Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рівень освіти населення і мас-медіа

У 2012 році на навчання українці витратили 13,5 млрд гривень. Витрати на освіту в структурі витрат населення займають всього 1,3%, говорять дані Держстату.

Це навіть менше, ніж було витрачено на походи в ресторани, кафе і проживання в готелях (2,5% від усіх витрат), а також на відпочинок і відвідування культурних заходів (2%). Такий перекіс пов’язаний з тим, що більшість школярів і студентів все ще навчаються за рахунок держави.

За показником рівня освіти населення – Education Index – який розраховується ООН, Україна перебуває нарівні з розвиненими країнами з показником 0,86 при необхідному мінімумі в 0,8

Джерело – http://studnews.org.ua/archives/24970

 

 

Освіта в Україні виховує людей-калькуляторів без власної думки, - висловився експерт на сайті http://www.feg.org.ua/ru/news/ foundation_press/osvita-v-ukrayini-vihovue-lyudey-kalkulyatoriv-bez-vlasnoyi-dumki-ekspert.html

Дебати на тему "Українське середня освіта безнадійно застаріло", які проходили вчора, 29 листопада, - перші регіональні та 23-ть і публічні дебати у форматі " Оксфордського клубу", були організовані Фондом "Ефективне управління" та Львівською міською радою.

Існує певний стереотип , що українська система освіти є найкращою в Європі. Але останні дані авторитетних організацій спростовують цей міф. У рейтингу індексу загальної конкурентоспроможності, який розраховується Всесвітнім економічним форумом для 144 країн, Україна зайняла 70 позицію, втративши за чотири роки 30 позицій. Тому на стан сучасної системи освіти в Україні потрібно подивитися по-новому.

Такі дані навів вчора, 29 листопада 2012 року, менеджер проектів Фонду "Ефективне управління "Ігор Гончаренко на дебатах на тему "Українське середня освіта безнадійно застаріло".

"Система освіти в Україні передбачає вивчення великої кількості теоретичного матеріалу, який дає непогану базу знань. З іншого боку, в європейських країнах освіту більше зосереджено на розвитку таланту та індивідуальності окремої особистості, що дає можливість розкривати ті цінності та потенціал, до яких є нахили у конкретної людини", - зазначив Ігор Гончаренко.

Своїми враженнями про систему освіти в Україні поділився і директор зі стратегічного розвитку приватної школи "Афіни" Олексій Греков. За словами експерта, система освіти в Україні була створена в Німеччині в ХІХ столітті для зовсім інших цілей, коли не було Інтернету.

"Сьогодні система освіти штампує людей- калькуляторів і людей - принтерів. Я хочу побачити учня, який має свою оригінальну думку, а не клоноване бачення. Вважаю, що освіта в Україні потрібно терміново реформувати", - зазначив Олексій Греков.

Також експерт спростував тезу про те, що безліч наших фахівців затребувані за кордоном.

"Чи можемо говорити, що наші фахівці затребувані у всьому світі? Так, якщо мова йде про 2 % з тих, хто виїжджає в інші країни. Цих людей насправді цінують як висококваліфікованих і професійних працівників. Але що можемо сказати про інших? Україна займає третє місце за кількістю емігрантів у світі. Більшість людей стають дешевою, низько кваліфікованою робочою силою", - підсумував Олексій Греков.

 

 


Читайте також:

  1. II рівень
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  4. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  5. Аналіз диференціації населення за доходами
  6. Аналоговий рівень доведення
  7. Антропологічні особливості давнього населення території України
  8. Атомарний рівень будови речовини
  9. Базовий рівень
  10. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  11. Безробіття та його природний рівень
  12. Безробіття як економічне явище. Суть ,рівень та види безробіття




Переглядів: 614

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рівень масової культури суспільства і мас-медіа | Характеристика техніко-технологічної бази виробництва, структура та показники її рівня

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.