Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні підходи до оцінки розвитку підприємства.

Лекція 5

Оцінка розвитку підприємства

1. Загальні підходи до оцінки розвитку підприємства.

2. Синтетичні підходи до оцінки розвитку підприємства.

3. Оцінка розвитку підприємства на основі радіального профілю.

4. Оцінка розвитку підприємства на основі використання BSC та Tableau le Bord.

 

Розвиток підприємства потребує оцінювання для забезпечення зворотного зв’язку в управлінні розвитком та створення цілісного образу об’єкта управлінського впливу – розвитку – перед його впровадженням у реальність.

Результати оцінювання розвитку підприємства мають значення для стратегічного управління підприємством , для прийняття довгострокових рішень щодо злиття та обєднання підприємств, довгострокових інвестицій тощо. Частково результати оцінювання розвитку підприємства мають враховуватися у прийнятті рішень щодо стратегічних альянсів, пошуку нових ринків для продукції підприємства, планування довгострокової співпраці з партнерами тощо.

Підходи до оцінювання розвитку підприємства різноманітні, і тому потребують певного групування та порівняльної характеристики. Підходи до оцінки розвитку підприємства поділено за трьома ознаками – за видом подання оцінки (кількісні та якісні) , за ступенем її узагальнення ( часткові або агреговані) та за формою відображення (графічні та аналітичні).

У кількісних підходах оцінка розвитку підприємства представлена кількісними показниками – динаміки, структури тощо. Цей підхід широко використовується в оцінюванні, наприклад, стратегії розвитку підприємства: концепції оцінки використовуваної стратегії та досягнень підприємства DEA,

 

BSC та інші модифікації збалансованої системи показників (VSC, BPMP, Ergometrics), Tableau du Bord, ProMes, PMM, QPM, BMW тощо.

До кількісних агрегованих підходів оцінювання розвитку підприємства слід віднести використання факторних лінійних та нелінійних моделей, стохастичних лінійних моделей, систем диференційних рівнянь. Вплив окремих чинників у таких моделях описується за допомогою показників діяльності підприємства в цілому або його окремих функціональних підсистем. Враховуючи комплексність поняття розвитку підприємства, слід припустити, що факторні, стохастичні моделі або системи диференційних рівнянь будуть складними і тому для їхньої реалізації доцільне застосування сучасних інструментів – BIT – пакетів, OLAP – пакетів, які дозволяють відобразити в різні способи складний масив структурованих даних, та Data Mining Tools, що спрямовані на пошук моделей або залежностей із заданим заздалегідь мінімальним значенням коефіцієнта кореляції у структурованих та слабко структурованих даних.

За формою відображення результату оцінювання все кількісні підходи до оцінювання розвитку підприємства є аналітичними.

До числа переваг кількісних підходів до оцінювання розвитку підприємства слід віднести горизонтальну та вертикальну порівнюваність оцінки, спрощення її інтерпретації, уникання розбіжностей щодо порядку формування оцінки. Недоліками даних підходів слід визнати складність вибору показників та моделей, необхідність верифікації моделей та емпіричної перевірки їхньої надійності, визначення вагомості кожної з часткових оцінок при формуванні агрегованої кількісної оцінки розвитку підприємства, технічна складність розрахунків.

Якісні підходи до оцінювання розвитку підприємства можуть бути як графічними, так і аналітичними. Здебільшого вони базуються на використанні експертних оцінок або дескриптивного оцінювання розвитку за вибраними ознаками і за своєю суттю є агрегованими. Якісні підходи до оцінювання розвитку підприємства представлені експертною оцінкою за сформованою

 

шкалою розвитку підприємства в цілому, експертною оцінкою за шкалами розвитку окремих функціональних підсистем підприємства із подальшим формуванням лінійного або радіального профілю, аналізом проблем та перспектив розвитку підприємства.

Використовувати експертне опитування в оцінюванні розвитку підприємства можна не тільки прямо, коли завдання експертів є оцінювання розвитку підприємства або певної функціональної підсистеми, але й опосередковано, коли експерти мають оцінити прояв вже визначених ознак розвитку. Тоді оцінка розвитку формується вже на підставі оцінки інтенсивності прояву його ознак. Такий підхід до оцінювання є більш складним і потребує попередньої розробки карт розвитку підприємства або його окремих функціональних підсистем. Але суб’єктивність такого підходу є дещо нижчою, оскільки оцінити прояв певної ознаки розвитку простіше, ніж розвитку в цілому, щодо розуміння якого експерти можуть мати різні погляди. Для забезпечення наочності в оцінюванні прояву ознак розвитку можна використовувати радіальний профіль.

Перевагами якісного підходу до оцінювання розвитку підприємства є швидкість, узагальню вальний характер та одночасне охоплення багатьох аспектів розвитку підприємства без використання часткових оцінок. Але якісним підходам також притаманна суб’єктивність, адже експерти можуть по-різному розуміти поняття розвитку підприємства або його окремих функціональних підсистем. Оцінка розвитку підприємства за допомогою якісних підходів є непорівнювальною, що ускладнює її інтерпретацію і робить менш значущою у прийнятті рішень.

Графічні підходи до оцінювання розвитку підприємства широко представлені моделями розвитку, що базуються на ідеї життєвого циклу підприємства. Перевагою таких моделей є наочність, простота інтерпретації, наявність характеристик кожного з етапів розвитку підприємства. Такі моделі можуть застосовуватися в межах і кількісних, і якісних підходів до оцінювання розвитку підприємства, залежно від того, які показники використовуються в

 

моделі. Якщо обидва використані показники, що відображаються за віссю абсцис та за віссю ординат є кількісними, то таку модель побудовано на використанні аналітичних функцій. Якщо хоча б один показник кількісно не детермінований, то така модель може застосовуватись в межах якісних підходів до оцінювання розвитку підприємства.

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  6. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  7. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  8. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  9. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  10. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  11. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  12. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ




Переглядів: 592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Форми прояву конфлікту | Оцінка розвитку підприємства на основі використання BSC та Tableau le Bord.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.