравий рідкий метал, отруйний. Отруєння випарами ртуті супроводжується загальною слабкістю, запамороченням, головним болем, порушення мови, може призвести до смерті.

Розлиту ртуть збирають скляною піпеткою, а місця, де вона була, протирають вологими тампонами, в лабораторії - мідною пластиною, очищеною азотною кислотою.

При отруєнні в побуті кислотою чи лугом необхідно вимити водою місця ураження; при внутрішньому вживанні кислоти слід випити содовий розчин, при отруєнні лугом - розчин оцту з водою.

При отруєнні газом необхідно;

промити водою очі і одягнути засіб індивідуального захисту;

краплі ОР змити з поверхні шкіри та одягу;

якщо необхідно прийняти із гнізда №2 аптечки АІЇ-2 антидот;

надати допомогу тому, хто втратив свідомість;

укритися в сховищі або покинути зону зараження, при виході із зони пройти санітарну обробку;

при сильному отруєнні звернутись до медичного працівника.

Перші ознаки отруєння: ураження органів дихання (чхання, сухий кашель), очей, слиновиділення, нудота, порушення координації рухів.


Читайте також:

  1. Вибухи і пожежі
  2. Вогнегасником називається переносне чи пересувне обладнан­ня для гасіння осередків пожежі за рахунок випуску запасеної вогнегасної речовини.
  3. Дії персоналу при виникненні пожежі.
  4. Дії персоналу при виникненні пожежі. Забезпечення та контроль стану пожежної безпеки на виробничих об’єктах.
  5. Дії у випадку виникнення пожежі
  6. Евакуація людей при виникненні пожежі
  7. Евакуація людей при пожежі
  8. Засоби виявлення пожежі та оповіщення про неї. Пожежна сигналізація.
  9. Небезпечні для людини фактори пожежі
  10. Оцінка масштабу і характеру (виду) пожежі, прогнозування її розвитку, швидкості та напрямку поширення, площі зон задимлення.
  11. Пожежі в природних екосистемах.




Переглядів: 692

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надзвичайні ситуації техногенного походження і їх наслідки. | Лекція 3

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.