МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
III. Аудіювання тексту з метою розумінняII. Підготовча робота до аудіювання тексту (перед текстові вправи). Приклад роботи з текстом для аудіювання Засоби контролю розуміння прослуханого аудіо тексту
Невербальні засоби: — виконання дій, — контроль з використанням цифр, — контроль за допомогою сигнальних та облікових карток, — виготовлення схем, креслень, — підбір малюнків. — Вербальні засоби: 1) Рецептивні: — підтвердження або спростування тверджень учителя, — вибір пунктів плану тексту, — тести з вибором відповіді.
2) Репродуктивні: — відповіді на запитання, — переказ змісту іноземною або рідною мовою, — переклад окремих слів, словосполучень, речень, — укладання плану, — формулювання запитань до тексту, — бесіда на основі змісту тексту.
на уроці під безпосереднім керівництвом та контролем учителя.
І. Перед опрацюванням тексту учнями вчитель повинен спрямувати їх увагу на аудіювання та розуміння тексту. Він повідомляє деякі факти з життя і творчої діяльності автора, або називає проблему, яка розглядається в тексті. Можна запитати учнів, що їм відомо з цієї проблеми.
Зняття фонетичних, лексичних, граматичних труднощів На цьому етапі необхідно виконати передтекстові вправи, для того щоб зняти деякі мовні та смислові труднощі тексту. Наприклад:
1. Підготовка до визначення граматичних орієнтирів. Учитель: Послухайте кілька речень і назвіть присудок у кожному з них.
2. Підготовка до сприймання речень, які містять незнайомі слова, що не впливають на розуміння смислу висловлювання. Учитель: Послухайте кілька речень і намагайтесь зрозуміти їх зміст ігноруючи незнайоме слово, яке є обставиною способу дії.
3. Підготовка до визначення різних видів зв'язку між реченнями. Учитель: Послухайте складне речення і назвіть сполучник, який зв'язує обидві його частини.
основного змісту повного і точного змісту(кількість прослуховувань тексту визначається вчителем залежно від обсягу та складності тексту). Наприклад. Учитель: Послухайте текст один раз і придумайте до нього заголовок.
IV. Контроль розуміння прослуханого (виконання післятекстових вправ); Наприклад. 1. Контроль розуміння основного змісту тексту. Учитель: Послухайте текст і виберіть із малюнків такий, що відповідає змісту тексту.
2. Контроль точності розуміння тексту. Учитель: Послухайте текст і визначіть, які твердження відповідають змісту почутого, а які ні. Учитель: Послухайте текст один раз і придумайте до нього заголовок.
Робота з текстом для аудіювання може завершуватися його переказом учнями. У цьому випадку учнів необхідно підготувати до переказу тексту: скласти план розповіді, вибрати з тексту слова / словосполучення/фрази для використання у власних висловлюваннях, навчити виражати своє ставлення до проблеми, персонажів, їх дій, давати оцінку прослуханому тексту.
Підсумовуючи викладене, нагадаємо, що в системі вправ для навчання аудіювання виділяють дві підсистеми: 1) вправи для формування мовленнєвих навичок аудіювання 2) вправи для розвитку вмінь аудіювання. У свою чергу, кожна підсистема включає групи вправ, які мають конкретну мету.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ Дайте визначення поняття аудіювання Якими є вимоги до базового рівня володіння аудіюванням? Проаналізуйте психофізіологічні особливості аудіювання У чому полягають труднощі аудіювання? Назвіть етапи навчання аудіювання Які вимоги до текстів для навчання аудіювання? Назвіть етапи роботи над аудіюванням Охарактеризуйте систему вправ для навчання аудіювання. Подайте приклад роботи з текстом для аудіювання Підберіть з Інтернету статті та відеоматеріали для навчання аудіювання. Ознайомтеся з ними.
Читайте також:
|
||||||||
|