Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Небезпечні для людини фактори пожежі

Коли людина перебуває в зоні впливу пожежі, вона може потрапити під дію наступних небезпечних та шкідливих факторів[19]:

а) основні небезпечні фактори пожежі:

· токсичні продукти згорання;

· вогонь;

· підвищена температура середовища;

· дим, недостатність кисню;

б) вторинні прояви небезпечних факторів пожежі:

· руйнування будівельних конструкцій, вибухи;

· витікання небезпечних речовин, що відбуваються внаслідок пожежі;

· паніка.

Токсичні продукти згорання становлять найбільшу загрозу для життя людини, особливо при пожежах в будівлях (синтетичні матеріали – головне джерело токсичних продуктів згорання). Найчастіше при пожежах відзначається високий вміст у повітрі оксиду вуглецю. Оксид вуглецю – отруйний газ і вдихання повітря, в якому його вміст становить 0,4 % - смертельне.

Вогонь — надзвичайно небезпечний фактор пожежі. Під час пожежі температура полум'яможедосягати 1200—1400 °С і у людей, що перебувають у зоні пожежі, випромінювання полум'я може викликати опіки та больові відчуття.

Небезпекапідвищеноїтемпературисередовищаполягає в тому, щовдиханнярозігрітогоповітря разом із продуктами згоранняможепризвести до ураженняорганівдихання та смерті. В умовахпожежіпідвищеннятемпературисередовища до 60 °Свже є життєвонебезпечним для людини.

Димстановитьвеликукількістьнайдрібнішихчасточокнезгорілихречовин, щознаходяться у повітрі. Вінвикликаєінтенсивнеподразненняорганівдихання, кашель, сльозотечу. Крім того, у задимленомуприміщенні внаслідокпогіршеннявидимостісповільнюєтьсяевакуація людей, а часом провести їїзовсім не можливо.

Недостатність кисню спричинена тим, що в процесі горіння відбувається хімічна реакція оксидування горючих речовин та матеріалів. Небезпечною для життялюдинивважаєтьсяситуація, коли вмісткисню в повітрізнижується до 14%(норма – 21%). При цьомувтрачаєтьсякоординаціярухів, появляється слабкість, запаморочення, загальмовуєтьсясвідомість.

Руйнуваннябудівельнихконструкційвідбуваєтьсявнаслідоквтрати ними несучоїздатностіпідвпливомвисоких температур та вибухів. При цьому люди можутьодержатизначнімеханічнітравми, опинитисяпідуламкамизаваленихконструкцій.

Вибухи, витікання небезпечних речовин можуть бути спричинені їх нагріванням під час пожежі, розгерметизацією ємкостей чи трубопроводів з небезпечними рідинами та газами. Вибухизбільшуютьплощугоріння і можутьпризводити до утворенняновихвогнищ. Люди, щоперебуваютьпоблизу, можутьпідпадатипіддіювибуховоїхвилі, діставатиураженняуламками.

Паніказдебільшогоспричинюєтьсяшвидкимизмінамипсихічного стану людини, переважнодепресивного характеру вумовахекстремальноїситуації. Більшість людей потрапляють у складні та неординарні умови вперше і не мають відповідної психічної стійкості та достатньої підготовки щодо цього. Коли діяфакторівпожежіперевищує межу психофізіологічнихможливостейлюдини, то вонаможепіддатисьпаніці. Крім цього людинавтрачаєрозсудливість, їїдіїстаютьнеконтрольованими та неадекватнимитій ситуації, щовиникла. Це явище можепризвести до масовоїзагибелі людей.

Головна небезпека, відякої гинуть люди на пожежі, — дим і гарячеповітря, тому взадимленомуприміщеннідихати треба тільки через мокрущільну тканину. У задимленомуприміщенніслідпересуватисяповзучи, тому щознизуменшедиму. Виходячи з приміщення, де виниклапожежа, потрібнозачинитищільнодвері, щобполум'язалишити без кисню. Якщодим у під'їзді (коридорі), треба передусімвияснити, щотрапилось, а потімякнайшвидшезалишитиприміщення через основні та запаснівиходи. Здругого-третьогоповерхівможнаспуститися на зв'язанихпростирадлахабо кабелях, якщо є небезпека для життя.

 


Читайте також:

  1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  2. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  3. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  4. Абіотичні та біотичні фактори.
  5. Агрегування та факторизація
  6. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  7. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  8. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  9. Акустичні поля людини
  10. Аналіз ризику в життєдіяльності людини.
  11. Аналіз умов ураження людини електричним струмом.
  12. Аналізатори людини та їхні властивості.




Переглядів: 6122

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Всі виробничі приміщення, споруди, будівлі ділять на 6 категорій за їхньою пожежовибухонебезпекою.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.