Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Виділення тексту

Виділення фрагментів документа

Більшість дій при оформленні документа й багато дій при редагуванні виконуються тільки з виділеним фрагментом документа. Виділяти можна текст документа, таблиці і їх окремі елементи, графічні об'єкти й т.п.

Виділений фрагмент тексту затінюється сіро-синім тлом. Колір шрифту при цьому не змінюється, трохи змінюється колір заливання й виділення кольором (рис. 3.19).


увеличить изображение
Рис. 3.19. Виділений фрагмент тексту

Для виділення можна використовувати мишу, або клавіші клавіатури або й те, і інше одночасно.

Виділюваний елемент Дія
Будь-який фрагмент тексту Клацніть на початку виділюваного фрагмента в тексті й, утримуючи натиснутої ліву кнопку миші, проведіть по тексту, який потрібно виділити
Слово Двічі клацніть по слову
Рядок тексту Підведіть покажчик до лівого краю рядка так, щоб він прийняв вид стрілки, спрямованої вправо й нагору, а потім клацніть
Речення Утримуючи натиснутої клавішу Ctrl, клацніть за пропозицією.
Абзац Тричі клацніть у будь-якому місці абзацу
Кілька абзаців Підведіть покажчик до лівого краю першого абзацу так, щоб він прийняв вид стрілки, спрямованої вправо й нагору, а потім, утримуючи натиснутої ліву кнопку миші, проведіть покажчиком нагору або вниз
Великий фрагмент тексту Клацніть на початку виділюваного фрагмента, прокрутите документ до кінця фрагмента, а потім, утримуючи натиснутої клавішу Shift, клацніть наприкінці фрагмента
Увесь документ Перемістите покажчик до лівого краю тексту документа так, щоб він прийняв вид стрілки, спрямованої вправо й нагору, і клацніть тричі
Вертикальний блок тексту Утримуючи натиснутої клавішу Alt, проведіть покажчиком по тексту

Представлені вище способи виділення фрагментів тексту засновані на використанні миші. Але можна обійтися й без неї.

Виділяти фрагменти тексту можна переміщенням курсору клавішами клавіатури при натиснутій клавіші Shift. При цьому можна використовувати всі можливі комбінації клавіш для перекладу курсору по документу. Наприклад, якщо необхідно виділити частину документа від текстового курсору до кінця документа, те досить нажати комбінацію клавіш клавіатури Shift + Ctrl + End.

Для того щоб зняти виділення фрагмента тексту, випливає один раз клацнути лівою кнопкою миші в правім полі документа.

Виділення елементів таблиць

Один рядок таблиці виділяється так само, як рядок тексту, тобто клацанням миші ліворуч від виділюваного рядка. Таким же способом, як рядка тексту, виділяються й кілька рядків таблиці.

Для виділення стовпця таблиці слід підвести покажчик миші зверху до стовпця, поки він не перетвориться в маленьку чорну вертикальну стрілку, і після этого один раз клацнути лівою кнопкою миші. Для виділення декількох стовпців треба будь-яким способом виділити перший з виділюваних стовпців, а потім, не відпускаючи лівої кнопки миші, поширити виділення на наступні стовпці. Кілька стовпців можна виділяти також з використанням клавіші клавіатури Shift. Будь-яким способом виділите перший стовпець, а потім виділите останній стовпець при натиснутій клавіші Shift.

Виділення одному гнізда при роботі з таблицею (установка границь, заливання, поділ гнізд і т.д.), як правило, не потрібно — але може знадобитися при оформленні тексту в гнізді. Для виділення гнізда необхідно підвести покажчик миші ліворуч до границі гнізда й, коли він перетвориться в маленьку чорну стрілку, клацнути лівою кнопкою миші. Гніздо, що містить який-небудь текст, можна виділити в такий спосіб: три рази клацнути лівою кнопкою миші по останньому слову тексту гнізда. Для виділення порожнього гнізда можна поставити в неї курсор і нажати комбінацію клавіш клавіатури Shift + End.

Для виділення декількох гнізд треба підвести покажчик миші до першої з виділюваних гнізд, а потім при натиснутій лівій кнопці миші поширити виділення на сусідні гнізда. Цю операцію зручніше виконувати з використанням клавіш клавіатури. Поставте курсор у першу з виділюваних гнізд, а потім при натиснутій клавіші Shift поширюйте виділення клавішами,,, .

Виділяти всю таблицю найкраще по рядках або по стовпцях. Можна для виділення використовувати також маркери таблиці. Клацання лівою кнопкою миші по кожному з маркерів виділить усю таблицю.


Читайте також:

 1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
 2. III. Аудіювання тексту з метою розуміння
 3. III. За виділенням або поглинанням енергії
 4. III.4 Форматування тексту.
 5. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
 6. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
 7. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
 8. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
 9. Введення та редагування тексту.
 10. Введення тексту
 11. ВИВЧЕННЯ ПОГЛИНАННЯ ЛИСТКАМИ СО2 І ВИДІЛЕННЯ О2 ПІД ДІЄЮ СВІТЛА
 12. ВИВЧЕННЯ ПОГЛИНАННЯ ЛИСТКАМИ СО2 І ВИДІЛЕННЯ О2 ПІД ДІЄЮ СВІТЛА
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота з ескізами документа | Скасування дій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.